فیلم جنجالی منتشر نشده از خامنه ای: انتظار داشتم موسوی فورا عقب بکشد

نگاره‌ای از رئیس‌جمهوری خامنه‌ای و نخست‌وزیری موسوی
رسانه‌های اصولگرا فیلمی منتشر کرده‌اند که به ادعای آنها حاوی سخنان «منتشر نشده» آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در روز ۳۰ تیر ۱۳۸۸ و چند هفته پس از انتخابات ریاست‌جمهوری مناقشه‌برانگیز آن سال است.
 
در این ویدئو که روز شنبه هشتم دی‌ماه منتشر شده است رهبر جمهوری اسلامی در میان جمعی در دفتر خود سخن می‌گوید اما تصویر سایر افراد حاضر در جلسه محو شده است.
 
او با اشاره به بیانیه میرحسین موسوی درباره «تقلب» در انتخابات ریاست‌‌ جمهوری، یک روز پس از برگزاری آن، می‌گوید فردی را نزد موسوی فرستاده است تا به او «تنبه» بدهد. خامنه‌ای اشاره می‌کند که انتظار داشته است میرحسین موسوی پس از این اتفاق «فورا عقب» بنشیند.
 
به گفته خامنه‌ای، موسوی در واکنش می‌گوید که انتخابات باید باطل شود و اشاره می‌کند که در جلسه‌ای با حضور چهار نفر- از جمله محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی - همگی بر ابطال انتخابات وحدت نظر داشتند. با این حال، رهبر جمهوری اسلامی اضافه می‌کند که خاتمی و هاشمی‌ رفسنجانی این مساله را رد کردند.
 
هنوز نسخه کامل این ویدئو منتشر نشده و براساس تبلیغاتی که در انتهای آن وجود دارد، قرار است مشروح این جلسه در کتابی جدید درباره انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ ارائه شود.
 
این ویدئو چند روز بعد از سالگرد اعتراض‌ها در روز عاشورای سال ۱۳۸۸ منتشر شده است. هم‌زمان، مسئولان حکومتی و رسانه‌های حامی جمهوری اسلامی، در حال آمادگی برای برگزاری مراسم سالگرد ۹ دی هستند؛ روزی که تظاهرات حامیان حکومت در نقاط مختلف ایران در واکنش به اعتراضات عاشورا برگزار شد.
 
در فاصله روز برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری در ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ تا ۳۰ تیرماه  چندین تجمع از سوی حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی در نقاط مختلف ایران برگزار شد. راه‌پیمایی سکوت ۲۵ خرداد در تهران که صدها هزار نفر در آن حضور داشتند یکی از بزرگ‌ترین این تجمعات بود.
 
رهبر ایران ۲۹ خرداد با حضور در نماز جمعه تهران امکان ابطال انتخابات را رد کرد و گفت که معترضان «خواسته یا ناخواسته، مسئول خون‌ها، خشونت‌ها و هرج‌و‌مرج‌ها خواهند بود».
 
این ویدئو در حالی منتشر می‌شود که چند روز پیش برخی رسانه‌های اصولگرا- از جمله تسنیم و فارس- «متن کامل» دیدار نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۳۸۸ با آیت‌الله خامنه‌ای را منتشر کردند.
 
اگرچه بخش‌های مختلفی از این دیدار طی سال‌های اخیر بارها در رسانه‌های عمدتا اصولگرا منتشر و برخی حاضران در جلسه نیز اقدام به روایت بخش‌هایی از آن کرده بودند، اما هر دو خبرگزاری تسنیم و فارس به فاصله چند ساعت پس از انتشار این متن، آن را  بدون ارائه هیچ توضیحی از وبسایت‌هایشان برداشتند.

+87
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  آخه پوفیوز اون صندوقهای اضافه وجا سازی شده پس چی بود
  4
  99
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  تقلب یا غیر تقلب! ایا اصل بر ان نیست که این سیستم خواستنی نیست؟ ایا باید تو سر و کله هم بزنیم که حق با موسوی بود؟. ایرانی! از بد و بدتر انتخاب نکن! وقت قطع دست چپاولگران از غنیمتشان ایران است! حکومتی ازاد و مدرن میخواهیم و نه بر پایه توضیح المسائل و معادله سقوط بر عمه و اگر بچه حاصله حلالزاه است یا خیر!. اینها همه سر و ته یک کرباسند که فقط گاهی سر امتیاز مثلا واردات شکر به اقازاده شان اختلاف جزئی دارند!. بحث عمه برای عامه ترین عامه هاست و این جدل تقلب برای سرگرمی من و توی مثلا "فکور"
  2
  52
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  ببینید رهبر انقلاب چقدر راحت دروغ میگه! چقدر ایشون دورو تشریف دارن
  5
  61
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  از موسوی خوشم نمی‌‌آید. به نظر من تغییر از داخل امکان پذیر نیست. ولی‌ فحش هم نمی‌‌دهم. به هرحال طرفدار دارد و طرفدارانش می‌‌گویند . حرکت مردم .تفکر رهبران را تغییر می‌‌دهد. ممکن است .ولی‌ یک کلمه این شیخ فاسد بدترین تبلیغی بود. که برای موسوی انجام داد. شیخ فاسد گفت. من رابطه عاطفی با موسوی دارم. به نظر بنده حقیر این یک جمله همه چیز را گفت. رهبر با احمدی نژاد و با سارق لاریجانی هم رابطه عاطفی درد.با انواع و اقسام پدوفیل ها. دزدها .رشوه خوارن. دروغ گویان رابطه عاطفی دارد. با دزدان مسلمان کانادا نشین و بیت رهبری در اورنج کانتی کالیفرنیا رابطه عاطفی دارد. با پوتین و نصرلا خرس لبنانی رابطه عاطفی دارد. خلاصه با پسترین بیشترفترین دزدترین موجودات در روی زمین رابطه عاطفی درد. با تنها کسانی‌ که رابطه عاطفی ندارد. ۷۴ میلیون ایرانی‌ می‌‌باشد. ۶ میلیون ایرانی‌ هم داریم .مثل برادران ذوب شده در ولایت وقیع . با آنها رابطه عاطفی ندارد.استخوان می‌‌دهد. تا این برادران از این رابطه عاطفی به زور چماق دفاع کنند. حالا قضاوت خود شما. این رابطه عاطفی رهبر با لیدر جنبش خوب است یا بد؟
  18
  29
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  دو کلمه حرف درست - تبریز، ایران

  به زودی ملت شریف ایران حکومت وحشناک آخوند ها را به ذباله دان تاریخ خواهند انداخت. بسیجی بدبخت تا وقت هست بیچاره فرار کن.
  17
  55
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  خاتمی روباه از تو عوضی تره. اساسا اصلاح طلبها در عوضی بودن زدن رو دست اصول گراها. گرچه همشون سر به یه آخور دارن اما اصلاحطلبها میخوان از بوخورن و آدم خوبه باشن. میرحسین بیچاره هم اصلا شخصیتش با شما گوربه گورها نمیخورد و نباید قاطی شماها میشد. مردم کشورشونو میخوان پس گورتونو گم کنید. حالا میرحسین تحریک کرده یا هرکسی. دلشون نمیخواد شما آخوندها و پاسدارها صاحب مالشون باشید. برید گمشید غربتیهای بی خانواده. هیچکدومتون تا قبل انقلاب پشم هم حساب نمیشدید. فقط همین میرحسین زمان شاه هم استاد دانشگاه ملی (دانشگاه بهشتی گور به گور امروز) بوده. استادای قدیمی دانشگاه های تهران به دانشگاه شهید بهشتی گور به گور میگن دانشگاه شهید ملی. چون هنوزم قرتی ترین و شیکترین دانشگاه تهرانه.
  16
  34
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  saeed scotland - اِسکای اِسکاتلند، انگلستان

  منتشر شده یا منتشر نشده همش دروغی و حقه بازی
  3
  45
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.