نخستین کنسرت خواننده زنِ صدا ممنوع در ایران، در کانادا برگزار می‌شود

پرژن میرور : سهیلا گلستانی، خواننده مقیم ایران، از معدود زنان هنرمند ایرانی است که از طریق ارائه هنرش در فضای مجازی طرفداران بسیاری دارد.
 
دکتر سهیلا گلستانی که در سال‌های طولانی کار و کوشش، در عرصه ذوق و استعداد هنر موسیقی و خوانندگی، کارنامه درخشانی بدست آورده و تاکنون اجازه برگزاری کنسرت در ایران نداشته، نخستین کنسرت زندگی هنری خود را بمناسبت نوروز در «ششمین جشنواره نوروزی کانادا»، در روز ۱۶ مارس در مرکز هنرهای نمایشی ریچموندهیل برگزار می‌کند.
 
عشق به هنر موسیقی و خوانندگی، از سال‌های کودکی، همراه سهیلا گلستانی بوده است. اما هرگز نتوانسته از طریق ارائه هنرش زندگی کند. دکتر سهیلا گلستانی پزشک متخصص علوم آزمایشگاهی است و پا به پای رسیدگی به پرونده‌های پزشکی بیمارانش، هنر خوانندگی‌اش را هم در اوج نگهداشته است.
 
سهیلا گلستانی پرورش یافته خانواده‌ای فرهنگی است. پدر، استاد فلسفه دانشگاه و مادر، در کار تعلیم و تربیت نوجوانان، و در ارتباط و معاشرت با بزرگانی چون «دکتر ساسان سپنتا»، «استاد جلیل شهناز»، «استاد حسن کسایی» و دیگران.
 
سهیلا گلستانی در نوجوانی، شاگرد کلاس‌های آواز و ردیف‌خوانی استاد هنگامه اخوان بوده است. دانش موسیقی و هنر نوازندگی پیانو و چند ساز دیگر را همپای تحصیلات عمومی و دانشگاهی در رشته علوم آزمایشگاهی آموخته است.
 
مجوز کتبی خواندن همه اشعار استاد شفیعی کدکنی را به شکل ترانه و آواز دارد. بیش از ۷۰ ترانه و قطعات آواز در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی و آثار موسیقیدان‌های برجسته ایرانی اجرا کرده است که همه در سایت اینترنتی رسمی او به رایگان در دسترس است.
 
سهیلا گلستانی، در آستانه برگزاری نخستین کنسرت آوازه خوانی زندگی هنری‌اش، در ششمین جشنواره نوروزی کانادا، در یک گفتگوی اختصاصی با پرژن میرور، از شرایط کار و ارائه هنر موسیقی و خوانندگی زنان در ایران می‌گوید.
 
از اینکه چرا با کارنامه‌ای بسیار پربار در زمینه موسیقی و خوانندگی تاکنون در ایران فرصت و اجازه ارائه هنرش را نداشته است
+59
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  amirpalang - لندن، انگلستان
  آخی چه با استعدادن ایشون. خوب شد رفتن ممکلت اخوندی زن رو واسه ماساژ و صیغه میخواد
  6
  22
  یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  صداى زیبایى داره، قضا و بلاش تو سر ریگى و باور عمیق و اون ضعیفه فاحشه که توصیه کرده بود گوشت نخرین! اسم نحسش رو هم یادم نیست!
  5
  19
  یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری!
  3
  13
  یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  آفرین بر شیرزن ایرانی،خاک برسر حکومت مندرآوردی اسلامی،آخوند یعنی میکروب
  0
  1
  دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
  ۶۴
  hamishehrastgoo - پاریس، فرانسه
  این خانوم صدای دلنشینی داره .موفق باشید .
  0
  0
  دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  نظر شما چیست؟