سال ۲۰۱۹ چه رنگی بپوشیم؟ پیشنهاد مجله مد «ووگ»

مجله مد «ووگ» در تازه ترین گزارش خود نوشت: رنگ مد سال ۲۰۱۹ گلبهی یا مرجانی است. یا دقیق تر بگوئیم: مرجانی «زنده».
 
کارشناسان مد در انجمن رنگ «پنتون» حین انتخاب این رنگ بر «زنده» بودن آن تاکید کرده و می‌گوید مرجانی نه تنها نماد یکی از اکوسیستمهای مهم و اساسی کره ما است، بلکه رنگی است که هم در طبیعت زیاد دیده می شود و هم در شبکه های اجتماعی نمای جذابی خواهد داشت.
اما روی بدن انسان؟ به گفته کارشناسان این رنگ در هنر، تاریخ کهنی دارد. تصاویری که از عیسی مسیح نوزاد در دوران رنسانس خلق شده، در آن آویزه گلبهی بر تن دارد و یا طراحهای آنری دو تولوز-لوترک از رقصنده های مولان روژ با لباسهای چین دار گلبهی نمادهای مشهور این رنگ هستند. البته اوج محبوبیت این رنگ در دهه های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ میلادی بود.
 کلکسیون مد بهاره مارک جیکوبز در مد بهاره سال ۲۰۱۹ به نظر می‌رسد طراحان مد به این رنگ بازگشته اند. «مارک جیکوبز» یکی از این طراحان است که تمامی کلکسیونش از لباسهای گلبهی رنگ تشکیل شده بود. مزون «پرادا» هم از این رنگ استفاده کرده است.
 
به گفته مجله ووگ رنگ گلبهی برای فرا رسیدن فصل داغ تابستان بهترین پیشواز است.
+3
رأی دهید
-5
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟