تعریف مردانگی از دید بارک اوباما

مرد روز: بارک اوباما رئیس جمهور سابق امریکا در یک برنامه تلویزیونی به همراه یک ستاره معروف بسکتبال امریکا Steph Curry به تعاریف مختلفی که در باره مردانگی وجود دارد اشاره کردند.
 
از دید اوباما: «مردانگی این نیست که حس تسلط و کنترل بر دیگران داشته باشیم. مردانگی یعنی احساس مسئولیت، سخت کوشی، مهربانی، احترام و دلسوز بودن»
 
موضوع برنامه تلویزیونی که این دو مرد موفق جامعه سیاهپوستان را کنار هم قرار داده بود موسسه همیاری مردان سیاهپوست به همدیگر است که در دوران ریاست جمهوری اوباما ایجاد شده بود.
 
از دید اوباما، مردانگی یعنی انسان خوب بودن… برای همین اگر یک مرد به قدرت خودش باور داشته باشد لازم نیست برای ابراز  وجود شخصیت و هویت خودش، یک نفر دیگر را تحقیر کند.
 
ستاره مشهور بسکتبال امریکا Steph Curry به این نکته اشاره کرد که به ما مردان یاد دادند «مبادا احساس تان را بروز دهید»  ورزشکار ۳۰ ساله امریکایی معتقد است مردان برای دور ریختن مردانگی های مسموم و سنتی، بهتر است یک محوطه خودمانی ایجاد کنند تا   بتوانند ضمن اعتماد به همدیگر از مشکلاتی که رنج می برند حرف بزنند بدون اینکه مورد تحقیر و تمسخر قرار بگیرند.
 
از نظر اوباما، جوانمرد بودن یعنی حمایت از دیگران بخصوص آنهایی که در وضعیت نامساعد هستند.
+13
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  ! به ما مردان یاد دادند «مبادا احساس تان را بروز دهید! های مسموم و سنتی، بهتر است یک محوطه خودمانی ایجاد کنند تا بتوانند ضمن اعتماد به همدیگر از مشکلاتی که رنج می برند حرف بزنند بدون اینکه مورد تحقیر و تمسخر قرار بگیرند! این ها جزو "ابزار" اجتماعی "من" میباشد که چه در دنیای مجازی و چه در دنیای حقیقی به آن جامعه عمل بپوشانم تا "ترس" را از خود در درجه اول گرفته و در درجه دوم ترس را از طرف مقابلم بربایم، تا برای چند روزی که در خدمت هم هستیم، لذت از زندگی هم ببریم!
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  نظر شما چیست؟