تیمسار ضرغامی، فرمانده‌ی تکاوران نیروی دریایی دق کرد و رفت

انصاف نیوز: دکتر مسعود فروزنده، پژوهشگر تاریخ، در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داد درباره‌ی تیمسار ضرغامی، فرمانده‌ی تکاوران نیروی دریایی نوشت:
 
انتظار میهمان نوازی نداریم اما انتظار داریم که به سراغمان بیایید، احوالمان را بپرسید یا درب اتاقتان باز باشد ما به دیدنتان بیاییم. ما فراموش شدگان عرصه‌ی دفاع هستیم.
 
اینها جملات تیمسار ضرغامی، فرمانده‌ی تکاوران نیروی دریایی، در زیر پل خرمشهر بود که با بغض سخن می‌گفت و از فرط غم و ملال فراموش‌شدگی سکته کرد و روحش به ابدیت پیوست.
 
تیمسار ضرغامی فرمانده‌ی رشید منطقه‌ی سوم دریایی ایران در دوران دفاع مقدس بود که زخم‌های بسیار در تن داشت و هر ساله همه‌ی تکاوران دوران دفاع را جمع می‌کرد تا انس و الفت قدیمی را حفظ کند.
 
حدود یک ماه پیش بود که از رییس منطقه آزاد اروند، آقای اسماعیل زمانی، تلفنی تقاضا کردم از یکصد و شصت تکاوری که قصد دارند در دی ماه ۱۳۹۷ در خرمشهر گرد آیند دعوتی به عمل آورد؛ یک یا دو وعده شام آنها را میهمان کند و در مقام میزبان در جمعشان حضور یابد. درخواستم با امتناع ایشان روبه‌رو شد و از هزینه‌هایی که در این راه صرف می‌شود گله‌مند بود. به او گفتم هزینه‌ی یک یا دو وعده شام به شش یا هفت میلیون تومان هم نمی‌رسد. او پاسخ داد نه نمی‌توانیم. واقعا مشکل است. این را بدهیم یک گروه دیگر مطالبه‌گر می‌شوند.
 
تلفن تمام شد و با اندوه به تکاوران اطلاع دادم که منطقه آزاد قبول نکرد و استدلالش صرفه جویی (!!) بود. مرتضی میری و حسین بای چه بزرگ‌منش بودند که در پاسخ گفتند باشه مشکلاتشان را درک می‌کنیم. خودمان دست به کار می‌شویم تا این گردهمایی سامان یابد.
 
تکاوران زیر پل خرمشهر جمع شدند، تیمسار رفت.
+138
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  ...تلفن تمام شد و با اندوه به تکاوران اطلاع دادم که منطقه آزاد قبول نکرد و استدلالش صرفه جویی (!!) بود...پول هست برای سقت پرستان که برن کربلا و مکه که هم پولشون را بگیرند همک سوار ناموسشون شوند هم دست اخر بدهکارشون کنند. برای وحش الشعبی عراق هسر ،هست میلیونی در بستهبندی کارتون کارتون برای تبلیغات انتخاباتی وحش الشعبی عراق بفرستند که سگ خور بشه، برای حعسن خرص الله باند ادمخوردش هست، برای یمنیهای لنگی هست، ولی بری کسانیکه همه چیزشون رتا برای این اب و خاک گذاشتن نیست. ثروت محسن خل و چل و دزد و جنایتکار را با ثروت امثال این فرمانده مقایسه کنید و بگید خاک به سر ملت نمک به حرام ایرانکه ارزش بهتر از اخوند ندارید که خونتون را تو شیشه کنه کشورتون را تاراج کنه و به معرض فروش بگذاره
  18
  42
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  شرف باید در ذات انسان نهادینه شده باشد. همانطور بالعکس پستی و رذالت و دون همتی هم باید در خون طرف باشد
  3
  44
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  اگر رشادتی در جنگ کرده، ستودنیست، اما علامت خرچنگ بروی دوش نظامیان میهنم را نمیپسندم.
  25
  25
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  cardenas - مادرید، اسپانیا
  من به عنوان کسی که در نیروی دریایی و تیپ تفنگداران خدمت کردم با هر درجه داری برخورد کردم آدم فاسد و رشوه بگیری بوده. از دست درازی به جیره غذایی سرباز تا خوردن حقوق سرباز و لیست خرید دادن برای چند روز مرخصی. کثیفترین درجه داران و فرماندهان رو هم تو تیپ تفگداران دریایی بندر عباس سال ۶۸ داشتیم. یکی از اون یکی بی شرفتر. اینا رو به شهادت خودم و تمام هم دوره ای هام میگم.
  10
  20
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  شیره و تریاک از ویساجش میباره این تک آواره مفلوک، در مقابل چشم آبی عقاب آسمان‌ها جهانبانی فقید بیشتر شبیه فضله مگس هست تا یک ارتشی، لعنت به گورش.
  47
  22
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  این تیمسارهای ارتش هنوز نفهمیدن برای رژیم هیچ ارزشی ندارن وبه اندازه یک بسیجی هم ارزش ندارن
  7
  16
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  fdsa60 - تهران، ایران
  [::IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان::]. 47 سال عمر کردی 47 گرم شعور نداری.لعنت به تو که به سربازان وطنم فحش میدی.این کهنه سربازان دلیر تاج سر هر ایرانی هستند.
  22
  28
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::fdsa60 - تهران، ایران::]. این از اونهایی است که با شیر الاغ بزرگ شده نه ادم و الا اینجور جفتک نمیزد!
  8
  4
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. این تیمسارها هیجوقت سمبول مردم ایران را به عنوان قپه بر دوش نداشتند، نه امروز که نقش خرچنک دارند و نه دیروز نقش قورباغه داشتند!!
  3
  6
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.