واکنش یاسمین پهلوی به سن قانونى ازدواج کودکان در ایران

این هفته مجلس شوراى اسلامى افزایش سن قانونى ازدواج به سیزده سال را رد کرد. در ایران امروز، ازدواج دختران نه ساله مجاز است. عکس دخترانم را ببینید. چطور میشود کسى با ازدواج آنها در این سن (نور دوازده ساله، ایمان یازده ساله) موافق باشد؟ مگر اینکه یک بچه باز تهوع آور باشد
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‏‎این هفته مجلس شوراى اسلامى افزایش سن قانونى ازدواج به سیزده سال را رد کرد. در ایران امروز، ازدواج دختران نه ساله مجاز است. عکس دخترانم را ببینید. چطور میشود کسى با ازدواج آنها در این سن (نور دوازده ساله، ایمان یازده ساله) موافق باشد؟ مگر اینکه یک بچه باز تهوع آور باشد. لینک در Bio This week the Islamic Republic’s parliament rejected raising the age of marriage to thirteen. In today’s Iran girls can be married off as young as nine. Look at my daughters in this picture; Noor is twelve and Iman is eleven. How can anyone who is not a disgusting pedophile think it is acceptable to force them to marry at that age. Link in bio.

A post shared by Yasmine Pahlavi (@yasmine.pahlavi) on

+150
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  آفرین حرف درست را زد واقعا کارهای این رژیم خجالت آوره
  12
  83
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  متاسفانه وقتی مردم فقر فرهنگی داشته باشند میشود حکومتی رویشان حاکم میشه که جان و مال و آبروشون را به نام دین به یغما میبره و جواناشون را به کشتن میده. از ماست که بر ماست. به امید آزادی ایران و ایرانی پرنسس عزیز پارسی
  42
  64
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  درود بخاندان پهلوی . خوشنام ترین سلسله در تاریخ ایرانزمین از کوروش تا ضحاک .
  27
  79
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  سنت پیامبره خوب! امام راحل هم پاش رو جاى پاى جدش گذاشت و یه پله بالاتر، از بچه شیرخواره هم نگذشت!!
  25
  75
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این جماعت آخوند و انصار و همپالگی هایشان ، حد اقل 1400 سال از انسانیت عقب تر و تابع قوانین وحوش و بیسوادان عربستان در قرون وسطی هستند و این باورهای مزخرف را هم دستور سنگ حجرالاسود و الله می پندارند
  7
  73
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - انکارا، ترکیه

  نخیر خانم یاسمنگولا.شما خبر ندارید و دارید هوچیگری می کنید. فکر می کنم تقریبا سه سال قبل یا بیشتر بود که طرح ممنوعیت ازدواج زیر پانزده سال تمام در مجلس به تصویب رسید. البته افرادی که سن شان کمتر از این حد بوده اما رشدشان بیشتر از پانزده نشان میدهد مستثنی شده اند. البته همچنان خاطرم نیست کی این مصوبه به مجلس رفت.
  92
  22
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد

  یاسمن خانم از این رژیم جنایتکار انتظاری بیش از این نمیتوان داشت. از .... که پدوفیلی بیش نبود و کارکرد ذوب شدگان در ولایت فقط همین انتظار را باید داشت
  23
  60
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. .... هایی مثل تو تحمل شنیدن حرف حق را ندارند و باعث پسرفت ایرانیان شدند
  40
  50
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. پسر بچه های زیر پانزده سال چی؟ اونهارو میشه کلاس قرآن طوسی فرستاد تا مثل ..عالِم بشن؟!
  25
  49
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. یکی به نعل و یکی به میخ نزن. نمیشه اینجا حرف همسر شاهزاده رو تایید کنی که با عذر و بهانه منصف بودن، خود شاهزاده را بکوبی. این حنا ها مدتهاست که رنگ باخته.
  21
  36
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  رقص پرواز - پراگ، چک

  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. گرامی، خبر متاسفانه صحت دارد؛ «طیبه سیاووشی عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه کمیسیون حقوقی قضایی مجلس به طرح کودک- همسری رای نداد، خبر از رد این طرح داد. ما یک اصلاحیه حداقلی را درباره ممنوعیت ازدواج کودکان زیر ۱۳ سال ارائه دادیم و اصلا بحث افزایش سن ازدواج را مطرح نکردیم که متاسفانه رأی نیاورد. وی ادامه داد: گفته می‌شود این کار خلاف شرع و عرف است زیرا دختران بعد از ۹ سالگی می‌توانند با رأی دادگاه و ولی قهری ازدواج کنند»
  5
  41
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. چه تونه شما ها!؟ مگه پهلوی خیلی به پاچه اتون کرده که حتی حرف حق رو هم نمیتونین تحمل کنین؟ بد جور سوختین
  18
  16
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  liberté - مونترال، کانادا
  آبرومون رو در دنیا بردن آشغالا. طوری شده که ایرانی جماعت خجالت میکشه بگه من ایرانیم در خارج! دیگه خفت و خاری از این بیشتر نمیشه. باید کاری کرد.
  8
  15
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  صبح به خیر بعد از 40 سال تازه این خانم یادش افتاده واکنش نشون بده . خر که داغ میکنن همه بوی کباب به مشامشون میرسه شروع میکنن به سخن پراکنی های پوپولیستی .
  9
  21
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. با چه کسی‌ سخن ؟ از قانون اساسی‌ سخن می‌‌گوید، که ۹ سال نیست. ۱۵ سال است. گوئی پیکر نحیف دختر ۱۵ ساله. که پدرش کارگر فوللاد است و ۶ ماه حقوق نگرفته و بر سر سفره آب است و نان، این پیکر ۱۵ ساله آنقدر رشت کرده که مثل. پیکر دختر ۹ ساله نیست. می‌‌شود رسول گونه به خون کشید. راهش راه پدفیلان است. نمی‌‌گوید. که قانون اساسی‌ او. می‌‌گوید سالی‌ یک بار باید ارزش زن را با قیمت روز شتر سنجید. پارسال ارزش زن ۲۳ نفر شتر بود. امسال دلار بالا رفته شتر گران شده . ارزش زن هم بالا رفته ؟ ؟ نمی‌‌گوید در قانون اساسی‌ بند ۱۰۹ نوشته .مرد اجازه دارد. بدون هیچ دلیل زن را طلاق دهد. یا بند ۱۱۹ که گوید. مرد می‌‌تواند بدون اجازه همسر ۷ بار ازدواج کند. نمی‌‌گوید در بند ۲۲۵ .شهادت یک مرد برابر است با دو زن. و زن بدون فرزند .فقط یک چارم از ارث دارد. بند ۱۰۰ تا ۹۰۰ را بخوانید. برده داری مدرن یا افکار آلوده یک شتر چران در ۱۵۰۰ سال پیش ؟ بی‌ دلایل نیست که مانند شغال زوزه می‌‌کشد . گر کسی‌ پدوفیل را سرزنش کند. در خونش در روانش نهفته .
  18
  11
  دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  مثلِ اینکه شما خبر ندارین که مادر شوهرِ شما زمانیکه بیست سال سن داشت با پدر شوهرِ شما که چهل سن داشت ازدواج کرد. بیست سال اختلافِ سن. می‌خواهید من عکسِ پسرِ چهل ساله‌ام را با دخترِ همسایه که بیست سالشِ تو این سایت بذارم.
  2
  7
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  وای یاسمین جان چه قشنگ از "قانون" گفتید!! بد نبود قبل از اظهار فضل از مادر شوهرتان میپرسیدید "سن قانونی" برای فرا گیری اصول دین و فروع دین برای یک کودک در زمان حکومت پدر شوهر شما چه بود"؟؟ چرا کودک ده ساله هر روز میبایست آموزه های مزخرف و ارتجایی دینی را فرا میگرفت که امروز زیر 13 سالگی بپذیرد که ازدواج کند؟ باید بگویم این حناها دیگر رنگی ندارند. خمینی هم قبل از اشغال ایران از آزادی بیان و دموکراسی و "حق و حقوق" سخن میگفت. همین امروز هم برخی آخوندها از "حق وحقوق" های ضایع شده مردم داد سخن سر میدهند بلکه در دل مردم جایی باز کنند. خوشبختانه هم شیخ و هم شاه امتحان خود را پس داده اند. مردم دیگر گول این عوامفریبی ها را نحواهند خورد. راستی از شوهرتان بپرسید که در زمان پدرشان "حق وحقوق" کسانی که با سیاست های شاه شاهان مخالفت میکردند چه بود؟ اصلا بپرس سن و سال "قانونی" زندان و شکنجه و اعدام چه بود بعد بیایید اظهار فضل نمایید..
  3
  3
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.