واشنگتن تایمز: جمهوری اسلامی چهل سالگی سقوط خود را جشن می‌گیرد

ایران فردا: روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در سرمقاله‌ای می‌نویسد رهبران مذهبی ایران سخت در تلاشند تا با رنگ‌آمیزی‌های تبلیغاتی خود چهلمین سال سقوط کشور پس از انقلاب اسلامی را به‌عنوان یک موفقیت به مردم کشور معرفی کنند.
 
واشنگتن تایمز می‌نویسد: «ماه آینده چهلمین سال به قدرت رسیدن آیت‌الله روح‌الله خمینی و هواداران او در ایران است. آیت‌الله محمد یزدی گفته است در این چهل سال ایران به ارزش و اندازه چهارصد سال در زمینه‌های تکنولوژی و علوم و زندگی خوشبخت برای مردم کشور پیشرفت داشته است.
 
اما آمار و واقعیات جامعه ایرانی تصویر دیگری را به ما نشان می‌دهد. کوهی از آمار و اطلاعات و واقعیات ایران نشان می‌دهد که در این چهل سال گذشته و در زیر حکومت رژیم جمهوری اسلامی، ایران و ایرانیان خوشبختی خود و اعتبار کشورشان در جامعه جهانی را از دست داده‌اند.
 
به گفته بانک جهانی، درآمد سالانه مردم ایران از دهه هفتاد میلادی تا امروز بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته است و اقتصاد ایران در میان کشورهای جهان از رتبه ۱۷ به ۲۷ سقوط کرده است و مردم کشور فقیر شده‌اند. اما رهبران ایران در میان این افراد فقیرشده نیستند. فساد و تباهی در میان آنها امری عادی است.
 
به گفته یک گزارش تحقیقاتی خبرگزاری رویترز، آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر مذهبی حکومت بیش از ۹۵ میلیارد دلار سرمایه را در اختیار خود دارد. علی لاریجانی و محمد جواد ظریف نیز گفته می‌شود در میان ثروتمندانی هستند که میلیون‌ها دلار به‌خاطر موقعیت ممتاز اجتماعی خود به‌دست آورده‌اند.
 
بیش از ۲/۸ میلیون ایرانی به مواد مخدر معتاد هستند و ایران دارای بیشترین تعداد معتادان در جهان است. ۴۰ درصد مردم ایران که عمدتاً جوانان تحصیلکرده هستند بیکار هستند. در طول یکسال گذشته نیز اعتراضات خیابانی به شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی درکشور مشاهده شده است.
 
در این میان تحریم‌های دولت آمریکا نیز شرایط را سخت‌تر کرده است، اما ریشه مشکلات ایران و مردم آن به داخل کشور بازمی‌گردد. مردم کشور پس از گذشته چهل سال از حکومت انقلابی به این نتیجه رسیده‌اند که انتظار هرگونه اصلاحات اساسی از سوی این رژیم حداقل از سوی رهبران کنونی آن به زبان ساده غیرممکن است.
 
درحالی که رهبران ایران به دنبال جشن گرفتن چهل سالگی انقلاب خمینی هستند، یادآوری چهل سالگی این واقعه برای مردم ایران چیزی جز تلخ‌کامی به‌همراه ندارد.»
منابع: سایت ایران فردا  - واشنگتن تایمز
+225
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  شاه و شیخ - قم، ایران

  در این 40 سال, نه فقط به اندازه 400 سال, که به اندازه 1400 سال, از هر چه دین و مذهب و آیینی که رنگ و بوی خرافات میدهد متنفر و منزجر شدیم. هر چند هزینه سخت و گرانبهایی دادیم ولی بقول زنده یاد کسروی, برای ریشه کن شدن مذهب, یک حکومت به آخودها بدهکار بودیم.
  5
  209
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
  ۱۰۲
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  در عوض اسرائیل هفتاد سالگی خود را جشن میگیرد. اینها همه از برکت ایران اسلامی - آریایی است. شاه با آن داستان کوروش آسوده بخواب آریایی و ساختن سابقه تاریخی برای مشروعیت اسرائیل . خمینی عزیزم بگو که خون بریزم برای از میان ریختن خون مردمان خاورمیانه و تقدیم دودستی منابع خاورمیانه و دریای مدیترانه به اسرائیل.
  69
  13
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
  ۳۷
  sama128 - شیراز، ایران

  چهل سال فریب چهل سال دروغ چهل سال دزدی چهل سال سر مردم کلاه گذاشتن چهل سال بی عدالتی چهل سال تبعیض چهل سال ریا چهل سال فاصله طبقاتی چهل سال حقوق های یامفت چهل سال پست و شغل های سرکاری با حقوق های یامفت چهل سال باند بازی چهل سال فامیل بازی چهل سال رانت خواری چهل سال اختلاس
  2
  103
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
  ۵۹
  hamid swed - مالمو، سوئد

  مردم عزیز آزادی در راه هست فقط احتیاج به یه استارت داره, یه نگاه به مردم ونزوئلا بندازید, یه روز یه تظاهرات میلیونی و همه دنیا همراهتون هست, دیکتاتورها رو اینجوری باید غافلگیر کرد, دیگه چی دارین که از دست بدین؟؟؟؟؟؟؟؟ منتظر چی هستین؟؟؟ تا وقتی بترسین همینه!!!!! دیگه چیزی هم براتون مونده که از دست بدین؟؟؟؟؟؟؟؟به امید آزادی ایران و ایرانی!!!!!!!!
  4
  81
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵
  ۶۹
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان

  با عرض تسلیت و تهنیت به حضور آیت الاغ یزدی راست میگوید دنیا صد سال پیشروی نموده و ما چهارصد سال پس روی با این تفاوت که اقای یزدی معکوس نگاه میکند .
  2
  77
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
  ۳۷
  Liberte - ارومیه، ایران

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. متاسفانه همینطوره. دین در ذات خودش خوبه. اسلام هم مثل ذین های دیگه مثل مسیحیت از لحاظ پراگماتیسم هم شده باشه دین خوبیه.طرفذار اخلاقیات ،تئیسم و خداپرستی، و معنویات. اما عجین شدن دین و سیاست موجب شد که خیلی از ایرانیان از دین منزجر شن.
  48
  12
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این 40 سال هر عیبی داشت ولی چند نکته را رو کرد اول اینکه ایرانیان بشدت مذهبی و بنیادگرا و در تن اکثریتشان ویروس اسلام وجود دارد. دوم اینکه خیالباف و بسیار خودشان را گول میزنند، یعنی در ماه عکس امام می بینند و در ته چاه عقب ناجی می گردند. سوم اینکه از انواع دروغ و وعده لذت می برند. چهارم اینکه مفتخوری تنظیم یافته سوسیالیستی دولتی را به کار و کوشش ترجیح میدهند. پنجم اینکه با فریاد حسین حسین رشوه میگیرند و دزدی میکنند و عرقشان را هم می نوشند و به انواع زیارت هم میروند. ششم اینکه اکثرشان از جنس آخوند و غرغرهایشان برای سهم بیشتر در تقسیم غنایم هست
  3
  95
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۷
  ۴۹
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  آرزویه مرگ و نابودی و ریشه کن شدن دین اسلام رو در این چهلمین سال روز انقلاب ننگین و خانمان سوز رو برایه رهبر معظم انقلاب حاج علی شیره ای نره گدا از خداوند متعال خواستار و طول عمر خاندان پهلوی و مرگ هر چه زودتر علی گدا ..
  4
  35
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۹
  ۲۷
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  آن ۹۵ میلیارد حناق بشه در گلوی علی گدا روضه خون ۵ زاری و بی‌اهمیت در مشهد زمان پادشاه فقید ایران گیر کند و باعث خفه خون شدن او ، همدستاش و بقیه اشغالگران اسلامی دیگر شود.امین
  4
  29
  شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۵
  ۱۰۲
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  و به کمک شاه و شیخ(اتحاد اسلام و آریا) سرود ملی اسرائیل بحقیقت می پیوندد: ... و بدینوسیله استراتژیک ترین سواحل دریای مدیترانه و نفت خیزترین مناطق خاورمیانه را به بهای مرگ و ویرانی مردمان خاورمیانه تقدیم صهیونیست ها می شود.
  20
  4
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۲
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  مردم برید تو خیابانها و جشن بگیریدحکومتی را که لایقش هستید
  3
  26
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۵
  ۷۰
  میخواستم بگم.. - گنت، بلژیک

  این رژیم بدون یدک کشیدن اسلام،۴ سالگیش رو نمیدید۰هر چه میکشیم از اسلام و خرافاته۰
  2
  29
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۴
  ۶۳
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  ضرب المثل معروف ایرانى است که مى گوید تا شخص سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد. حکومت اسلامى نیز این چنین بود٬ اسلام و روحانیون در گذشته نزد اکثر مردم از یک قدسیت ویژه اى برخوردار بود ند که نیاز به بسط و تفسیر آن نمى باشد. بعد از فتنه ٥٧ و حاکم شدن ملایان بر مسند قدرت٬ ماهیت پلید و سفاک حکومت اسلامى نزد مردم آشکار شد به طوریکه اکثریت باتفاق ملت ایران هم اکنون هیچ ارزشى براى جمهورى اسلامى و اوهام و خرافات مذهبى اش قائل نیستند. سرنگونى جمهورى اسلامى امرى مبارک و محتمل است که در آینده اتفاق خواهد افتاد و مردم با درس و عبرتى که از این امر فرا گرفته و هزینه گرانبهائى که برایش پرداخته اند زیربناى یک حکومت و مجلس ملى را بنیاد خواهند گذاشت.
  2
  21
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۷
  ۵۶
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  مردم ایران چهل سال مرک بر امریگاه و اسراییل شعارنابودی از امروز دورد بر امریگا و اسراییل چند ماه نتیجه میگیرید اشتباه میکردید . چون خمینی دجال دید امریگاه راحت ایشان را سر کار اورد میتواند . کس دیگری جایش بگذارت گفت هر چه داد دارید . بر سر امریگاه بیاورید . . خودش فهمید یک بیسواد که حرف زدن فارسی را بلد نیست چطور یک شبه . رهبر ایران و مردم هم شبها تو ماه میدیدن . خودش شوکه شد وقتی تو هواپیماه از او سوال میکنن . انقدر شوکه بود .
  2
  17
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۴
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. میشه یه مورد از خوبى هاى دین رو نام ببرین؟ و با رسم شکل! توضیح بدین که در کدوم مورد، دین زده ها به این نصیحت هایى که خودشون میکنن،پایبند بودن؟ کجاى دینى که از کلمه قتل تو کتاب مقدسش بیشتر از چهار صد بار استفاده کرده، میتونه خوب باشه؟ دوست عزیز، پیروان بحق دین، داعشى ها هستن که رهنمود هاى قرآن رو بدون کم و کاست دارن اجرا میکنن، طالبان، جمهورى اسلامى وموریتانی عربستان سعودى هستن که در ملاء عام گردن میزنن و اعدام میکنن، پیامبرى که از بچه شیش ساله براى ارضاء جنسى خودش نمیگذره، جانشین به حقى مثل خمینى داره که لذت جنسى از بچه شیرخواره رو هم جایز میدونه! اینها هر کارى میکنن، آیه اى، روایتى، رساله اى چیزى براى درست بودن کارهاى نامشروع خودشون دارن. کجاى تاریخ سراغ دارى که دین به قدرت رسیده باشه و متعاقبش، جنایتى اتفاق نیفتاده باشه؟ دینى که نیوتون رو بخاطر إثبات گردى زمین محاکمه میکنه، یا میلیون ها نفر رو تو روآندا با قمه و ساطور سلاخى میکنه، یا بچه هاى نوجوون رو میفرسته رو مین! چه خوبى میتونه داشته باشه؟؟
  1
  19
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۱
  ۱۰۲
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  تا وقتی کشورهای اروپایی و آمریکا پشت این آخوندها ایستاده باشن اینها رفتنی نیستن . خود همین امریکا و اروپا بود که این آشغالها رو به قدرت رسوند و 40 سال هم ازشون حمایت کرد . حالا حتما منافع اینها حکم میکنه آخوند نباشه که این همه ساز و بوق میکنن . لعنت به این سیاستمدارهای کثیف اروپا و آمریکا .
  2
  15
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. مشکل با اسرائیل رو میشه توضیح بدید؟
  1
  9
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
  ۳۷
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. دوست گرامی.انسان برای عبادت خدا به یک برنامه نیاز داره و این برنامه می تونه اسلام یا مسیحیت یا دین دیگه ای باشه. تناقضات ادیان هم زیاده ، ولی خداپرستان فقط با خوبیاش کار دارن. عرض کردم که پراگماتیسم (عمل گرایی ) هم شده باشه دین کارکرد خوبی در جوامع داره. در اروپا که شما زندگی می کنید، مسیحیان و تئیست ها نسبت به آتئیست ها و آگنوستیست ها (ندانم گرایان) بیشتر عمر می کنند، کمتر افسرده اند ، سالم تر زندگی می کنند، به مقررات بیشتر احترام می گذارند، بیشتر تمایل به ازدواج و تشکیل خونواده دارند. کمتر جرم و جنحه مرتکب می شن و در نهایت برای رفتن به اون دنیا کمتر ترس داشته و آمادگی بیشتر دارن.
  6
  4
  یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. با اون کلمه نیاز که در اول کامنت ازش استفاده کردین من مشکل دارم! بقیه کامنت هم صرف نظر از استفاده نیاز انسان به دین، خود بخود بى معنى میشه! یعنى شما دین رو نیاز یه انسان میدونین؟ معنى کلمه نیاز رو متوجه میشین؟ آدم برا زندگى به آب و غذا نیاز داره، همینطور به هوا، ولى باور وجود پیرمرد ریش سفیدى که بالاى إبرها نشسته ما رو کنترل میکنه و به بهشت و جهنم میفرستتمون! نیاز نیست، خیالبافیه! افسانه است، همونطور که قصه پرى دریایى یا غول و جن افسانه هستن! شرط میبندم اگه یه غلط إملائی تو این متنى که من نوشتم اینجا پیدا بکنى، حتى اگه بروم نیارى هم، نظرت در مورد سطح سواد من یا معلوماتى که ادعا میکنم دارم عوض میشه ولى چطور صدها اشتباه فاحش علمى و إملائی و انشایى قران و انجیل و تورات رو ندیده میگیریم و هنوز اعتقاد داریم که چون تو کتاب آسمانى اومده پس درسته! با اینکه واقعیت هاى علمى خلافش رو ثابت کرده. چطور میتونیم به کتابى که میگه کهکشان به این بزرگى رو خدا در شش روز ساخته! و عمر کهکشان و منظومه شمسى ٧٠ قرنه؟ زمین مسطحه و گرد نیست! آدم و حوا! افسانه ددیگرى هست که
  0
  5
  دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۶
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  همه کتاب هاى آسمانى در موردشون اتفاق نظر دارن، از بهشت بخاطر خوردن میوه ممنوعة رونده شدن و به زمین فرستاده شدن، جریان هابیل و قابیل و و و! اگه طبق گفته هاى کتاب ها، آدم و حوا تنها ساکنین رو زمین بودن، دوتا پسر هم بیشتر نداشتن! یکیشون هم که بدست اون یکى برادر کشته میشه! پس اینهمه آدم، اینهمه نژاد مختلف! از نسل یه جانى برادرکش! که زوجى هم براى تولید مثل نداشته، چطور بوجود اومده؟؟ قابیل با کى تونسته نسل انسان رو بارور کنه؟ وقتى تنها زن موجود تو دنیا، فقط مادر خودشه! پس نسل آدم از یه جانى برادرکش که با مادر خودش؟؟؟ بارور شده؟ بچه هاشون هم دوباره بین خودشون یعنى برادر و خواهر با هم؟؟برا شما این سؤال نیست؟ چرا در هیچ کتاب آسمانى حرفى، حتى اشاره اى به برف نشده؟ چرا خدایى که اون بالا نشسته، نتونسته گردى زمین رو ببینه و نگه تو قران که زمین صافه و اگه به آخر زمین برى ممکنه بیفتى بیرون!! یا اینکه این زمینه که دور خورشید میچرخه نه برعکسش! وقتى هم که گالیله خلاف گفته هاى خدا رو ثابت کرد! کلیسا بجرم کفرگویى محاکمه و زندانیش کرد؟ تنها نیازى که این وسط لازمه! نیاز به فکر کردنه نه دیانت!!
  0
  5
  دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۳
  نظر شما چیست؟