حمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمی + ویدیو

حمید سعیدی در سمت چپ تصویر دیده می شودبی بی سی : در مراسم اعطای جوایز موسیقی گرمی در شهر لس آنجلس، در بخش "عصر نو" (نیو ایج) گروه "افیون ماه" (Opium Moon) برنده شد. حمید سعیدی، آهنگساز و نوازنده سنتور ایرانی یکی از اعضای این گروه تازه بنیاد است.
 
دو نفر دیگر از اعضای این گروه چهار نفره مستقر در لس آنجلس هم مهاجرانی از اسرائیل و کانادا هستند.
 
حمید سعیدی که در لس‌آنجلس زندگی می‌کند روی صحنه هنگام دریافت این جایزه گفت که این جایزه نشان داد که موسیقی درباره عشق و ضد جنگ است و در پایان به فارسی گفت: "از همه ایرانیان عزیز سپاسگزارم".

او پس از کیهان کلهر، دومین موزیسین ایرانی است که در قالب گروهی برنده جایزه گرمی شده است.
 
آثار افیون ماه تلفیقی و بدون کلام است و با استفاده از اشعار کلاسیک ایرانی تولید می شود؛ نوعی روایت موسیقیایی از این اشعار که حال و هوایی شرقی دارد.
 
حمید سعیدی که به دلیل محدودیت های موجود در ایران به آمریکا مهاجرت کرده، خود را نماینده فرهنگ و هنر و موسیقی ایران در مراسم گرمی می داند و این موفقیت را افتخار بزرگی برای تمامی ایرانیان توصیف کرد.
منبع : بی بی سی
+56
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هر وقت ایرانیان با اسرائیلیان (یهودیان) فالوده خورده اند از دلش کوروش و ابادانی بیرون امده و هر وقت با عربستان و روسیه بر سر یک میز نشسته اند از ان خون و تجاوز و چپاول بیرون زده است!
  3
  38
  دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۵
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  با درود بیکران به حمید سعیدی و همه هم میهنان گرامی و دلسوز ایرانی که با وجود همه سختیها و کمبودها پرچم و فرهنگ ایران برآشفته دارند که میدانیم پیروزی و پیشرفت شما همانند خاری است در چشم حیز اسلامیان ایرانی
  2
  35
  دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  برافراشته...
  1
  25
  دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۵
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  چرا باید از نابودى یه ملت حرف زده بشه وقتى هروقت بجاى تهدید و تقابل، همکارى بوده این همکارى به موفقیت رسیده ولى نتیجه تقابل فقط مرگ و خون و خونریزى بوده و خواهد بود. در طول تاریخ، هر وقت ضربه اى خوردیم این ضربه از سوى دشمنان قسم خورده ایران و ایرانى بهمون رسیده که برا همون دشمنان قسم خوردهاى که ایرانى رو از سگ پست تَر میدونن، سینه زنى و عزادارى میکنیم، ولادتشون رو جشن میگیریم و ١٤٠٠ سال منتظریم که یکى از همین دشمنان قسم خورده از ته چاه بیاد و نجاتمون بده!! فکر میکنین بفرض محال اگه این افسانه هم واقعیت داشته باشه!!! اون یارو از ته چاه درمیاد طرف کى رو میگیره؟ ایرانى که بقول جدش، از سگ پست تره و خونش حلاله، یا همدست میشه با باقیمانده هاى جد بزرگوارش!! و دمار از روزگار ما در میاره؟؟ همه شکست هامون رو مدیون همین ها هستیم ولى نیزه هامون رو بطرف کشورى نشونه رفتیم که هیچوقت از اونا ضربه نخوردیم!! اینهمه سال حرف از نابودى زدیم و نتیجه اش رو داریم میبینیم، چرا یکبار هم که شده همکارى و دوستى رو امتحان نکنیم؟
  2
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
  نظر شما چیست؟