لغو فرش قرمز فیلم لیام نیسن بعد از انتقادها از مصاحبه 'نژادپرستانه'

لیام نیسن نژادپرستانه بودن حرف‌هایش را رد کرده است بی بی سی : در پی انتقادها از لیام نیسن به دلیل "اظهارات نژادپرستانه" او در یک مصاحبه، مراسم فرش قرمز فیلم جدید این هنرپیشه در نیویورک لغو شد.
 
آقای نیسن گفته بود بعد از این که فهمیده به یک دوستش تجاوز شده می‌خواسته اولین مرد سیاه‌پوستی را که در خیابان به طرفش می‌آید، بکشد.
 
برگزارکنندگان مراسم فرش قرمز فیلم "تعقیب سرد" تنها چند ساعت قبل از زمان اعلام‌شده به خبرنگاران گفتند که مراسم لغو شده است.
 
آنها گفتند که در اولین نمایش فیلم لیام نسین در نیویورک هیچ مصاحبه‌ای انجام نمی‌شود و عکسی هم گرفته نمی‌شود.
 
لیام نیسن نژادپرستانه بودن حرف‌هایش را که در روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت منتشر شده، رد کرده است.
 
او گفته که قصد داشته بحث گسترده‌تر و همه‌جانبه‌تری را درباره مسئله نژادپرستی باز کند.
لیام نیسن چه گفته بود؟
گفته‌های جنجالی این بازیگر ایرلندی به مصاحبه‌ای برای معرفی فیلم تعقیب سرد مربوط می‌شود که یک فیلم پرحادثه انتقام‌جویانه است.
 
او گفت که تجاوز به دوستش مدت‌ها قبل اتفاق افتاده و وقتی از یک سفر طولانی برگشته از این موضوع خبردار شده است. این بازیگر در ادامه حرف‌هایی زده که باعث انتقاد از او به دلیل نژادپرستی شده است.
 
او گفت: "اولین واکنش من این بود که از دوستم پرسیدم که آیا می‌داند چه کسی به او تجاوز کرده؟ گفت نه. درباره رنگ پوستش پرسیدم. او گفت سیاه‌پوست بوده."
 
"بعد از آن من چماق‌به دست این طرف و آن طرف می‌رفتم و امیدوار بودم که کسی به من نزدیک شود. الان شرمنده‌ام که این را می‌گویم ولی شاید یک هفته این کار را می‌کردم به امید این که یک 'حرامزاده سیاه‌پوست ' از یک بار بیرون بیاید و به من گیر بدهد که من هم او را بکشم."
واکنش نیسن به انتقادها چه بود؟
بعد از موج انتقادها از این مصاحبه، لیام نیسن به شبکه ای‌بی‌سی آمریکا گفت "من نژادپرست نیستم."
 
وقتی از او پرسیدند انتظار داشته مردم چه برداشتی از حرف‌هایش بکنند گفت: "این که درباره این موضوع بحث شود... ما همه در این کشور وانمود می‌کنیم که خیلی شسته رفته فکر می‌کنیم و حرف می‌زنیم. من هم همین طور. اما گاهی فقط کافی است پوسته ظاهری را کنار بزنید و نژادپرستی و تعصب را ببینید."
 
لیام نیسن گفت که ماجرای تجاوز به دوستش به چهل سال پیش مربوط بوده و در آن زمان "حس شدید و غریزی برای انتقام داشته است."
 
او گفت اگر دوستش به او گفته بود که یک سفیدپوست این کار را کرده واکنشی مشابه داشت، هرچند که اضافه کرد از این موضوع تعجب می‌کرد.
منبع : بی بی سی
+2
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟