'ژانوهری'؛ کمپین یک ماهه یک دختر انگلیسی برای تشویق زنان به حفظ موهای بدنشان

لورا جکسون، دانشجوی دانشگاه اکستر در جنوب‌غربی انگلستان، مبتکر کمپین 'یکماه با موهای بدن' است برای اولین بار یک کارزار اینترنتی برای تشویق زنان به حفظ موهای بدنشان به راه افتاده است. نام این کمپین "ژانوهری" است که ترکیبی از ماه ژانویه و کلمه مو در زبان انگلیسی است.
 
در این کارزار از زنان خواسته شده که موهای طبیعی بدن خود را بپذیرند و دوست داشته باشند و از این راه برای موسسات خیریه پول جمع‌آوری کنند.
 
لورا جکسون، دانشجوی ۲۱ ساله، رشته تئاتر دانشگاه اگستر در جنوب غربی بریتانیا، که این کمپین را به راه انداخته است می‌گوید که وقتی برای اجرای یک نمایش موهای بدن خود را به حالت طبیعی نگه داشته بود، به فکر این کارزار افتاد.
 
او می‌گوید: "با وجود اینکه بعضی از اطرافیان من با این کار موافق نبودند و درک نمی‌کردند که چرا من موهای بدنم را برنمی‌دارم اما من احساس آزادی و اعتماد به نفس بیشتری می‌کردم."
 
"من دریافتم که هنوز خیلی مانده است که ما بتوانیم دیگران را همان طور که هستند به طور کامل و واقعی بپذیریم."
 
او این کمپین را از یک ماه پیش به راه انداخت و زنانی از سراسر جهان از جمله بریتانیا، آمریکا، کانادا، آلمان، روسیه و اسپانیا به او پیوستند.
یکی از پوسترهای کمپین ژانوهری؛ شرکت کنندگان در این کمپین برای یک موسسه خیریه که درباره "تصویر بدن خود" به افراد جوان آموزش می‌دهد، پول جمع آوری می‌شود خانم جکسون امیدوار است که از طریق این کمپین بتواند هزار پوند برای کمک به خیریه "بادی گاسیپ" که درباره "بادی ایمیج" یا همان تصویر بدن خودشان به آنها آموزش می‌دهد.
 
خانم جکسون می‌گوید که با این حرکت بیشتر قصد دارد که زنان را تشویق کند که با زیبایی بدن خود به شکل طبیعی احساس راحتی کنند. او می‌گوید این یک کارزار علیه کسانی که دوست ندارند موهای طبیعی بدن را ببینند نیست، این طرحی برای توانمند کردن بیشتر همه افراد برای درک بیشتر نظرشان درباره خود و دیگران است.
 
یک زن ۲۱ ساله دیگر هم می‌گوید که ابتدا از پیوستن به این کمپین احساس نگرانی می‌کرده است: "من اول در این کمپین شرکت نکردم چون نگران واکنش‌های منفی اطرافیان بودم اما مشکل دقیقا همین است، به همین دلیل تصمیم گرفتم برای به چالش کشیدن خودم در این کارزار شرکت کنم."
+6
رأی دهید
-35
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟