قتل زن جوان ۲۸ ساله ایرانی در آلمان و دستگیری یک مظنون

دویچه وله : به گزارش روزنامه "بیلد" آلمان، جسد خون‌آلود یک زن جوان در شهر کوچک اولدنبورگ هولشتاین در شمال آلمان، توسط رهگذران پیدا شده است. پلیس آلمان پس از تحقیقات، هویت او را شناسایی کرده است.
 
او فاطمه ب. ۲۸ ساله و ایرانی است که در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک مسیحی پناهجو وارد آلمان شده است. گفته می‌شود که او به تازگی در هتلی واقع در شهر لوبک تقاضای کار کرده بود.
 
به گزارش "بیلد"، پس از تحقیقات پلیس، دادستانی شهر اولدنبورگ هولشتاین با اطمینان خاطر گفته است که این قتل توسط دوست پسر او صورت گرفته که یک عراقی ۲۲ ساله است. به همین دلیل قاضی تحقیق در شامگاه دوشنبه ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) حکم دستگیری او را صادر کرده است.
 
مقامات قضایی در حال تحقیق در زمینه انگیزه و چگونگی وقوع قتل هستند. این جوان ۲۲ ساله از قرار معلوم در شهر اولدنبورگ در منطقه هولشتاین زندگی می‌کند و تاکنون سوءسابقه‌ای از او درج نشده است.
 
یک دوست زن این دختر جوان درباره قربانی به روزنامه "بیلد" گفته است: «او فردی بسیار سرزنده بود و علاقه زیادی به شنا داشت و با پشتکاری تمام مشغول یاد گرفتن زبان آلمانی بود با این هدف که کار پیدا کند. او دو هفته پیش از دوست پسرش جدا شده بود، اما این جدایی بدون مناقشه بوده است.» پلیس نخواسته است در باره این رابطه فعلا نظر بدهد.
 
اولا هینگست، دادستان ارشد اولدنبورگ هولشتاین، پس از بازجویی از فرد مظنون گفته است: «فرد مظنون هنوز در مورد اتهامی که به او وارد شده، هم در بازپرسی پلیس و هم در برابر قاضی، از هر گونه اظهاراتی خودداری کرده و  حتا درباره وضعیت شخصی خود از حق سکوت استفاده کرده است.»
 
جسد فاطمه ب. در چند کیلومتری محل سکونت‌اش در منطقه گرمسدورف در نزدیکی دریای شمال پیدا شده است.
+95
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  شاید خواسته هاى این دو نفر از این رابطه با هم فرق داشته، یه خانم ٢٨ ساله از ارتباط با پسر ٢٢ ساله عراقى احتمالا پر کردن تنهاییش بوده ولى باز غیرت و حس مالکیت مردان مسلمان نسبت به زن ها فاجعه آفرید. عراقى ها متاسفانه، مخصوصا کرد هاى عراقى به این مسئله غیرت و حس مالکیت نسبت به کسى که باهاش در ارتباط هستن بمراتب بیشتر از ملیت هاى دیگه اهمیت میدن. داستان اون پدرى عراقى که تو آمریکا هر دو دختر نوجوون خودش رو بجرم آشنایى و رابطه با پسر آمریکایى و بخاطر غیرت کشت رو شنیدین؟
  124
  146
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۵
  ۳۵
  metti - رامهرمز، ایران

  دیگه وقتی عرب پرستی نهایتشم همین میشه دیگه ایرانی یه ایرادی داشت که دنبال عرب رفتی؟؟؟ درس عبرت نمیشه واستون؟؟
  93
  156
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. نه اینکه خودمون کاملا تو جامعه المان و بریتانیا ادغام شدیم و به جنس مونثمون گیر نمیدیم. همینکه شما میایی اینجا برا این دختر به قتل رسیده اظهار تکلیف میکنی نشون میده چقدر اوپن مایند و ادغام شده ایی. بعدم اخه چه فرقی بین عراقی و ایرانی تو زمینه غیرت و تعصب رو زنهاشون هست؟.
  68
  75
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  ۴۴
  hesam.rigi - طهران، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. دکتر برو دکتر
  44
  42
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  ۳۹
  Farhad.london - لندن، انگلستان

  تاسفانه ما ایرانی‌ها انسان‌های مفتی شدیم که با کردهای عراقی رفت و آمد می کنیم . اینجا لندن هم ما هر جا می رویم رستوران ایران ، قلیون و غیره می بینی کردهای عراقی آنجا هستند و دنبال اهداف ...... هستند . نباید حتی جواب سلام کردهای عراقی را داد تا چه برسد با آنها دوستی کرد تا بتوانید از کردهای عراق دوری کنید یا تحویلشان اصلا نگیرید چون تمام تلاششان نزدیک شدن به ایرانی و سو استفاده کردن هست
  25
  96
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  ۳۰
  maa shaakhim - برکسل، بلژیک

  اگه پدرو مادرو برادرم نبودن منم همین بلا شاید بسرم میومد چون خیلی غیوررررر هستن تازه من از اول جواب منفی دادم که نیاد پیشم البته نمیشه فهمید از کجان چون همه شون فارسی رو خوب بلدن یه سری دخترا چون از تنهایی میترسن فوری به اولین نفر روی خوش نشون میدن اونم غیوررره میزنه میکشه
  4
  50
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  ۲۶
  Dubai darling - دبی، امارات متحده عربی

  من گمون کنم خطر ایرانیها از هر مهاجر دیگری برا ایرانیا بیشتر باشه،،،البته من ایرانیم و این یه تجربه شخصیه،،،کلا خارجیها خیلی ترسناک نیستند البته نسبت به ایرانیها
  70
  26
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
  ۲۶
  Dubai darling - دبی، امارات متحده عربی
  البته عرب یا عجم یا هر قومی فرق نمیکنه ...انسانیت مهمه
  36
  43
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::Farhad.london - لندن، انگلستان::]. نه اینکه خودمون میریم زیارت عاشورا و دعای کمیل تو تایلند میخونیم. نه اینکه خودمون ارمنستان میریم تو بارها و نایت کلابهاش مراسم سینه زنی اجرا میکنیم. نه اینکه میریم ترکیه مراسم دعای ندبه ی امام زمان میگیریم. نه اینکه میریم المان و بریتانیا و کانادا سفره نذری ابوالفضل پهن میکنیم.
  26
  43
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  برای خیلی از دخترا فقط چیز طرف مهمه با پولش. اصلا کاری ندارن یارو عراقیه افغانیه آفریقاییه یا آنگولایی. مهم چیزشه با پولش.
  23
  73
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران

  ما چقدر بگیم عزیزان با این عراقی ها پاکستانی ها با اینهایی که دربه در هستند و مشخص نیست از چه خانواده ای هستند دوستی نکنید حتی خیلی از این ایرانی هایی که پناهنده شدند مشکل روحی روانی دارند نگاه به سروضعشون نکنید قبل از نزدیک شدن به افراد یکم وقت بگذارید و بدونید شاید این بی توجهی به قیمت جونتون تموم بشه .
  4
  53
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  بی شوهری و بی دوست پسری بمیری ولی با این اراذل دم نخور نشی !! همین ۶،۷سال پیش بود که یک عراقی دیگه تو برلین بینی و سینه دوست دختر ایرانیش رو برید و فرار کرد
  6
  58
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::] اونوقت فکر میکنی عراقی ۲۳ ساله پول داره که این طفلی برا پولش رفته باشه ؟؟ .
  8
  32
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  [::Dubai darling - دبی، امارات متحده عربی::] اتفاقا در اروپا بر عکسه مخصوص المان عرب ها اصلا خوب شناخته نشدن وخوش نام نیستن همینطور لهستانی ها ،بلغارها و رومانی ها .
  6
  33
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
  ۴۱
  setayeshz565 - وین، اتریش

  یادمه چند سال پیش هم توی آلمان یه عراقی با دوست دختر ایرانیش دعواش شده بود و بینی و گوشهای خانوم رو جلوی چشم دختر هفت هشت ساله اش بریده بود و متواری شده بود،فهمیدن و درک بعضی چیزها کار زیاد سختی نیست،فقط ادم باید بخواد و برای خودش ارزش قائل بشه،درسته که از کشور خارج میشین و حتی به هر قیمتی پناهنده میشین، ولی ا7ه دیگه شورشو درنیارین که با هر کسی معاشرت کنین،دوست پسر عراقی،اونم شیش هفت سال کوچیکتر آخه؟یعنی یه مرد ایرانی درست و حسابی نبود؟!!!!
  2
  35
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  ترکیب سه عنصر غیرت ، مذهب ، خشونت، وحشتناک میشه ، گاهی فقط همین خشونت کافیه ، مثلا یک فنلاندی میشناختم که نه غیرتی بود و نه مذهبی ، اما از حسادت فک دوست دختر سابقش را خورد کرد ، مشکل اینجاست که بعضی کشورها و قوم ها از این سه عنصر ذکر شده بیش از حد دارند ، اینکه قتل ناموسی در بین کرد های ایرانی کمتر از کرد های ترکیه و عراق است ، تصادفی نیست ، چونکه عنصر مذهب جایگاه ضعیف تری در کردستان ایران دارد ، و روشنفکران کرد ایرانی مشکلی با همسر سابق ندارند ،
  2
  19
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. متوجه نشدی گفتم چبز طرف و پول. یعنی برای بعضیا چیزه در اولویته. حتما طرف چیز داشته. اما اینم بدون وقتی ما آقازاده داریم عراقیها هم دارن چون تنشون به ما خورده.
  5
  6
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  آخه خدا وکیلی زن ایرانی با مرد عراقی جور در میاد؟ این چندمین بار هست که مرد‌های عراقی یه زن ایرانی رو کشتن. خانم‌های ایرانی حواستان جم باشه به خصوص اون هایی که تازه میان این ور آب
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  چندسال پیشم یک مرد عراقی تو آلمان فکر کنم برلین بینی و صورت زن ایرانی و مادر یک فزند رو که قرار بود باهم ازدواج کنه رو بریده بود. اونوقت هم خیلی ناراحت شدم.عراقیا تو ایران هم میآن برای سکس .تا مشهد و قم میان برای زیارت و صیغه.
  1
  30
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. عربهای خلیج فارس باکلاستر از عراقیها هستن. عراق آخه چند ملیتیه و همه ملیتهاش یه رگو ریشه از آشوریها دارن. یعنی هم کردها با آشوریهای قدیم اختلاط داشتن هم عبریها یا عربها. از اونجایی که آشوریها طبق تاریخ وولوولک داشتن و همش به ملتهای اطرافشون حمله میکردن و توسط اتحاد اورارتوها و مادها نابود شدن اما در عراق پراکنده بودن لذا در اقوام عرب یا عبری اون مناطق و کردها که یه رگشون احتمالا از منطقه پاکستان به اون مناطق رفتن (طبق کتاب ملک سلیمان) اختلاط داشتن. برای همین تیپولوژی عربهای عراق و سوریه با عربهای خلیج فارس فرق داره. حتی در کردها هم عمدتا تیپولوژی اقوام آشوری بر طرف دیگه مهاجرشون که از اقوام مجموعه زبانهای هندی (هندی پاکستانی افغانی و پارسها) هست غالب شده. یعنی ژن غالب در عراق آشوری هست. آشوری ها هم طبق تاریخ کمو بیش قالتاق بودن. خخخ.
  11
  15
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
  ۳۸
  پرنده ابی - لندن، انگلستان
  ایرانفردا - لندن، انگلستان=شب تاب - یوکوهاما،ژاپن .
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
  ۳۸
  پرنده ابی - لندن، انگلستان
  آخه دختر چیت کم بود که با پسر کم سن وسال دوست شدی؟:-(
  2
  16
  ‌چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۱
  ۵۳
  کیوار - آنتورپن، بلژیک
  [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. زندگی بازیهای عجیبی داره . ماجرای اون خانم ایرانی هم یکی از اونهاست. به عشق اروپا اسباب و اثاثیه و خانه مشترک رو در غیاب شوهرش که در جنوب ایران کار میکرد فروخت و دست دخترشون روگرفت و رفت آلمان. بعد هم دوست پسر عراقی و باقی ماجرا .
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  انقدر نگید دختر ایرانی نباید فلان. اتفاقا دختر ایرانی کوتاه فکره. من دختر ایرانی با مدرک دکترای دانشگاه تهران و خوشگل و خوش هیکل دیدم میگفت که از قیافه های کثیف و بی ریخت و هیکل نافرم شکمدار خوشش میاد و باعث تحریکش میشه. یکی از همین بازیگرای معروف ایران میدونم از ارتباط با پیر مردها خوشش میاد. این لامصب قوه تخیل جنسی بخصوص خانومها جهت و انتها نداره. به هر زهر ماری یه دوره ای تمایل پیدا میکنه. حالا این اسکل هم حوس پسر 22 ساله عراقی کرو کثیف کرده. عجیب نیست. باید عادت کنیم به این چیزا. قدیما بود هر پسری که خوش قیافه و 4شونه و اندام میزونی داشت مورد توجه خانوما بود. الان یهو یه خانوم تاپ حوس یه افلیج رو میکنه. مثل دختر حزب الهی هایی که میرفتن عقد جانباز قطع نخاعی میشدن یا اخیرا صیغه شهید میشن و به یادش خود ارضایی میکنن. اینارو جدی گفتم. شوخی نگیرید.
  15
  6
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۶
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  خانم ها و اقایان : اگر نگاهی گذرا به اکثر کامنت ها بیندازیم, چه دستگیرمان میشود؟ بله, اکثرا امروز توافق نظر داریم, که کردهای عراقی بد هستند. چون قُرعه بدبختی به اسم اونها در اومده. فردا افغان ها, و پس فردا عرب ها و ترک ها و غیره. (یعنی به نوعی سزای شما خانم ها این است چرا با خارجی رفته ای) و همگی یک قصه سنگ صبور برای گفتن داریم! و یادمان می رود که ما هم از این قاطر های لگد پران کم نداریم. حال یک لحظه فکر بکنیم, اگر هم چنین جنایتی توسط یک خارجی علیه یک دُختر نروژی یا سویدی رُخ بدهد. واکنش کامنت گذاران چگونه است؟ در نهایت با اظهار تاسف و یا یک اسیب شناسی کوتاه از ماجرا رد میشوند. دیگه فلسفه نمی بافند, چون موضوع او نیست. یا کسی اختلاف سنی و پول را مطرح نمیکند. دوستان: تا زمانی که ساختار و ستون یک جامعه , با موادی فاسد چون غیرت و ناموس و مردانگی شریعت و دین بنا شده باشد. نتیجه غیر از این نخواهد بود.که متاسفانه بیشترین تلفات و اذیت و ازار از ردیف خانمها و کودکان میباشند. موفق باشید
  9
  17
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::] کوروش عزیز: با کلیت تمام موافق دیدگاه شما هستم. فقط در رابطه با حسادت ( فنلاندی) پا ورقی بنویسم. اگر حسادت و بد بینی پایه و اساسی در زندگی پارتنر نداشته باشد, و مرد یا زن فقط بر اساس تخیلات, بد بین یکدیگر باشند. در نتیجه این حسادت پاتولوژی(بیماری)تلقی میشود. ولی اگر زمینه حسادت با مُچ گیری چون پیامک ها و دیدن های ملاقاتی و غیره ثابت شده باشد, قضیه فرق میکند. این حسادت ترسی( فوبیایی) نامیده میشود. که در نتیجه روال زندگی از زناشویی به کار اگاهی و پلیسی تبدیل خواهد شد. یا باید با یک گفتمان خوب و پوزش از یکدیگر به پیش بروند, یا دوستانه روز طلاق خود را جشن بگیرند! و از همدیگر جدا بشوند. سازتان کوک
  7
  11
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] خود عرب ها میکن بدترین عرب ها عراقی ها و فلسطینی ها هستن .
  10
  6
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  ۲۹
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  این دختر جوان 28 ساله . که بدنبال فراگیری زبان المانی بوده چرا با یک عراقی دوست شده و نه بایک پسر المانی . وقیافه اش هم خوب بوده و مسیحی هم بوده . ایا ممکنه کار جوخه‌ی ترور نظام اسلامی باشه؟! . هنوز دوست پسرش سکوت وحرفی نزده .اما قاضی المان بحرفش خواهد اورد .
  10
  2
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  ۲۹
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  این دختر 28 ساله مسیحی ایرانی . چرا بایک مسلمان عراقی دوست شده ?
  6
  7
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. مرسی از کامنت شما،‌ حسادت از نوع مریض گونه بسیار زجر آور و ویران گر است ، تحصیلات ، ثروت ، و غیره هم هیچ سودی هم ندارد .
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::کیوار - آنتورپن، بلژیک::]. هیچ نامردی بی جواب نمیمونه. ذات طبیعت انتقام گیره.
  3
  1
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
  ۳۹
  MERAMO - ویرجینیا، ایالات متحده امریکا
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. دمش گرم. خلایق هرچه لایق!
  4
  4
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. بهت گفتم که از حرف زدنت ساشا سبحانی نباشی خیلی شانس اوردیم. مثلا اگه مثل شما برن تو ارمنستان یا تایلند دعای کمیل یا سفره بندازن ادمهای درست و معقول میشن ؟ ببین پسر خوب خاوری هرشبی که میره کازینو مطمعنم بقول شما ضعیفه اش فرداش سفره ۱۸ معصوم مندازه ولی باز منه نوعی با ۸۰ میلیون ایرانی بهش میکن دزززززززد و بی همه چی.
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۹
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]خواستم فقط بهت ثابت کنم که هرکاری هم که میکنید ساندیستونو قایم بکنید و معلوم نشه باز عین تفکر که خودشو لو میده بلاخره یجا از دستتون در میره. چرا فکر میکنی ادم خوب اونیه که سفره میندازه و عاشورا میزنه تو سرش. فعلا که این علایمی که تو گفتی فقط دزدهای گود روپیشونی ایران دارن. [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::].
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::پرنده ابی - لندن، انگلستان::]. ؟؟متوجه منظورتون نشدم؟
  2
  1
  جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۴
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. اگه دقت کرده بودین به نظر من، گفتم بین مسلمون ها و ایرانى ها هم مسلمون هستن و تو همین گروه قرار دارن، ولى شدت و ضعف داره. تو ایران و حتى بین ایرانیهاى اروپا نشین هم این مسئله هست، ولى نه به شدت کردهاى عراقى. ممنون
  2
  3
  جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۰
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. مشکل اینه که ما هممون مهاجریم. شما میگین عراقی و کرد بده چون این کار رو کرده. اما ایا ما خودمون نکردیم؟ تو ژاپن تا همین الانش متر به متر جنازه میارن بیرون. تاریخ به قتل رسیدنشونم همشونم همون دوره ایی که ما گله ایی برا کار رفتیم ژاپن و اون همه جنایت رو انجام دادیم. هفته ی پیش ژاپن اعلامیه داد که ما درهامون رو بروی کارگرهای خارجی باز میکنیم اما منظورمون کارگرای ایرانی و ترکیه نبود. این دو ملت لطفا برا کارگری نیان ژاپن عاه مرسی. ببینین تو همین ژاپن مالزیایی فیلیپینی خارجی کره ایی چینی ریخته. اما هیچکدوم مثل ما گند نزدن و نمیزنن. تو همون اروپا ببینین ما چقدر گند زدیم و میزنیم. شما یا انگلستان و رومانی زندگی نمیکنین یا خودتونو زدین کوچه علی چپ. چون بعضی وقتا یه کامنتهایی میبینم برام سوال پیش میاد ایا طرف واقعا تو اون کشور خارجی زندگی میکنه یا برا افاده اومدن و کلاس گذاشتن محل سکونتشون رو گذاشتن اون شهر و کشور.
  0
  0
  یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
  نظر شما چیست؟