برنامه واتساپ برای جلوگیری از انتشار دروغ، ارسال پیام را محدود می‌کند

در پی حوادث کشته شدن افراد به دلیل انتشار پیام‌های دروغین به وسیله برنامه واتساپ در برخی کشورها، مدیران این پیام‌رسان، محدودیت‌هایی برای ارسال پیام ایجاد می‌کنند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری مترو بریتانیا، چهارشنبه 23ژانویه، هر فردی که حساب کاربری واتساپ داشته باشد یک پیام را تنها می‌تواند برای پنج نفر یا پنج گروه ارسال کند. تا قبل از این زمان، محدودیت ارسال پیام تا تعداد 20 بار بود.
 
برنامه واتساپ که در سال 2014 توسط فیس بوک خریداری شد، تصمیم دارد این محدودیت‌سازی ارسال پیام را در سراسر جهان عملی کند تا از انتشار شایعه‌ها و خبرهای دروغین توسط این برنامه جلوگیری کند.
 
واتساپ با دارا بودن بیش از دو میلیارد کاربر، بزرگترین اپلیکیشن پیام‌رسان شخصی در سراسر جهان است. این حجم گسترده استفاده از برنامه، طبعا انتشار پیام های دروغین و شایعه‌ها را نیز به دنبال دارد، مشکلی که قبلا گریبانگیر فیسبوک نیز بود.
 
طی دو سال اخیر در هند تعداد 40 نفر به خاطر نشر شایعه‌ها و اخبار کذب مربوط به کودک ربایی در این برنامه، کشته شدند. در مکزیک نیز دو مرد بی‌گناه به خاطر پخش شایعه در همین برنامه، زنده زنده سوزانده شدند.
 
بنابراین واتساپ بر آن شد تا در ارسال پیام محدودیت ایجاد کرده مانع نشر خبرهای دروغین شود.
 
ویکتوریا گرند مسئول بخش محدودیت‌های برنامه واتساپ اعلام کرد: ارسال پیام را به پنج بار محدود کردیم.
+12
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟