برای جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها، ۵ ماده غذایی را روزانه بخورید

علاوه بر سن، مهم‌ترین علت سفید شدن زودهنگام موها تغذیه ما و کمبودهای تغذیه‌ای است.

اگرچه وراثت و افزایش سن، غیر قابل اجتناب‌اند اما مصرف برخی ویتامین‌ها، و مواد معدنی منجر به کاهش سرعت سفید شدن موها می‌شوند: 
ماهی سالمون: ماهی سالمون حاوی اسید چرب امگا ۳، پروتئین و سلنیوم است. یکی از نکات مھم درباره سلنیوم این است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی بوده و از بدن در برابر رادیکال ھای آزاد مضر که مسئول بسیاری از بیماری‌های خطرناک و نیز پیری زودرس هستند، محافظت می‌کند. 
شکلات: شکلات و مخصوصاً شکلات نیمه شیرین، دارای ماده معدنی مس است. این ماده معدنی تولید ملانین را افزایش می‌دهد. ملانین، رنگ‌دانه تیره‌ای است که به پوست و مو رنگ می‌دهد.
توت‌ها: یکی از دلایل شهرت توت‌ها، مقدار زیاد ویتامین ث موجود در آن‌هاست. وجود این ویتامین برای سلامتی پوست و مو ضروری است. ویتامین ث تولید کلاژن را در بدن افزایش داده و رادیکال ھای آزاد مضر را که در پیری زودرس نقش دارند، خنثی می‌کند. پس خوردن توت، به کاهش روند پیری و حفظ رنگ موھا، کمک می‌کند.
سبزیجات برگ سبز: این دسته از مواد غذایی، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فیبر غذایی هستند. همچنین، دارای ویتامین ب هستند که برای تقویت و سلامتی پوست سر، ضروری است. حفظ سلامت پوست سر با کمک شیوه ھای طبیعی و بدون مواد شیمیایی، از مهم‌ترین روش ھای جلوگیری از بروز مشکلات مو مثل سفید شدن مو است. ویتامین ب ۱۲ موجود در این گروه از مواد غذایی، به تولید هورمون‌هایی که در از بین بردن موھای سفید، نقش دارند، کمک می‌کند. 
بادام: بادام ھم مانند شکلات، حاوی ماده معدنی مس است. در هر واحد از بادام، ویتامین ای و سایر مواد مغذی است که به سلامت پوست، مو و ناخن، کمک می‌کنند.
+11
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟