با گرانترین شکلات جهان آشنا شوید

یورونیوز :برخی از مردم می‌گویند که شکلات غذای عشق است و هیچ چیزی به اندازه شکلات دهن آدم را آب نمی‌اندازد. اینجا باری است برای سِرو شکلات توآک که این روزها یکی از گرانترین خوردنی‌های لذت‌بخش در جهان به شمار می‌آید، آن هم با قیمت ۴۰۰ پوند برای۵۰ گرم شکلات.
 
توآک مدعی است در حالی گرانترین شکلات جهان به شمار می‌آید که از جعبه نگین‌دار یا بسته‌بندی از جنس طلا استفاده نمی‌کند. در واقع این کاکائو از یک درخت کاکائوی خیلی خاص برداشت می‌شود و برای تولید آن از روش‌های تولیدکنندگان شراب در فرانسه الهام گرفته شده است.
 
جیمز لو کومپت، مدیر عامل شکلات توآک می‌گوید: «در واقع ماموریت ما در توآک این است که بتوانیم شکلات خاصی را به خوبی شراب‌ها و ویسکی‌های درجه یک ارتقا دهیم و شکلات به شکلی ارایه شود که حس مردم درگیر شده و به آنها تجربه تازه‌ای از چشیدن شکلات دست دهد.»
 
او می‌افزاید: «توآک می‌خواهد عاشقان شکلات همانطوری درباره شکلات مورد علاقه‌شان فکر کنند که عاشقان شراب درباره جزییاتی چون انگور، فضای مناسب شراب‌اندازی و حتی بطری‌های شراب.»
 
در ساخت و ساز این شکلات گرانقیمت همچنین به سبک ساخت شراب‌های قدیمی به مساله سن و سال شکلات هم توجه شده و بنا دارند شکلات‌هایی با ماندگاری بالا تولید شود.
 
در کاسا گویاسامین در کیتو، پایتخت اکوادور توآک تورهای چشیدن شکلات را میزبانی می‌کند. مراسمی که توآک برای چشیدن شکلات برگزار می‌کند به مراسم چشیدن ویسکی شباهت دارد.
منبع : یورونیوز
+4
رأی دهید
-15
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟