قبر پدر نماینده گرمی از استان اردبیل به امامزاده تبدیل شده و گنبد و بارگاه و تولیت و هیات امناء دارد

محبت نیوز: میرحمایت میرزاده نماینده گرمی (استان اردبیل) در مجلس دهم، قبر پدرش میرعزیز میرزاده زیارتگاه زائران متعددی است که با نذورات و هدایای خود، زمینه‌ساز ساخت این امامزاده شده‌اند.
 
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی،‌ نماینده رشت در مجلس روز پنج شنبه ۲۲ آذر در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از رشد امامزاده‌های کشور گفته: «آماری که در ابتدای انقلاب از تعداد امامزاده‌ها وجود داشت با آماری که پس از ۳۷ سال گرفته شد، نشان می‌داد که حدودن ۱۰ برابر شده است؛ آقایان مسئول در پاسخ به سوال ما در این خصوص در مجلس نهم گفتند که در آن زمان آمار و اطلاعات متقن و درستی در دست نبوده ولی اکنون ما آمار و اطلاعات را درست و بانک اطلاعاتی خود را کامل کردیم». او خواستار برچیده شدن بساط کشف امامزاده شده و اضافه کرده: «پرونده کشف امامزاده را یک جایی باید بست. اگر چنین رویه‌ای در پیش گرفته شود، من قول می‌دهم امسال چند هزار امامزاده دیگر تولید می‌شود.
 
به گفته جعفرزاده حتمن شجره‌نامه‌های دقیقی را مراجع باید تایید کنند و حکم بخورد؛ در غیر این صورت هر کسی یک شجره‌نامه می‌سازد، آن را هفت نسل عقب‌تر می‌برد و به امامی وصل می‌کند. او خواستار ورود سازمان اوقاف و توقف افزایش امامزاده‌ها شده و گفته اگر با این مساله برخورد نکنیم تا آخر سال چند هزار امامزاده جدید تولید می‌شود.
 
آیا آمار رسمی رشد ده برابری امامزاده‌ها در طول ۴۰ سال گذشته را تایید می‌‌کند؟ آیا کشف و ثبت امامزاده جدید واقعیت دارد؟ فکت نامه این ادعا را مورد بررسی قرار می‌دهد تا به صحت و سقم ماجرا پی ببرد.
 
برای بررسی هویت امامزاده‌ها و زیارتگاه‌های کشور نیاز نیست به تاریخ مراجعه کرد. بررسی‌های فکت‌نامه نشان می‌دهد که هم اکنون در همین مجلس دهم نماینده‌ای حضور دارد که مقبره پدرش به امامزاده‌ای با گنبد و بارگاه تبدیل شده و صاحب تولیت و هیات امناء است. میرحمایت میرزاده نماینده گرمی (استان اردبیل) در مجلس دهم، قبر پدرش میرعزیز میرزاده زیارتگاه زائران متعددی است که با نذورات و هدایای خود، زمینه‌ساز ساخت این امامزاده شده‌اند.
 
پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه، آرامگاه میرعزیز میرزاده را به عنوان «آستان مقدس امامزاده سید عزیز علیه السلام» ثبت کرده است. به این معنا پس پسر این امامزاده نیز حتمن امامزاده است!
 
سازمان اوقاف در حالی میرعزیز را امامزاده سید عزیز علیه السلام معرفی کرده که یکی از کارکنان این امامزاده به نام حاج احمد به مجله «سبلان ما» می گوید: «بعد از فوت میرعزیز، اهالی گرمی به مزار او می‌آمدند و به‌خاطر حسن شهرتی که داشت در این جا نذرهایی نیز می‌کردند؛ در این میان گِره مشکلات برخی‌ها نیز به خواست خدا حل می‌شد و همین مساله باعث شد که این روال ادامه پیدا کند تا اینکه این مکان به عنوان زیارتگاه شناخته شود». سبلان ما، حاج احمد را دوست صمیمی میرعزیز معرفی کرده و به نقل از او می‌افزاید: «با حضور پرشمار مردم در مزار این مرحوم و دادن نذرو...، تصمیم گرفته شد مقبره و مسجدی برای زیارتش ساخته شود». این‌گونه قبر یک سید در شهر کوچکی به نام گرمی در استان اردبیل که به گزارش این مجله با خواندن قرآن امرار معاش می کرده،‌ به امامزاده تبدیل شده و سازمان اوقاف نیز او را در ردیف امام زادگان معتبر ایران ثبت کرده است!
+14
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  وقتى قبر خمینى میشه صحن مطهر و مردم احمق میرن اونجا به طمع گرفتن شفا!! دیدن امامزاده در هر گوشه و کنارى! چیز عجیبى نیست!! دلشون سوخته بحال مردم! هر جا یه امامزاده ساختن که دیگه مردم مجبور نشن براى ارایه نذورات!! این همه راه تا مشهد برن! هر جا پولو بدى! همونقدر هم شفا میگیرى! البته بعضى از این امامزاده ها فقط در حد اسهال و استفراغ و این جور موارد میتونن مؤثر باشن و برا بیماریهاى خطرناک تَر، هم باید سر کیسه رو بیشتر شُل کنى، هم امامزاده باید معتبر تَر! باشه!! تا مردم احمقى که با دست خودشون پول به این امامزاده ها میریزن اینقدر زیاد هستن، امیدى به رهایى از جهل و خرافات تو کشورمون نخواهد بود و آخوند ها هم در نمیمونن!!
  2
  62
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  ۵۱
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  بقیه مردم هم از زیر بته عمل اومدن حتمآ! فقط این اخوندزاده ها و حرامخورها هستن که چون بخودشون میگن «سید» (شما بخوان نطفه حرام اعراب متجاوز) گنبد و بارگاه دارن و بقیه مردم هم که یه شائی!!
  2
  58
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  ۳۴
  loder - شیراز، ایران

  اصلا غصه نخورین تمام اینها رو من خودم به شخصه با لودر به موقعش صاف میکنم به جاش w/c درست میکنیم که روح تمام عوامل خمینی شاد بشه با کشیدن هر سیفون کاری میکنیم که اصلا اسمی ازتون نمونه اون روز میرسه خواهید دید ;)
  3
  37
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  ۶۱
  hamid swed - مالمو، سوئد

  چقدر توالت مجانی بعد از این آخوندهای کثیف داریم, هموطنان عزیز!! خودتون رو برای ... آماده کنید!!!!!!!!!!!
  1
  36
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  با این ملت توقع دارین این حکومت بره و بعدشم یک نظام مدرن مردمی جایگزین بشه!
  2
  31
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  ۳۳
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  قبلا یه فیلم دیدم یه گدا بود سر خیابون ایستاده بود بعد دو تا جوون با ماشین بهش میرسن و باقی قضایا. اون گدا چیز جالبی گفت. اون گدا گفت من خودم سیدم و گدایی میکنم و ..خودشون دنبال ما سیدها هستن. من به حرف اون گدا چندتا نکته ی دیگه اضافه میکنم. اون گدا حرف اشتباهی نمیزد. چون اگه مردم خودشون دنباله رو نباشه شما امامزاده بساز کلی خرج کن به زور نمیشه مردم رو برد. این همه امامزاده همه ی امامزاده هام ماشالله پر رونق و پر جمعیت. این نشون میده واقعا حقیقت با اون گدا بود. ما خودمون دنبالشونیم. ما معروف به عرب پرست مرده پرست هستیم. تو کل دنیا حتی تو خود کشورهای عربی ما رو با این چیزها میشناسن. به همه ی عربها فحش بدین به همشون انگ بچسبونیم هیچ چی درست نمیشه. وقتی خودمون دنبالشون میریم مقصر اونها نیستن. چون برا خودشونم جای سواله چرا ما اینقدر بهشون چسبیدیم و ولشون نمیکنیم. حتی تو کاریکاتورهاشون اگه دیده باشین کلی مسخره میکنن ما رو. حق دارن براشون عجیبه یه ملتی اینقدر با دنباله رو عربها باشه . براشون کلی طلا خرج کنه
  1
  23
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران

  حتی گیرم که راس باشه . کجای دنیا یکی میاد به اینکه مادر اجدادش توسط یه نژاد دیگه مورد تجاوز قرار گرفته افتخار کنه !؟ اعراب که با گل و شیرینی دعوت نشدن که کشورو به خاک و خون بکشن و به دخترها و زنهای ما تجاوز کنن .
  1
  24
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تا زمانی که مردم دست از خرافه پرستی و اسلام نکشند این ملاهای مفت خور سوارند
  2
  26
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ممکنه این حرف من به مذاق خیلی ها خوش نیاد ولی یه ١٠-١٥ میلیون نفر یا زیادین یا باس برن دوره فشرده شعور ببینن.
  0
  21
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
  ۵۵
  gholi.irani11 - ایران، ایران

  عمه منور من توی روستای قلاچه در یک چهار طاقی دفنه .برم یک کنبد سرش بذارم و یک شجره مجره ای هم راس وریس کنم .از مردم احمق پول جمع کنم بچند نفر هم یک دست چلو کباب بدم بگویند آپاندسم عود کرده بود.شفا پیدا کردیم....
  0
  20
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. خلایق هر چه لایق! فقر فرهنگی بیداد میکنه. مردم ما نیاز به دیکتاتوری آگاهی مثل خاندان پهلوی دارند تا در سالیان سال شعور مردم را بالا ببرند
  0
  16
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۱
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. 10-15 میلیون!! خیلی به ملت واقعا لطف داری. به من باشه میگن از 80 میلیون 10میلیون کودک جدا کنی از 70 میلیون باقی مونده 60 میلیونش دوره که فایده نداره باید 6ماه با چوب فلک بشن مغزشون ریست مشه تا بشه برنامه های جدید و صحیح در مغزشون نصب کرد.
  0
  12
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.