روایت پناهجوی ایرانی درباره عبور از مرز فرانسه به‌سوی بریتانیا: «این کوچ اجباری است»

یورونیوز : نیما قدکپور، خبرنگار یورونیوز فارسی به بندر کاله در شمال فرانسه رفته و با تعدادی از پناهجویان ایرانی که قصد عبور از مرز فرانسه به سمت بریتانیا را دارند گفتگو کرده است.
 
این پناهجویان که به امید رسیدن به بریتانیا به بندر کاله می‌روند، در شرایط سختی زندگی می‌کنند. هوای سرد زمستان و ماندن در چادرها بدون امکانات بهداشتی از یک سو و برخوردهای سخت و گاهی خشن پلیس فرانسه از سوی دیگر، تصور آن‌ها از اروپا را تغییر داده است.
 
ایرانی‌ها تنها بخشی از جمعیت پناهجویانی را تشکیل می‌دهند که با هدف رسیدن به بریتانیا در پشت مرزهای این کشور در بندر کاله مانده‌اند. بسیاری از این افرادبه دلیل آنکه اعضای خانواده‌شان در بریتانیا هستند و یا کار، زندگی و یادگیری زبان در این کشور را آسان‌تر می‌دانند، حاضر به ماندن در فرانسه نیستند.
 
ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ کمپ مشهور به «جنگل» در شهر کاله توسط دولت این کشور به کلی نابود شد. بسیاری از پناهجویان ساکن این کمپ خودساخته به اردوگاه‌های رسمی منتقل شدند و برای درخواست پناهندگی به کشور فرانسه به شهرهای مختلف این کشور فرستاده شدند.
 
اما در حال حاضر بسیاری از پناهجویانی که به این شهر می‌آیند در کمپ‌ها مستقر نمی‌شوند و در حاشیه شهر کاله در چادرها می‌خوابند. آنها تنها یک خواسته دارند و آن رسیدن به خاک بریتانیاست.
+11
رأی دهید
-15
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟