پخش مجدد فیلم قلاده های طلا از صدا و سیما / واکنش وزارت اطلاعات : از همکار سابق انتظار نمیرفت

 ابوالقاسم طالبی وزارت اطلاعات نسبت به پخش فیلم قلاده‌های طلا به کارگردانی ابوالقاسم طالبی واکنش نشان داد.
 
«یک مقام آگاه» در وزارت اطلاعات به خبرگزاری ایسنا گفت: «متأسفانه امسال هم رسانه ملی علی‌رغم تذکراتی که در سال‌های قبل داده شده بود، این فیلم را پخش کرد.»
 
این مقام وزارت اطلاعات گفت با اینکه ابوالقاسم طالبی کارگردان این فیلم پیشتر از پرسنل وزارت اطلاعات بوده، در فیلم خود دروغ‌های زیادی به این وزارتخانه نسبت داده است.
 
این مقام وزارت اطلاعات گفت: «پرداختن هنری به ماجرای فتنه سال ۸۸ اقدام ارزشمندی است اما متاسفانه بخش‌هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ‌پردازی و مشحون از تهمت‌های ناروا به مجموعه سربازان گمنام امام زمان می‌باشد.»
 
وی تصریح کرد: «البته از کارگردان فیلم که جز پرسنل وزارت اطلاعات بوده و به هر دلیل از این وزارتخانه منفصل شده است، انتظار چنین تهمت‌پراکنی‌هایی نمی‌رفت.»
 
فیلم «قلاده‌های طلا» در سال ۹۰ و با حمایت جواد شمقدری، رئیس وقت سازمان سینمایی، ساخته شد. این فیلم به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و با موضوع اعتراضات به انتخابات سال ۸۸ جلوی دوربین رفت.
 
محور اصلی قصه فیلم «قلاده‌های طلا»، نفوذ سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به میان ماموران وزارت اطلاعات ایران در جریان اعتراض‌های سال ۸۸ بود.
 
این فیلم چه در زمان ساخته شدنش و چه در زمان اکران، با حاشیه‌های فراوانی همراه بود و واکنش‌های مختلفی را در میان مخاطبان و حتی سینماگران برانگیخت.
 
امین حیایی، محمدرضا شریفی‌نیا، حمیدرضا پگاه و علیرام نورایی بازیگران اصلی «قلاده‌های طلا» بودند که البته بعدها امین حیایی به‌خاطر بازی در این فیلم از مردم عذرخواهی کرد.
+3
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  طالبی یک اصفهانی سپاهی مثل بیشتر فرماندهان سپاه که اصفهانی هستند. دفعه اول که تلفنی با برنامه 7 باهاش حرف زدن گفت با من بود همه تظاهرات کننده ها رو به گلوله میبستم. فراستی چندبار حالشو گرفت و در آخر طالبی به فراستی گفت میفرستمت جایی که عرب نی بزنه. بعد یه جلسه حضوری اومد و فراستی دیگه جرات نکرد انتقاد کنه. چون فراستی یک حزب توده ای از اعدام برگشته هست و اصلا موقعیت مخالفت با حکومت رو نداره. این طالبی رو میدادن به من مینداختمش جلوی حیوانات درنده.
  24
  19
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.