سفره پر برکت انقلاب اسلامی برای چه کسی پهن است ؟

امیر فرشاد ابراهیمی / ایران بریفینگ : رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی محمدی گلپایگانی گفته است: آینده ما و فرزندان ما به وجود خامنه‌ای وابسته است؛ برای طول عمرش دعا کنید!
 
محمدی گلپایگانی روز چهارشنبه ۱۲ دی‌ماه، در مجمع عمومی نمایندگان طلاب و مدرسین حوزه علمیه قم به تمجید طولانی از علی خامنه‌ای پرداخته و مثال‌هایی از زندگی شخصی او آورده ازجمله دعا و توسل به ائمه، شب‌زنده‌داری و ساده زیستی رهبر جمهوری اسلامی.
 
او سپس تأکید کرده «از همه خواهانم برای ایشان دعا کرده و از خدا بخواهید که معظم له عمر طولانی داشته باشند تا این پرچم را به صاحب اصلی برسانند» وی همچنین تأکید کرده «آینده ما و فرزندان ما به وجود ایشان بستگی دارد و از خداوند متعال خواهانیم که سال‌های سال سایه ایشان بر سر ما مستدام باشد!»
 
احمد خاتمی امام‌جمعه تهران فردای آن روز ۱۳ دی‌ماه در نشست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفته «ازجمله شیوه‌های امیدوار کردن مردم به انقلاب اسلامی، مقایسه نمودن بین وضعیت پیش از انقلاب با شرایط کنونی است.»
 او عنوان کرده «مقایسه شرایط پیش و پس از انقلاب مردم را امیدوار می‌کند.» او معتقد است «اگر به متدینین این واقعیت گفته شود که چه کسانی در زمان طاغوت بر این کشور حکومت می‌کردند «نعمت انقلاب اسلامی» بیشتر مشخص می‌شود»!
 
خاتمی معتقد است «در این چهل سال انقلاب خدمات بسیاری به مردم ارائه‌شده است که بیان آن‌ها موجب دلگرمی جامعه به آینده می‌شود.»
 
در همین نشست محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادعا کرده «در ۴۰ سال اخیر به‌اندازه ۴۰۰ سال پیشرفت کرده‌ایم.»
 
جمهوری اسلامی در وضعیتی قرارگرفته که کارگزاران آن مجبورند مدام برای نظام تبلیغ کنند که این مسئله خود نشان می‌دهد تا چه اندازه بحران برای آن‌ها جدی است؛ اما مشکل اساسی آنجاست که فساد و سوء مدیریت و نارضایتی چنان در جامعه ریشه دوانده که هر تبلیغی برای نظام به ضدتبلیغ منتهی می‌شود به‌خصوص آنکه روحانیونی در صف اول مبلغان نظام پرچم‌داری می‌کنند که خود بدسابقه و در زمره منفورترین چهره‌های نظام‌اند.
 
طبیعی است هر میزان مشروعیت داخلی و بین‌المللی جمهوری اسلامی کاسته می‌شود بقای حکومت دشوارتر می‌شود. راه عبور از این بحران بهبود وضعیت معیشتی مردم و کاستن از نارضایتی‌هاست اما در عمل سیستم توان و اراده‌ای برای تغییر ندارد.
 
دفاع از دستاوردهای نظام در شرایطی که کارگران و کشاورزان و معلمان و بازنشسته‌ها از مشکلات معیشتی به تنگ آمده‌اند و جوانان بیکارند و در مقابل اقلیتی موسوم به آقازاده و ژن خوب از تمام امکانات بهره می‌برند چندان برای بقای نظام ثمربخش نخواهد بود.
 
به بیان ساده اگر جمهوری اسلامی در طول حیات ۴۰ ساله خود نعمت بوده باشد فقط برای قشری خاص و سرداران سپاه و آیت‌الله‌ها بوده و بس.
 
در طول این ۴۰ سال اخیر ده‌ها پاسداری که همچون صادق محصولی و یا حسین هدایتی در قبل از انقلاب و ابتدای ورودشان به سپاه پاسداران هیچ نداشتند اکنون به سرداران میلیاردر با سرمایه‌های نجومی بدل شده‌اند و طبیعی است که به گفته مسئول دفتر خامنه‌ای باید برای سلامتی و طول عمر او دعا بکنند، محمدی گلپایگانی و یا احمد خاتمی درست می‌گویند که انقلاب اسلامی نعمت است، اما فقط برای اقشار ویژه!
منبع: ایران بریفینگ
+45
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  «در ۴۰ سال اخیر به‌اندازه ۴۰۰ سال پیشرفت کرده‌ایم.» بچه ها مدیونین یه درصد فکر کنین منظورش ما بودیم . منظورش فقط تیر و طایفه ی گدای خودشونو میگه و راست هم میگه . اینا به اندازه ی چهارصد سال و چهارصد نسل بردن و راحت میتونن هرجا که بخوان زندگی کنن .
  2
  34
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  ۵۴
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  بخورین حق ملت بدبخت ایران رو بخورین بچاپین بدزدین روزی میاد که همه‌رو پس بدین دزد‌های خائن به ایران به امید آن روز
  2
  31
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران
  مردم عاشورا سینه زنی یادتون نره ثواب داره
  10
  21
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  نظر شما چیست؟