فیلمهای«رما» و «سوگلی» صاحب بیشترین نامزدی جایزه اسکار ۲۰۱۹ شدند

در صدر فهرست نامزدهای نود و یکمین مراسم اهدای جوایز اسکار، فیلم «رما» از آلفونسو کوارون و فیلم «سوگلی» از یورگوس لانتیموس نشسته اند که هر یک نامزد ۱۰ جایزه اسکار شدند. اما «پلنگ سیاه» (بلک پنتر) اولین فیلم ابرقهرمانی است که تاکنون نامزد جایزه اسکار شده است.
 
نامزدهای بهترین فیلم امسال «ستاره ای متولد می‌شود»، «رما»، «سوگلی»، «پلنگ سیاه»، «بلک‌ک‌کلنزمن»، «حماسه کولی»، و «وایس» هستند.
 
با فیلم «رما»، شرکت نتفلیکس برای اولین بار نامزد بهترین فیلم اسکار شد و برای شرکت مارول نیز «بلک پنتر» اولین نامزدی اسکار برای بهترین فیلم را به دنبال آورد. اما «بلک پنتر» اولین فیلم ابرقهرمانی است که تا کنون نامزد جایزه اسکار شده و به این ترتیب تاریخ ساز شد.
لیدی گاگا برنده جایزه بهترین ترانه اصل گلدن گلوب در فیلم «ستاره ای متولد می شود» شد. گلن کلوس نامزد بهترین بازیگر زن برای نقش آفرینی در فیلم «همسر» شد، اما شگفتی اصلی لیدی گاگا بود که برای اولین بار نامزد بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم «ستاره ای متولد می شود» شد. رقیبان این دو بازیگر برای این عنوان، الیویا کلمن در فیلم «سوگلی»، یالیتزل آپاریچیو در فیلم «رما»، و ملیسا مک‌کارتی در فیلم «می تونی مرا ببخشی» هستند.
رامی ملک در مراسم گلدن گلوب دریافت کننده جایزه بهترین بازیگر مرد در فیلم «حماسه کولی» شد در رده بهترین بازیگران مرد، کریستین بیل در نقش دیک چینی، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا در فیلم «وایس»، رامی ملک در نقش خواننده گروه کوئین، فردی مرکوری، در فیلم «حماسه کولی»، بردلی کوپر در فیلم «ستاره ای متولد می شود»، ویلم دافو در نقش ونسان ون گوگ در فیلم «بر دروازه ابدیت»، و ویگو مورتنسن در فیلم «کتاب سبز» هستند.
اسپایک لی اسپایک لی نامزد بهترین کارگردان برای فیلم «بلک‌ک‌کلنزمن» شد. از رقیبان او در این گروه پاول پاولیکووسکی برای کارگردانی فیلم «جنگ سرد»، یورگوس لانتیموس برای فیلم «سوگلی»، آلفونسو کوارون برای فیلم «رما» و ادم مک‌کی برای کارگردانی فیلم «وایس» هستند.
آلفونسو کوارون، در مراسم گلدن گلوب امسال دو جایزه به خاطر فیلم «رما» گرفت. جالب توجه است که فیلم «ستاره ای متولد می شود» بردلی کوپر که نامزد چند جایزه از جمله بهترین بازیگر زن با بازی لیدی گاگا شده است، او را نامزد بهترین کارگردان نکرد.
بردلی کوپر و لیدی گاگا در اکران اول فیلم «ستاره ای متولد می شود» در لندن اسامی برندگان جوایز اسکار، در روز ۲۴ فوریه ۲۰۱۹، ساعت ۸ شب به وقت شرق آمریکا در مراسم آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) در تالار «تئاتر دالبی» لس آنجلس اعلام خواهند شد.
+6
رأی دهید
-3
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟