در باب سکسی نشستن علی شمخانی در کنار حامد کرزای!

ف. م. سخن
اخیرا عکسی از علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ج.ا. منتشر شده که در آن نشستنِ «سکسی»اش را در دیدار با حامد کرزای نشان می دهد.
 
البته ما به دنبال بهانه جویی نیستیم و نمی خواهیم این لنگ و پاچه نشان دادن شمخانی را به موضوعاتی مثل تحقیر مردم و مسوولان افغانستانی ربط بدهیم.
 
اصولا مسوولان جمهوری اسلامی، هر کدام طرز نشستن خاصی دارند که احتمالا به «تفاوت های فرهنگی»شان ربط پیدا می کند.
 
ولی بیشتر از تفاوت فرهنگی، این که کی، در مقابل کی نشسته است، نقش تعیین کننده و سرنوشت ساز دارد.
 
مثلا احمدی نژاد عادت دارد، مثل بچه مظلوم های خجالتی، نوک کفش هایش را به هم بچسباند.
 یا ولایتی وقتی در مقابل خامنه ای می نشیند عادت دارد دو تا پایش را همچین جفت کند که به قول معروف «مو لای درز ش نرود».
 
یا پوتین [لابد می گویید این که از مسوولان جمهوری اسلامی نیست ولی من به شما می گویم هست و مسوول خیلی عالی رتبه ای هم هست!] وقتی در مقابل خامنه ای می نشیند، لنگ و پاچه را چنان از هم باز می کند و می گشاید که آدم یاد زنانِ بعضی از خانه های محترمه می افتد.
 در اینجا هم احتمالا پر و پای شمخانی خواب رفته و خواسته یک استراحتکی به لنگ و پاچه ی مبارک بدهد.
 فقط برای من یک سوال مطرح است که این مطلب کوتاه را به خاطر آن می نویسم. سوال من از این قرار است که اگر شمخانی در مقابل پوتین قرار می گرفت، باز هم همین طور می نشست یا این که صندلی یی میخ دار تر از صندلی حامد کرزای افغان پیدا نکرده و جایی مناسب تر از افغانستان برای سکسی نشستن نیافته است؟
+66
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  تفسیر زیبا و طنزی بود. فقط یک اشتباه کوچک. در مورد عکس پوتین. می‌‌نویسد. "لنگ و پاچه را چنان از هم باز می کند و می گشاید که آدم یاد زنانِ بعضی از خانه‌های محترمه می افتد.". به نظر بنده حقیر اینجور نیست. انسان می‌‌تواند طور دیگری بیند. مثال. "من، شیخ شیخان. امپراطور شیعه را بذار برای نماز جهمه. پس گردنی از اسراهیل نمی‌‌خایی. لنگ و پاچه را باز کردم. کار اصلی‌ را انجام بده".
  20
  11
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  ۳۳
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  از این تیپ نشستنش حشری شدن؟. به لیست سانسورها هی اضافه میشه
  2
  5
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  سخن نازنین. شما که خوب میدانید این اقایان عادت ندتارند روی مبل بنشینند. اینها عادت دارند فقط روی زمین بنشینند و روی زمین غذا بخورند و روی زمین بخوابند.اگر شما در جایی دیدید که این اقایان با لنگ و پاچه واز یا بهتر بگویم باز در جائی نشسته اند موقعیت ایجاب میکند که حتما باید باز بکنند و باز بنشینند .والا اینها اصلا نمیدانند مبل یا صندلی چه هست.یاد ضرب المثلی افتادم که میگویند روزی حاکم برای شکار رفته بود و در ان ده یا جنگل دختر بسیار زیبائی را میبند و عاشق ان میشود خلاصه ان ضعیفه را بعقد حاکم در میاید از انجائی که ان دختر اداب زندگی در کاخ را نمیدانست چند روزی باو اموزش زندگی در کاخ داده شد. اما پس از گذشت چند روز که گذشت خدمه و کارکنان می بینند که خانم در گوشه ای از کاخ روی زمین و یک گوشه ای پارچه ای را پهن کرده و تنها مشغول غذا خوردن است باین خانم اداب زندگی در کاخ را مجددا یاداوری کردند اما باز هم دیدند که مشتی کبری همان سبک وسیاق مادر خودش مشتی رقیه غذامیخورد و زندگی میکند و قص علیهذا. بهر حال اینها عادتشان همانی است که گفتم و ترک عادت هم موجب مرض است
  15
  8
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
  ۳۶
  kalo palang - لندن، انگلستان
  این موضوع به نظر من بیشتر به تفاوت فرهنگی ربط داره، در غرب این طرز نشستن بیشتر مخصوص خانوم هاست و مردها معمولا این کار رو نمیکنن ، اما در ایران مردها هم این کار رو انجام میدن و منظور خاصی هم ندارن. ولی وقتی شما یه دیپلمات هستی و یا داری به نمایندگی از کشورت سفر خارجی میری قضیه فرق داره و باید به این موضوعات ظریف بیشتر دقت کنی که برداشت بدی نشه
  1
  9
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  وقتی پوتین با لنگ و پاچه باز میشینه و حالت ریلکس میگیره، در زبان بدن به معنی alpha male in the room هست. یعنی علی یه دست، بیا بگیر بخواب رختخواب یه کرد.
  14
  4
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.