«صحنه سکسی» چه فیلمی، به برکناری مدیر صدا و سیما انجامید؟

 جکی چان در میان دو بازیگر زن فیلم حادثه شینجوکو در نمایش افتتاحیه این فیلم در سال ۲۰۰۹ پس از سال‌ها حذف صحنه‌های عاشقانه از فیلم‌هایی که از تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شوند، پخش یک فیلم سینمایی بدون سانسور از تلویزیون محلی مرکز کیش، منجر به برکناری رئیس آن شد.
 
صحنه‌های هم‌آغوشی در این فیلم سینمایی که جکی چان، هنرپیشه مشهور هنگ‌کنگی در آن بازی می‌کرد، بدون هیچ دخل و تصرفی از شبکه تلویزیون مرکز کیش پخش شده است.

علیرضا نجابت، مدیر این مرکز احتمالاً مثل بسیاری از ایرانی‌ها، فیلم‌های زیادی از این هنرپیشه هنگ‌کنگی را مشاهده کرده و ممکن است مثل خیلی‌ها، یکی دو فیلم این جکی چان را در آرشیو شخصی‌اش داشته باشد، اما احتمالاً هیچ‌وقت فکر نمی‌کرد صحنه‌ای چند ثانیه‌ای از یک فیلم‌ او، به دوره ریاستش بر صداوسیمای مرکز کیش پایان دهد.
 
این فیلم به روال خیلی از آثاری که این روزها در ویدئوکلوب‌های غیررسمی در ایران عرضه می‌شود، همان نسخه ممیزی‌شده و دوبله‌شده فیلم است که صحنه‌های سانسور شده به آن اضافه شده است.
 
نام این فیلم که محصول سال ۲۰۰۹ است، «حادثه شینجوکو» است و به داستان مهاجرت‌های گسترده غیرقانونی از چین به ژاپن می‌پردازد. داستان فیلم در منطقه‌ای به نام شینجوکو جریان دارد که نیک (با بازی جکی چان) و دوستانش، قاچاقی از چین به آنجا نقل مکان کرده‌اند.
 
این فلیم در شانزدهمین دوره جایزه منتقدان هنگ‌کنگ برنده شده است و در بیست‌ونهمین دوره از جایزه فیلم هنگ‌کنگ، از جمله در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، و بهترین تدوین نامزد کسب جایزه بوده است.
 
پخش این فیلم از تلویزیون محلی کیش، علاوه بر برکناری مدیر این شبکه به توبیخ و برکناری چند کارمند این شبکه نیز انجامیده است. البته در حکم برکناری آقای نجابت از تلاش‌ها و خدمات او در دوره تصدی قدردانی شده است.
+31
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  یک صحنه سکسی که زیباترین حالت انسانی است را جرم میداند وده ها نفر را بر کنار میکنند ولی کشته شدن چندین دانشجو اصلا برایشان اهمیت ندارد
  25
  43
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  ۴۲
  دهقان خلافکار - لیما، پرو

  آقا برین اینستاگرام جکی چان رو ببینین ملت همیشه در صحنه ریختن 20 هزار تا کامنت گذاشتن
  5
  32
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  حالشو أونور دنیا یکى دیگه میکنه، اینور دنیا یکى دیگه خسارتش رو میده!! بازم پایه هاى اسلام لرزید؟
  10
  20
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  سکس قسمت مهمی از زندگی انسان و تابو کردن و به زیر فرش راندن آن بیهوده هست. بعلت زیر فرش کردن سکس هست که سعید طوسی ها متولد میشوند.
  11
  20
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
  نظر شما چیست؟