نامه عاشقانه بشار اسد به علی خامنه ای - طنز

جلال سعیدی -  رادیو فردا
 
ای قائد اعظم! ضمن تشکر از پذیرایی و مهمان‌نوازی شما از این بنده حقیر، چند مورد را به استحضار می‌رسانم:
 
۱- شنیده بودم که در ایران عزیز جلوی پای مهمان قربانی می‌کنند. چقدر هم رسم خوبیست. اما اینکه شما در این حد به بنده حقیر لطف داشتید و وزیر خارجه و یک روزنامه را برای بنده قربانی فرمودید مرا شرمنده کرد. به حاج قاسم هم گفتم اصلاً راضی به زحمت نیستم ولی ایشان تأکید کرد که ولی امر مسلمین جهان اصلاً از اون آدماش نیست و معتقد است مهمون حبیب خداست. از اینکه حبیب خدای شما بودم در پوست خود نمی‌گنجم.
 
۲- خوشحالم که آقای ظریف که ظاهراً وزیر خارجه شماست به سر کار خود برگشت. چون معمولاً با دکتر ولایتی و حاج قاسم در تماسم خیلی مسائل مربوط به آقای ظریف را پیگیر نیستم. به هر حال این بنده حقیر با دکتر ولایتی راحت است به خصوص که بنده متخصص چشمم و ایشان متخصص اطفال و در اوقات فراغت هی من ایشان را معاینه می‌کنم، هی ایشان من را و سرگرم می‌شویم.
 
۳. منزل بنده اسماء خانم هم سلام می‌رساند و از اینکه با کمک و راهنمایی حضرت‌عالی خانواده ما توانسته بازهم در کاخ ریاست جمهوری در ناف دمشق زندگی کند ابراز تشکر دارد.
 
۴. چمدان‌های اهدایی حضرت‌عالی هم بازگشایی شد. نمی‌دانم چطور از طرف خودم و مردم مظلوم سوریه تشکر کنم. فقط در بین اسکناس‌ها یک مقداری اسکناس بدون گوشه بود که متأسفانه در سوریه هیچ مغازه‌ای آنها را قبول نمی‌کند و آنها را به پیوست این نامه حضورتان تقدیم می‌کنم. فکر کنم برادران فلسطینی و برادر عزیزم حسن نصر‌الله راه خرج کردن آنها را بهتر بلدند.
 
۵. داشتم عکس‌های دیدارمان را نگاه می‌کردم. واقعاً اشک چشم‌هایم را فرا گرفت. کیفیت نگاه حضرتعالی به بنده در عکس‌ها به گونه‌ای است که حتی اسماء هم کمی حسودی کرد و الان هم دارد توی اتاق با الهام از شما پدر یگانه، تمرین نگاه عاشقانه می‌کند.
 
به خصوص وقتی یکی از مشاورین یادآوری کرد که برخلاف همه دیدارهای داخلی و خارجی‌ شما برای حقیر از هر دو دست مبارکتان برای در آغوش گرفتن و مصاحفه استفاده کرده بودید حالم به شدت دگرگون شد. یاد یک تک بیت از شاعر معروف ایرانی-سوریه‌ای حضرت مولانا افتادم که فرموده:
 
آن یار نکوی من، بگرفت گلوی من‌
گفتا که چه می‌خواهی؟ گفتم که همین خواهم
 
با عشق فراوان، بوس بوس
بشارتان
+80
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  تو ونزوئلا رئیس جمهورشون تو ترکیه استیک صد دلاری خورد مردمش ریختن خیابون تظاهرات کردن. تو ایران جوک میسازن و مسخره میکنن بعدم مینالن چرا وضعشون اینه. مینالن چرا عقب افتادن . بعدم نتیجه میگیرن یا کار امریکا و غربه یا کار عرباست یا کار شیطانه و یا کار موی زنانه. حالا راه حلشون چیه؟. راه حلشون نماز خوندن برا خدا و دعا برا یه امام زمان ته چاه و نامه و عریضه به کشورای امریکا و غربی هست. هیچوقت این مردم به پیشرفت نمیرسن. چون پیشرفت رو نه خدا نه امام زمان ته چاه و نه امریکا میاره. هیچکدومشون نمیان پیشرفت و خوشبختی پخش کنن. خدا و امام زمان که هیچی چون دروغن. هر وقت شما مثل ونزوئلا قیام کردین اونوقت امریکا براتون کامیون کامیون کمک میفرسته. هروقت مثل سوریه بر علیه دیکتاتور جنگیدیم اونوقت امریکا برامون نیروی ویژه میفرسته. هر وقت مثل افغانستان با تروریستای مذهبی تو تک تک شهرها جنگیدیم و هزاران کشته دادیم اونوقت امریکا ارتششو برامون به حرکت میاره. اما برا کشورای مثل ایران و کره شمالی و کوبا امریکا با راه حل های اسونتر این کشورا رو کنترل میکنن که حتی هزینه ی اضافی برا امریکا نداره.
  8
  34
  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  بشار بدجنس کلک مرغابی می‌‌زنی‌؟ همه چیز را نگفتی. پس ۱۳ میلیارد برای ساختن ۳۰ هزار واحد مسکونی چه شد ؟ توی گونی داد ؟ یا اینکه زیر ریش نصرلا خرس لبنانی پنهان کرد؟ اگر از طریقه سیستم بانکی ریش نصرلا . سرت کلاه رفت. بانک ریش نصرلا نزول و کارمزد زیاد می‌‌گیرد. البته نصرلا خودش مقصر نیست.دلار زیاد احتیاج دارد. صیغه‌های خوشگل اسراهیلی در هتل‌های ۵ ستاره مصر گران و خرج دار هستند .خبر باد شکم نصرلا ۵ دقیقه بعد روی میز موساد است. حسود نیستم .خوش نصرلا. یعنی او مقصر است.گر خر قبرسی در ایران حکومت می‌‌کند.
  5
  37
  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک

  اسد جان، دلبندم؛ «و اینک این سفره گشته پایان، بگیر سهم خودت تا بیداری! زساندیسان نمی ماند نشانی، کجا رفت آن دغل بازان ولایی! به هر قیمت زدم بر آتش و آب؛ تو را خواستم که بر مسند بمانی! هزاران پول ما و مردم ما: فدای تو، که جان جان عظمایی!» مردم ایران فدایت، بوس بوس، علیتان!.
  5
  44
  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  هیچ اشاره ای به قد بلند معشوق نکرده بود.
  5
  40
  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. زیبا تشریح کردید، ممنونم. و البته هنر عده از ما هم این شده که مرتب به شاهزاده خرده بگیریم که چرا کاری برای ما نمیکند و ایران را مثل پدر بزرگش نجات نمیدهد. فراموش کرده ایم که رضا خانِ آن دوره در دستگاه حکومت قاجار منصبی داشت و عده ای نظامی تحت فرمانش بودند که توانست کودتا کند و پایتخت را اشغال نماید.
  4
  33
  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  (تو ای عظمای من قرآن بیاموز - مرا هرشب، نه تنها صبح امروز!)( که این علمی که بر من وارد آید - همی لذت دهد، هم درد و هم سوز!)( دوبیتی را که خواندی من سرودم - نه آن مردک، سبکبال خانِ پفیوز!)
  4
  35
  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن. عزیزم. در ونزوئلا مردم اسلامزده نیستند. 95 درصد از مردم ایران از جنس آخوند و چه شیعی و چه سنی با کم و زیاد میکروب اسلام را در تن خودشان دارند. این ها خودشان به نوعی از جنس آخوند هستند. بعلاوه مردم ایران و ایذا ونزوئلا از بیماری مفتخوری دولتی رنج میبرند و پول نفت را سر سفره های مردم خواسته اند
  2
  17
  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن. عزیزم. در ونزوئلا مردم اسلامزده نیستند. 95 درصد از مردم ایران از جنس آخوند و چه شیعی و چه سنی با کم و زیاد میکروب اسلام را در تن خودشان دارند. این ها خودشان به نوعی از جنس آخوند هستند. بعلاوه مردم ایران و ایذا ونزوئلا از بیماری مفتخوری دولتی رنج میبرند و پول نفت را سر سفره های مردم خواسته اند
  3
  5
  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
  ۳۸
  sama128 - شیراز، ایران
  حسن روحانی بی غیرت با اون همه دروغ گویی البته از تو بی غیرت تر خامنه ای که این همه گرونی کمرشکن به هیچ چیزش همه نیست و فقط دژمن دژمن میکنه که انگار از دژمن بعمل اومده که بدجوری حال ننه و عمه و خاله اش را گرفته بابا ملت تو گوشت و مرغ ارزِق که عرضه پایین نگه داشتن اونو ندارین مردن چه خاکی میخواهید توی سرتون بریزید یکی بیکاره دو سه جا میره مرغ و گوشت تو صف میگیره با بدبختی خیلی ها نمیتونن وقت بگذارن برن توی صف خاک برسرتون حداقل کوپن بدید تکلیف مردم مشخص بشه عوضی ها پدر ملت را در آوردید با دژمن دژمن چهل سال خودتون تو ناز و نعمت ملت را اسیر دژمن فرضی و بدبخت کردید اون مجلس هم که طویله و اسطبلی بیش نیست
  2
  15
  یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۱
  ۵۴
  gholi.irani11 - ایران، ایران
  الا بشار اسد ناز نازی . کی میگوید که تو خیلی دازی. بیا آغوش بابایت عزیزم . کی میگوید بدی خیلی تو نازی. بیابوست کنم ای نور دیده . با بی پولی چگونه تو میسازی. دلار و پوند میخواهی یا تومان . به دلار بیشتر داری نیازی.!
  2
  15
  یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. پس منتظر شد یکی دیگه از قعر چاه جمکران یا از وسط بیابونای عربستان بیاد نجاتتون بده
  1
  7
  یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
  نظر شما چیست؟