کشتی گیر تیم ملی ایران: مسئولان با حقوق نجومی، طلبکار مردم نباشند

العربیه :با افزایش تنش بین ورزشکاران و مسئولان در ایران، طی روزهای اخیر، یک کشتی گیر تیم ملی نیز به جمع منتقدان از مسئولان پیوست و از آنها خواست با داشتن حقوق های نجومی در این شرایط، دیگر طلبکار نباشند و فکری به حال مردم کنند.
 
«علیرضا کریمی»، دارنده دو مدال برنز کشتی آزاد جهان، یکشنبه 24 فوریه 2019، با بیان اینکه کشتی‌گیران اکثرا از قشر ضعیف جامعه هستند، به خبرگزاری ایسنا گفت: برخی مسئولان حقوق‌های نجومی می‌گیرند و فرزاندان‌شان هم در آمریکا و دیگر کشورها زندگی لاکچری دارند، آن‌وقت طوری صحبت می‌کنند که انگار از مردم طلبکار هستند.
 
وی با بیان این که کشتی همواره مورد بی‌توجهی مسئولان بوده است، اظهار کرد: 90% کشتی گیران از قشر ضعیف جامعه هستند و مثل بیشتر مردم مشکلات اقتصادی و گرانی شدید را لمس می‌کنند و زیر بار فشار هستند. پدر من 25 سال کارگری کرده و الان زیر سه میلیون تومان در ماه حقوق بازنشستگی می‌گیرد. خدا رو شکر می‌کنم همیشه با آبرو زندگی کرده‌ایم و مشکلی نداشتیم. اما آیا آن مسئولی که ما را به تحمل سختی راهنمایی می‌کند، می‌تواند با این حقوق زندگی کند؟
 
کریمی تصریح کرد: هر وقت از حق کشتی و رسیدگی و توجه مسئولان حرف زدیم، گفتند مشکلات داریم الان هم می‌گویند ورزشکاران شرایط سخت را تحمل کنند و حرفی نزنند. صدای ما هم که به جایی نمی‌رسد و فقط باید تحمل کنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه 70% مردم از قشر ضعیف جامعه هستند و زیر فشار شدید قرار دارند، گفت: مسئولان با حقوق‌های نجومی در این شرایط دیگر طلبکار نباشند و فکری به حال مردم کنند. ما ورزشکاریم و کشتی گیران همیشه از دل جامعه و پایین شهر بیرون آمده‌اند. اینکه حق‌مان را بخواهیم و بگویند چطور جرأت دارید این حرف را می‌زنید درست نیست.
 
گفتنی است، طی هفته اخیر، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سخنرانی خود اعلام کرد که ایران به خاطر حمایت از فلسطین تحت فشار است و به این موضوع افتخار می‌کند که با واکنش تند و جنجالی وریا غفوری و علی کریمی دو ستاره فعلی فوتبال ایران، در شبکه مجازی روبه رو شد. پس از آن علی خامنه ای، رهبر ایران، با حرف های طعنه آمیز به اظهارنظر این دو واکنش نشان داد و بیان کرد: «برخی کسانی که از امنیت کشور استفاده می‌کنند و کار و ورزش و... خود را انجام می‌دهند و بعد نمکدان می‌شکنند. یادمان نرود که امنیت چطور به دست می‌آید؛ 22 بهمن با این عظمت با امنیت به پایان رسید.
+28
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟