نمی گذارند دو کلمه حرف وزین بنویسیم! در باره دختر خانمی که ۸ مرد در اتاقش حضور یافتند!

ف. م. سخن: یعنی ما را با این چاخان های شان بیچاره کرده اند! سه چهار روز است یک مطلب وزین با عنوان «فریدریش هگل و فلسفه انقلاب در ایران» نوشته ام و می خواهم آن را برای انتشار به «خبرنامه گویا» بفرستم، ولی مگر «چاخانگویان» جمهوری اسلامی فرصت می دهند که این مطلب تکمیل و منتشر شود؟!
 
این قدر چیزهای جالب و عجیب غریب می گویند، که گئورگ ویلهلم فریدریش جان ما، غلط بکند بتواند فلسفه ای ببافد که بزند روی دست نظریه پردازان چاخانیست ما و حرف اش خریدار پیدا کند!
 
آخر شما ببینید یارو آمده در تلویزیون به نام کارشناس، می گوید که یک بابایی به خاطر قبول شدن دخترش یک دستگاه موبایل به او هدیه داده، دخترک -طبق نوشته ی خودش در فضای مجازی- بعد از ۲ هفته، ۸ مرد غریبه در اتاق اش حضور یافته اند!
 
*****
 
یعنی باید به دختر خانم مزبور گفت بابا ایول! عجب کار ت درست ه بچه!
 
ما توو ۲ هفته، تازه یاد بگیریم چه جوری با موبایل شماره بگیریم و حداکثر به داخل اینترنت «ورود کنیم»، اونوقت توی مارمولک، در عرض ۲ هفته نه تنها کار با موبایل و اینترنت و اینستا و فیس و تلگرام و فلان و بهمان رو یاد گرفتی، رفتی توو یکی از این پیام رسان های فساد و تباهی، یخرده از سر ت یخرده از تن و بدن ات به آقایون نشون دادی و با ۸ تا مرد گردن کلفت آشنا شدی.
 
یعنی روزی با یک مرد هم حساب کنیم، این می کند به عبارتی ۸ روز. ۵-۶ روز هم که برای یاد گرفتن کار با موبایل و ورود به پیام رسان های فاسد باید صرف کنی که جمع اش می شود ۲ هفته! اصلا اون ۵-۶ روز رو هم بذار برای همون هشت تا مرد که لااقل ۲ روز فرصت کنی اونا رو ببینی، یه کافه رستورانی بری، بعد بهشون آدرس خونه و شیوه ی «ورود» به منزل بابا ت رو نشون بدی طوری که باباهه نفهمه، بعد هر ۸ نفرشون رو -طبق گفته ی کارشناس محترم سیما- «توو یه روز» دعوت کنی که بیان خونه تون، توو اتاق تو حضور به هم برسونن!
 
والله هر چی فک می کنم آمار و ارقام با هم جور در نمیان! آخه تو که قبل از موبایل دار شدن که قاعدتا دختر چشم و گوش بسته و آفتاب مهتاب ندیده ای بودی، و بعد موبایل و پیام رسان های مفسد تو رو تخریب کردن!
 
کِی فرصت کردی که تخریب بشی عزیزم؟!
 
اصلا گیرم روح القدس تو رو تخریب کرده، چرا همه ی این ۸ نفر رو یهویی آوردی توو اتاق ات لامصب!
 
یعنی تخریب روح القدس اینقدر بوده که یکی راضی ت نمی کرده، هشت تا لازم بوده؟!
 
من که باور نمی کنم!
 
عجب قدرتی داشته این موبایل!
 
*****
 
یه دو کلمه هم با آقای کارشناس!
داداش! چاخان می کنی بکن، ولی در ابعادی بکن که توو مخ آدم جا بشه! یه کم عقل، یه کم حساب کتاب، یه کم جدول ضرب، یه کم میزان گنجایش آدما رو یاد بگیر، دیگه سایز چاخان رو اینقدر گنده نگیر که جا نشه! بخدا هر کاری می کنیم فرو نمیره که نمیره!
+76
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  أز پا منبری های رائفی پور بوده، گفته مگه ما چه مونه و چی از استاد کم داریم؟؟ خودمون میبندیم همچین، که اصلا جا نشه
  4
  22
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  من هم یکی‌ را می‌‌شناسم،موبیل ندارد. هنرش فقط نعره زدن است. تازه فارسی هم نعره نمی‌‌زند. عربی‌. می‌‌گوید کلام خداست. حالا دیگر نمی‌‌دانم خودش فاسد است یا کلامش. کاری هم به موبیل این چیزها ندارد. هرچه شاگرد در مکتب است. مال خودش است. آقامون هم دوستش دارد. می‌‌گوید. من رابطه عرفی‌ با این دارم. هر کاری توی کلاس انجام داد. دیگه رابطه عاطفی با رهبر است. شوخی که نیست.
  2
  18
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  ۳۸
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان
  در کل اسلام هم همینطوری پیش رفت کرد. الان مردم دارن یاد میگیرن که بیشتر فکر کنن نسبت به چیزی که می شنون. حالا شما تصور کن در زمانی که مردم نه سواد داشتن و نه اینترنت و تنها مرجع درست و غلطشون ملا محل بود، چطور زندگی می کردن!!.داستان هایی رو هم که برای پیغمبر و قرآن درست کردن هم همینطوری شروع کردن و مردم هم باور کردن که قرآنشون از آسمان اومد، حتی بدون اینکه بدون داستان ۲ بار قرآن سوزی در تاریخ اسلام (یکی زمان عثمان و دیگری همین سال ۱۹۲۴) از کجا شروع شده. چرا آخر قرآن هاشون نوشته شده انطباق با قرائت عاصم به روایت حفص؟ چرا همچین نسخه قرآنی در هیچ کجای دنیا قدیمی تر از سال ۱۹۲۴ نیست. در کانون قرآن در همون سال در دانشگاه الازهر مصر چه اتفاقی افتاده؟ چرا اجازه نمی دن کارشناس ها روی نسخه های مسجد صنعا تحقیق کنن. کلا سوال نمی پرسن که مبادا از تاریکی خارج بشن و هرکس هم که بخواد خارج بشه ، باید کشته بشه.
  2
  14
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  من نمی‌خوام بگم حرفهای این آقا درسته اما اینترنت برای بچه‌ها حتا در آمریکا و اروپا هم مشکلات فراوانی داشته و دارد این آقا گندش می‌کنه اما دروغ نیست خیلی‌ از بچه‌های کم سن و سال فریب خوردن خانواده‌ها باید مراقب باشن خصوصا در کشورهای جهان سوم که یکیش ایران هست
  6
  9
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  ۴۱
  setayeshz565 - وین، اتریش
  حالا اگه تهش رو دربیاری،دختر نه ساله همین آقا رو خط موبایل و سه چهار تا ای پد داره،آخه مردک کمتر دروغ بگوو،مگه خونه دختره سر جالیز بوده که هشت تا مرد سرشونو بندازن پایین و مثل توی گاو هجوم ببرن تو خونه مردم،بالخره مادری،پدری،همسایه فضولی....😳😳😳
  2
  16
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اسلام با هر چیز که اطلاع رسانی کند و مطابق عقایدشان نباشد مشکل دارد و اصلا این نوع گفتار به نظر من عجیب نمی اید. اول با رادیو مشکل داشتند بعد به تلویزیون کشید. ویدئو بد شد و ماهواره دست راست شیطان گردید. با سانسور مطبوعات را قیچی کردند.. عقاید قرون وسطائی اینان با قوانین مدرن دنیا در تضاد هست
  1
  9
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  ۶۱
  samak - پاریس، فرانسه
  البته این یارو مزخرف میگوید، شما که بتازگیها فیلسوف شده ایی ، میبایست تفاوت میان دروغ که آخشیجی است در برابر راستی، که پارهایی نیز بر این باورند که اگر نبود ، راست هم نمیشایست بود، و مزخرف که مهملی است فاقد استنتاج، را بدانی. شوخ و غمز شما در نوشتن، بدک نیست، اما آثار گزافه گویی را از خویش بروبید. تاویل هگل کار هر کسی نیست جان برادر، تو بکار خود باش و میازار اورا.
  1
  6
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  آقای بسیجی ته ریشدار لطفا با خانوادتون برین تو غار زندگی کنید و دست از سر مردم بردارید
  8
  4
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  سخن جان . این تازه امار رسمی در روزش بوده. تعداد امار غیر رسمی شب را هم بیا روش
  0
  2
  دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  خب اگر خواهر و مادر ایشان اینجورند دلیل نمیشه همه از موبایل اینطور استفاده کنند.
  0
  0
  جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۸
  نظر شما چیست؟