کاهش وزن با کمک رژیم ماست

دنبال کردن رژیم ماست روشی خوب برای بازگرداندن تعادل به دستگاه گوارش و کمک به کاهش وزن است. رژیم ماست بر آثار سلامت این ماده غذایی بر سلامت کلی روده و همچنین محتوای مواد مغذی آن متمرکز است.
 
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "ارگانیک فکتس"، با توجه به مصرف مقدار زیادی ماست طی یک بازه زمانی هفت روزه، در کنار پروتئین بدون چربی، سبزی های نشاسته ای و میوه ها، متخصصان بر این باورند که رژیم ماست می تواند تعادل را به باکتری های مفید دستگاه گوارش باز گردانده و به کاهش وزن کمک کند.
 
ماست محصولی است که از تخمیر شیر توسط باکتری ها تولید می شود. به طور کلی، مصرف ماست به عنوان بخشی سالم از یک رژیم غذایی در نظر گرفته می شود زیرا دارای پروبیوتیک ها، مواد معدنی، ویتامین ها و همچنین پروتئین است. محصولات لبنی به طور معمول از غلظت بالای کلسیم و مواد معدنی دیگر سود می برند. این در شرایطی است که مصرف بیش از حد محصولات لبنی پر چرب ممکن است به افزایش وزن منجر شود. یک وعده 170 گرمی از ماست حاوی 100 کالری، 6 گرم کربوهیدارت و 17 گرم پروتئین است.
برنامه های رژیم ماست
اگر دنبال کردن رژیم ماست را مد نظر قرار داده اید، باید از این مساله آگاه باشید که با یک رژیم غذایی به شدت محدود کننده بر خلاف رژیم های غذایی انعطاف پذیرتر دیگر مواجه هستید. رژیم ماست بسیار محدود شده است، به این معنی که غذای مصرفی روزانه شما چندان زیاد نیست. برنامه های رژیم ماست می تواند با توجه به تناسب اندام کلی یا اهداف کاهش وزن اندکی نوسان داشته باشند، اما برای کاهش وزن متوسط برنامه رژیم ماست که در ادامه ارائه شده است می تواند کارآمد باشد.
منو رژیم ماست
همانگونه که اشاره شد بخش مهم این رژیم غذایی را ماست تشکیل می دهد، از این رو، روزانه 500 میلی لیتر ماست باید مصرف شود. در کنار آن باید مواد غذایی زیر را نیز مصرف کنید:
 
- کیوی
- سیب
- گلابی
- سیب زمینی پخته
- سینه مرغ
- گوجه فرنگی
- گریپ فروت
- اسفناج
- آب سیب
- انبه
- قهوه
- چای
برنامه غذایی
شما می توانید رژیم ماست را به سلیقه خود شکل دهید یا رویکردی کاربردی‌تر را مد نظر قرار دهید:
 
روز اول
 
6 فنجان ماست و 4 اونس (113 گرم) گوشت گاو
 
روز دوم
 
6 فنجان ماست و 4 سیب زمینی پخته
 
روز سوم
 
6 فنجان ماست، 1 عدد سیب، 1 عدد کیوی، و 4 اونس (113 گرم) مرغ
 
روز چهارم
 
6 فنجان ماست، 4 اونس (113 گرم) ماهی سالمون، 1 عدد انبه
 
روز پنجم
 
6 فنجان ماست، ترکیبی از میوه ها و سبزی ها در تمام طول روز (بدون موز)
 
روز ششم
 
6 فنجان ماست ساده
 
روز هفتم
 
8 تا 10 فنجان آب
 
تغییرات زیادی در این رژیم غذایی می توان اعمال کرد، اما عنصر کلیدی استفاده از ماست است که بهتر است ماست یونانی باشد زیرا گزینه ای مغذی‌تر محسوب می شود.
 
پیش از این که رژیم ماست را آغاز کنید، باید اهداف تناسب اندام نهایی خود را مد نظر قرار داده و شرایط رژیم غذایی را بر اساس آن تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید مقداری از وزن خود را کاهش دهید، یک رژیم غذایی با میزان کالری محدود همانند آنچه در بالا به آن اشاره شد، موثر خواهد بود. با این وجود، اگر قصد دارید تا یک سبک زندگی کلی و عادات غذا خوردن سالم‌تر را دنبال کنید، یک منو هفتگی متنوع‌تر مفید خواهد بود. زمانی که با چگونگی خلق یک رژیم غذایی سالم و متعادل آشنا شوید و شاهد نتایج آن باشید، اعمال تغییرات بیشتر در بلند مدت نیز راحت‌تر خواهد بود.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.