خودرو‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان در بازار آزاد ایران

فرارو:  قیمت ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک در بازار آزاد به حدود ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است و خرید دنا با بودجه کمتر از ۱۰۰میلیون تومان امکان‌پذیر نیست. برلیانس‌های h۳۲۰ و h۳۳۰ را حالا باید با قیمت بالای ۱۰۰میلیون تومان پیدا کرد و برای کیا سراتو‌های پارس خودرو بین ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیون تومان پول نیاز دارید. از همه ترسناک‌تر هیوندای i۲۰ مونتاژی است که در روز‌های اول عرضه به بازار ۸۸میلیون تومان فروخته می‌شد اما در حال حاضر بالای ۲۰۰میلیون تومان می‌ارزد. اگر موافق باشید چرخی در بازار بزنیم و ببینیم در هفته اول از زمستان سال ۹۷ وقتی از بازار آزاد خودرو و قیمت‌هایش حرف می‌زنیم، دقیقا منظورمان چه چیزی است.
بازار خودرو‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰میلیون
قیمت دنا پلاس با دو ایربگ و دنا پلاس با چهار ایربگ در بازار آزاد به ترتیب ۱۰۲ میلیون و ۱۰۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. برای خرید مدل‌های توربو دنا باید ۱۲۱ تا ۱۲۳ میلیون تومان پول خرج کنید. اگر به نظرتان ظاهر بزرگ دنا برایتان دردسر درست می‌کند و دنبال یک ماشین جمع‌وجورتر می‌گردید احتمالا باید نگاهی به ۲۰۷ اتومات بیندازید که فعلا در بازار آزاد ۱۰۹ میلیون تومان ارزش دارد. نمونه صندوق‌دارش هم به ۱۱۷ میلیون رسیده است.
 
قیمت رنو تندر پلاس دنده اتومات ۱۱۳میلیون تومان است. آن‌هایی که عشق ماشین شاسی‌بلند هستند تازه از این جا به بعد وارد بازی می‌شوند؛ جایی که هایما S۵ توربو با قیمت ۱۷۲میلیون تومان عرضه شده است. چانگان CS۳۵ به عنوان یک شاسی‌بلند حدود ۴۰میلیون تومان ارزان‌تر فروخته می‌شود.
 
کیا سراتو ۱۶۰۰ و مدل آپشنال (هر دو با گیربکس دنده‌ای) به ترتیب ۱۵۸ میلیون تومان و ۱۷۵ میلیون تومان قیمت دارند. در نمونه‌های گیربکس اتومات سراتو معمولی و آپشنال ۱۸۷ و ۲۰۰میلیون تومان فروخته می‌شوند. ترسناک نیستند؟
 
پس شاید بعضی‌ها ترجیح بدهند برای خرید ماشین دنده اتومات پول کمتری خرج کنند. مثلا به سراغ برلیانس h۳۲۰ و برلیانس h۳۳۰ بروند. اولی با موتور ۱.۵لیتری ۱۰۴میلیون و با موتور ۱.۶لیتری ۱۱۰میلیون فروخته می‌شود. ارزش برلیانس h۳۳۰ اتومات ۱.۵ و ۱.۶لیتری هم ۱۰۶ میلیون و ۱۱۵ میلیون تومان است. در میان برلیانس‌ها همچنین باید شانسی برای مدل کراس در نظر گرفت که نمونه‌های ۱.۵ و ۱.۶لیتری گیربکس اتومات آن به ترتیب ۱۱۱میلیون و ۱۲۱میلیون تومان فروخته می‌شوند.
 
وقتی پای این قیمت‌ها وسط می‌آید، بعضی‌ها احتمالا دوست دارند سرشان را به سمت بازار خودرو‌های ساندرو بچرخانند و لااقل سوار ماشینی شوند که اروپایی است. در این بازار مثلا باید به ساندرو دنده‌ای اشاره کرد که فعلا در بازار آزاد ۱۰۲میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. قیمت ساندرو دنده اتومات هم ۱۱۹میلیون است. برق از سرتان پرید نه؟ حالتان با ساندرو استپ‌وی دنده معمولی ۱۱۰میلیونی و ساندرو استپ‌وی دنده اتومات ۱۳۰ میلیونی چطور است؟

بعضی از خریداران به ریخت و قیافه ماشین اهمیت می‌دهند و به سمت لیفان X۵۰ جذب می‌شوند. خودرویی که شباهت زیادی به آلفارومئو دارد و فعلا مدل دنده اتوماتش با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان در دسترس است. لیفان همچنین شاسی‌بلند X۶۰ را با قیمت ۱۲۸ میلیون تومان در بازار آزاد نماینده خود می‌بیند. لیفان ۸۲۰ به عنوان یک سدان نسبتا لوکس ۱۷۲ میلیون است. با این حال هر سه تای این خودرو‌ها کمی قدیمی هستند و همین مسئله ممکن است خریداران را به سمت جک S۳ اتومات و جک S۵ اتومات بکشاند. قیمت این خودرو‌ها به ترتیب ۱۴۶ میلیون و ۱۹۸ میلیون تومان است.
 
ازجمله دیگر خودرو‌هایی که قیمت‌شان تا مرز ۲۰۰میلیون پیش رفته، می‌توان به هیوندای اکسنت مونتاژی کرمان موتور اشاره کرد. در این بازه قیمت می‌توان خرید خودرو‌هایی مثل بی‌وای دی F۳، بسترن B۳۰، MVM X۲۲، MVM X۳۳، چری آریزو ۵، چری تیگو ۵ و MG ۳۶۰ را هم بررسی کرد.
بازار خودرو‌های بالای ۲۰۰میلیون
پژو ۲۰۰۸ که قرار بود یک خودرو‌های اقتصادی و کاملا به روز باشد حالا به قیمت ۲۲۴ میلیون تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید زیاد غصه بخورید بهتر است بدانید برای خرید هایما S۷ باید ۲۰۱ میلیون پول داد. اوضاع برای رنو کپچر به خاطر قیمت ۲۸۰ میلیون تومانی پیچیده‌تر است. در بازار آزاد همچنین هیوندای i۲۰ که دیگر تولیدش متوقف شده را ۲۰۴میلیون تومان می‌فروشند. این ماشین در روز‌های اول عرضه حدود ۸۰میلیون تومان فروخته می‌شد.
هاوال H۲ از جمله دیگر خودرو‌هایی است که در حال حاضر با قیمت ۲۱۱ میلیون تومان در دسته گرانقیمت‌ها قرار می‌گیرد. حدود ۶۰ میلیون تومان ارزان‌تر از چری تیگو ۷ مدل Excellent.
+3
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.