پژوهش جدید: اگر زودرنج هستید و سریع خشمگین می‌شوید، شاید افسردگی داشته باشید

صدای آمریکا : خیلی از مردم، از جمله پزشکان، افسردگی را با احساساتی مثل نا‌امیدی، غمگین بودن، فقدان تمرکز، و نداشتن انگیزه ربط می‌دهند، ولی نه با خشم.
 
در تمام کتاب‌های روانشناسی هم بیشتر همین موارد از علائم اصلی افسردگی شدید شناخته شده است که عصبانیت جزو آنها نیست. ولی پژوهشگران اکنون آن را یکی از موارد مهم می‌دانند؛ چرا که ارتباط قوی بین تحریک پذیر بودن و افسردگی هست.
 
به گزارش رادیو «ان پی آر»، دکتر مورتیزیو فاوا روانپزشک و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد می‌گوید این مسئله شامل حال تمام بزرگسالان با افسردگی نمی‌شود. ولی او اشاره کرد که زودرنج بود و بدخلق بودن، نداشتن کنترل در اعصاب، و سریع به خشم آمدن، از علایم مهم افسردگی در کودکان و نوجوانان شناخته شده‌اند.
 
بنابه یک مطالعه جدید که بر روی ۵۰۰ بزرگسال با افسردگی شدید انجام شده، بیش از نیمی از این افراد، از خود «تحریک پذیری خیلی شدید و خشم» نشان دادند؛ و هر چه افسردگی آنها شدیدتر یا مزمن بود، این واکنش‌ها بیشتر از آنها به چشم می‌خورد.
+11
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟