تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران با شعار "رو به میهن پشت به دشمن"

 گزارش‌ها حاکی از حضور ماموران یگان‌ ویژه در اطراف دانشگاه تهران است در پی ادامه اعتراضات دانشجویی در اعتراض به سانحه واژگونی اتوبوس این دانشگاه، دانشجویان دانشگاه تهران نیز دست به تجمع اعتراضی زدند که با همراهی برخی مردم روبرو شد.
 
تصاویر منتشر شده در روز دوشنبه ۱۰ دی ماه حاکی‌ از آن است که تجمع اعتراضی مقابل دانشگاه تهران شکل گرفته است. این تجمعات که ابتدا از سوی دانشجویان دانشگاه تهران آغاز شده بود، با پیوستن سایر مردم ادامه یافت.
 
برخی تصاویر نشان می‌دهد که حضور نیروهای امنیتی در اطراف این دانشگاه پر رنگ است و درگیری‌هایی نیز بین معترضان و این نیروها شکل گرفته است. در یکی از فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ماموران با حمله قصد بازداشت یک زن را داشتند که این اقدام با اعتراض مردم حاضر در این تجمع همراه شد.
 
معترضان در تجمع مقابل دانشگاه تهران شعارهای «رو به میهن پشت به دشمن»، «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم» و «مسئول بی کفایت استعفا استعفا» سر دادند. برخی از تصاویر نیز نشان از افزوده شدن تعداد مردم به این تجمع دارد. اما این تجمع در حالی در مقابل این دانشگاه ادامه دارد که حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به خبرگزاری مهر گفته که «دانشجویان باید این را بدانند برگزاری هرگونه تجمعی نیازمند اخذ مجوز از وزارت کشور است.» این در شرایطی است که جمهوری اسلامی تاکنون سابقه دادن مجوز برای تجمع‌های اعتراضی را در کارنامه خود ندارد.
 
همچنین تجمعات دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه تهران برای سومین روز متوالی و در اعتراض به سانحه واژگونی اتوبوس دانشجویان در شرایطی ادامه دارد که مسئولان این دانشگاه برای جلوگیری از شکل‌گیری تجمعات، اقدام به بستن میدان دانش این دانشگاه کرده اند.
 
تجمعات اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در اعتراض به آنچه «بی‌کفایتی» مسئولان دانشگاه آزاد می نامیدند، از روز شنبه ۸ دی و پس از واژگونی یک اتوبوس متعلق به دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات و مرگ ۱۰ تن از جمله ۸ دانشجو آغاز شده است.
 
دانشجویان علاوه بر برخورد با مسببان این حادثه، استعفای مسئولان دانشگاه آزاد از جمله علی اکبر ولایتی، رئیس هیئت امنی این دانشگاه آزاد را خواستار هستند.
+49
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  پیش به سوی آزادی
  2
  4
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  گله های دانش نمک نبه حروم پیش از اینها به بورسیه اعلی حضرتی میرفتند معتبر ترین دانشگاگهای اروپا و امریکا ،با کمک هزینه ای که میگرتند دا اخر تحصیل زندگی شاهانه میکردند ولی بجای درس خوندن داسو چکش ستاره کشیدن یاد میگرفتند و اداهای ایوا خواهری و میگفتند شاه حق ما را خورده،حالا تحویل بگیرید و نوش جان کنید، دانشجوهای پیرو خط امام
  2
  2
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.