خامنه ای کجایی که.... محمد نوری زاد

یک: همه ی ما دوست داریم که دوست داشته شویم، محبوب باشیم، و: در چشم! محبوبیت، متاعی ست دو جوره. یا نرم به نرم بر قامت شعور و هنر و دارایی های انسانیِ ما برمی افرازد، یا ناگهان به جرقه ای و تپشی و موجی و هیجانی بلندا می گیرد و کمی بعد به خاموشی می گراید. مستقیم می روم سرِ اصل مطلب. که چه؟ این که: بیش از همه ی ایرانیان، این حضرت سید علی خامنه ای ست که به محبوبیت و دوست داشته شدن محتاج است. محبوبیت امام خمینی و خامنه ای از نوع دوم است. که ناگهان با تپشی و هیجانی و موجی بلندا گرفت و کم کم کم فروغ شد. این روزها طرفداران که هیچ، حتی خانواده های خمینی و خامنه ای شهامتِ این را ندارند که در میان مردم بایستند و از خمینی و خامنه ای و کارهای کرده و نکرده اشان دفاع کنند. همان خمینی ای که یک روز، مردم، از خودِ خدا بیشتر دوستش می داشتند و کفش هایش را می لیسیدند، و با تماشای چهره ی سرد و منجمدش های های می گریستند.
 
دو: سید علی برای این که تنهاترین محبوب ایران باشد، و در چشم، همه ی محبوب های در چشم را به حاشیه راند یا فراری داد یا به خاک مذلت افکند یا از هستی ساقطشان کرد یا درختِ محبوبیت شان را بیخ بُر کرد یا به لجن فضاحتشان آلود. سید علی برای این که تنها محبوبِ بی رقیب کشور باشد، بسیاری را از بلندای شهرت و وجاهت به زیر کشید و نابودشان کرد تا تنها خودش بر تارکِ تاریخ و جغرافیای این مرز و بوم بدرخشد و نه دیگری. رازِ این که بسیاری از شخصیت های محبوب کشور، چه هنرمند چه دانشمند چه پزشک چه ادیب چه نویسنده چه سرمایه دار و چه کارآفرین از ایران رانده شدند و در غربت فرسودند و آنانی که مانده اند، اجازه ی آمدن به کشور را ندارند، در همین است. که چه؟ که در این کشور، تنها و تنها این سید علی است که باید محبوبِ برتر باشد.


سه: در یک مثال دمِ دست، شما اندازه ی محبوبیتِ هنرمندانی چون گوگوش و داریوش و ابی را مقایسه کنید با اندازه ی محبوبیت سیدعلی خامنه ای. که اگر خامنه ای پنج در صد محبوبیت داشته باشد، اینان حتما بیش از شصت درصد در ایران محبوبیت دارند. در هرکجای دنیا، این دو جور محبوبیت، هیچ مزاحمتی برای همدیگر ندارند. حتی سیاستمداران نام آور، با خانواده های خویش در کنسرت های چند صد هزار نفری شرکت می کنند و لذت می برند. در اینجا، یک کنسرت اینجوری از یک خواننده ی محبوب مثل ابی، تیرهایی زهر آگینی به سمت بیت رهبری پرتاب می کند و چشم حضرت رهبر را می آزارد. نخیر، در این کشور، مردم در اطراف یک نفر باید مجتمع شوند و تنها یک نفر باید محبوب باشد و آن یک نفر سیدعلی ست.
 
چهار: سیدعلی در این چهل سال، تا توانست از کیسه ی مردم ایران پول برداشت و به این و آن بخشید تا ساختمان محبوبیتش بالاتر و بالاتر برود. وی به آسمانخراشی از محبوبیت می اندیشید که چون خورشید بدرخشد و چشم سنیان و نابکاران وهابی را کور کند و برای جهان تشیع، غرور بیافریند. به همین خاطر است که - همینجوری - اسم خودش را نهاد: رهبر مسلمین جهان. و به همین خاطر است که - همینجوری - غصه ی مسلمین جهان را می خورَد و مرتب دست به جیب مردم ایران می بَرَد و پول های مردم ایران را بر سر هر بنی بشری می افشاند که زیر بارانِ محبوبیت سید علی بد مستی کند.
 
پنج: چرا نگویم: ذاتِ الم شنگه ها و شلتاق های شیعیِ سید علی، جز برای محبوبیت در چشم مردم ایران و مردم جهان نبوده و نیست. سیدعلی، آنچنان محبوبیت را دوست دارد که با گام های برون مرزی اش، به سمتِ جهانی شدن نیز خیز برداشت. تا نامش در سینه ی تاریخ به شهرت و شجاعت و قاطعیت و رهبریت جهان اسلام ثبت شود، و اعجاب همگان را برانگیزد، و سیخ گداخته ای به چشم وهابی ها فرو کند، و داغ سوزان سینه های سوخته و منبرها و حوزه ها و شخصیت های تحقیر شده از سنیانِ درازنای تاریخ را، التیام بخشد.
 
شش: شوربختا که سید علی در معرکه ی جهانی شدنش چندان موفق نبود و با همه ی پولی که از جیب مردم ایران برداشت و در این راه خرج کرد، و با همه ی بلندای دروغینی که بر آن ایستاده بود، ناگهان با ریختنِ بتن بر قلب رآکتورهای هسته ای اش، با سر بر زمین نشست. امروز، سید علی خامنه ای، طبق آمارهای جهانی، نامحبوب ترین، یا به گویشی دیگر: منفور ترین شخص نخست در میان شخصیت های برترِ جهان است. سید علی برای محبوب شدن خودش، بسیار هزینه کرد. وقیحانه البته از کیسه ی مردم. تنها جایی که پولِ کیسه ی مردم به محبوبیت سیدعلی انجامیده، استخدام بسیجیان و طلاب و حواریونِ مفتخوار وی است. که با اطمینان می گویم: اگر پول کیسه ی مردم ایران نبود، بسیاری بسیاری بسیاری از همین بسیجیان و طلاب و حواریونِ سینه چاک سیدعلی، از طواف وی خروج می کردند و او را با آرزوهای خاکمالی شده ی شیعی اش تنها می نهادند.
 
هفت: یکی که پول ندارد، اگر شعوری و معرفتی و دانشی و ادبی و هنری نداشته باشد، نابود است. سید علی در این چهل سال، بضرب پول مردم ایران، هم همه ی شعورش را و هم همه ی معرفتش را و هم همه ی دانشش را و هم همه ی ادبش را و هم همه ی هنرش را بکار انداخته و تلاش کرده نامی از خود بدرخشاند اما بجایی نیز نرسیده. سیدعلی، بدون پول مردم ایران نابود است. من - محمد نوری زاد - روزهای افولِ دم و دستگاه پوشالین سیدعلی را بسیار دمِ دست می بینم.
 
هشت: یک روز، مرد کهن سال زباله گردی را دیدم که پیراهن ژنده ای به تن داشت و گاری لق لقویی را هل می داد و داد می زد: خامنه ای کجایی که مجتباتو کشتن! این مرد زباله گرد، اشاره به فریاد چاقو خورده ی فرمان - ناصر ملک مطیعی - در فیلم " قیصر" داشت که برادرش - بهروز وثوقی را صدا می زد: قیصر کجایی که فرمانتو کشتند. راستی خامنه ای در کجای کشور ایران ایستاده است؟ در کجای تاریخ؟ در کجای زندگی مردم؟ در کجای بهروزی ایرانیان؟ در کجای آینده؟ همه ی این "کجا"ها ما را به سمتِ یک "نکبتِ" بزرگِ آماری اشارت می دهند. راستی چرا در آمارهای داخلی و جهانی، سید علی خامنه ای، نا محبوب ترین، یا بهتر بگویم: منفور ترین است؟ رازش در این است که مردم، دزدان و آدمکشان و مفتخواران و دروغگویان و بی هنران و ریا کاران و در یک قلم: ایرانخواران را دوست ندارند.
محمد نوری زاد
+94
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  خیلى ها بخاطر گفتن کمتر از این حرفا سربه نیست شدن، نمیدونم چرا ایشون راست راست. راه میره و مقاله هاى اینچنینى مینویسه، هیچکس هم بهش کارى نداره؟؟ ایشون سوپاپ آزادى بیان ج ا تشریف دارن! هر کى گفت تو ایران آزادى بیان نداریم، ج ا ایشون رو علم میکنه که داریم! بعد سر اونایى که با رژیم نیستن رو پشت پرده آزادى بیان و مقاله هاى نوریزاد، زیر آب میکنه!!
  29
  44
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
  ۳۴
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  خامنه ای، آماده باش که بزودی سرنوشت قزافی در انتظار توست و فیلمش پر بیننده ترین در دنیا
  2
  83
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  حتما یک چیزی یک مدرکی از این سید علی آغا داره وگرنه آغا حرفای هیچ دشمنی را به همین راحتی قورت نمیده
  2
  64
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بر شما باد اقای نوریزاد
  8
  48
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  ۵۸
  شاه و شیخ - قم، ایران
  درود بی کران به شما آقای نوری زاد دلیر و پاک و وطن پرست, که بی هیچ هیاهویی محبوب دل میلیونها شده اید. با اینکه چندی پیش, در یک ویدیو, دلایل منطقی و محکمه پسندی در پاسخ به سوالی متداول و تکراری که: "چرا حکومت شما را در بیان اعتراضات آزاد کذاشته و چرا شما را نمی کشد" ارایه دادید, ولی هنوز هستند متوهمینی که چون صدایشان به هیچ جا نمیرسد و یا کاسه لیسان بیت "شاهی و شیخی" که هیچکدام چشم محبوبیت شما را ندارند و همواره برای به زیر کشاندن محبوبیت شما, نه تنها دایم علامت سوال بزرگی جلوی فعالیت های مدنی و سیاسی شما میگذارند, که همواره آرزوی ترور ناجوانمردانه شما را دارند تا دیگر کسی را یارای ایستادن در برابر دژخیمان "شاهی و شیخی" نباشد. اگر در بدنه ارتش و سپاه و بسیج مثلا 20 میلیونی, صدها تن از جنس شما و خانم ستوده ها و جعفر پناهی ها را داشتیم امید رهایی مان زودتر و بی هزینه تر به بار می نشست...
  18
  27
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  ۱۰۳
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  من موندم آخه اگر بری جلوی مجلس بگی چرا اب نیست چرا مردم در خیابان میخوابی سرت میره بالای دار بعد این گوری زاد هرچی بخواهد میگه آب هم از آب تکون نمیخوره فقط گاهی چهارتا مشت و لگد بهش میزنن بعد میاد با چشم کبود عکس میگیره تا مردم رو خر کنه . دنیا شده پر از شیاد
  7
  9
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  دزد و جنایتکار بودن که شاخ و دم نداره ایشون سرکرده قاتلهاست
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  علی گدا بهتره با زبون خوش تا دیر نشده حکومت را به مردم واگذار کنی وگرنه همین مردم دخلتو میارن نمیگذارن به اسراییل و امریکا بمونه
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  شما میخواهید مقایسه کنید لطفا برای یکبار باین اقایان بگوئید که این همه در بوق و کرنا و با وعده و عید دنیوی و اخروی در هفته یک نماز جمعه برگزار میکنید و اگر ان و عده و عید ها دنیوی و پست و مقام های اداری نباشد کسی در نماز جمعه شرکت نمیکند اما بر عکس یک تیم ورزشی فوتبال که هیچ تبلیغات و عده و عیدی در ان نیست خواهید دید لا اقل یکصد هزار نفر صمیمانه و خالصانه در ان مسابقه شرکت میکنند و گاها برای حضور در این مراسم 700 کیلومتر هم طی طریق مینمایند و این غیر از ان دسته از افرادی میباشد که در روز مسابقه کار و زندگی را بزمین گذاشته تا شاهد مبارزات تیم مورد علاقه خود باشد. حالا اقای حاجی سید علی خودت قضاوت کن که نماز جمعه یا دعای کمیل یا دعای ندبه طرفدار بیشتر دارد یا یک تیم فوتبال؟؟ این را صادقانه بگوئید حاجی اقا
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. باشه، رژیم رو که عوض کردیم نوری زاد مومن با ته ریش اسلامی کثیفش رو رئیس جمهور انتخاب میکنیم، تو هم بشو معاونش، چهل سال هم به تبار شما ها سواری میدیم. چکار داریم یک پهلوی دیگه به قدرت برسه که دل برای ما احمق ها بسوزونه؟
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. خجالت بکش بی حیا. یکبار خمینی را برای ما عَلَم کردید و عربده خمینی ای امام سر دادید و مملکت چهل سال به روز سیاه نشست. حالا هم دل به یک مهره سوخته بستید و تبلیغ برای او میکنید که مواجب مزدوری آینده را تامین کنید؟
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۲
  نظر شما چیست؟