آشنایی با روش تهیه‌ی بیسکویت آجیلی

مواد اولیه:
۲۰۰ گرم آرد
۱۰۰ گرم کره
۹۰ گرم پودر قند
۱ عدد تخم مرغ
۱/۳ قاشق مربا خوری بیکینگ پودر
نوک قاشق مربا خوری وانیل
پسته به مقدار لازم
روش تهیه:
ابتدا کره رو که به دمای اتاق رسیده و کمی هم نرم شده با همزن کمی میزنیم.
به کره زده شده پودر قندی که الک کردیم رو اضافه کرده باز با همزن مواد رو میزینم تا با هم مخلوط و یکدست بشن.حالا به مخلوط کره و پودر قند تخم مرغ و وانیل رو اضافه میکنیم و باز با همزن مخلوطشون میکنیم.

در نهایت آرد رو که با بیکینگ پودر الک کردیم رو به مخلوطمون اضافه میکنیم. برای جلوگیری از پخش شدن مواد بیرون از کاسه بهتره ابتدا مواد رو با قاشق هم بزنیم. بعد با همزن مخلوط کردن رو ادامه میدیم تا مواد مثل شکل تقریبا شبیه خورده نون بشن. حالا با دست مخلوط رو ورز میدیم تا منسجم بشه و شکل خمیر رو بگیره.

خمیر رو برای مدت نیم ساعت داخل یخچال میذاریم تا استراحت کنه و بعد روی تخته مورد نظرمون کمی آرد میپاشیم تا خمیر بهش نچسبه و خمیر رو با وردنه به ضخامت تقریبا 4 میلیمتر باز میکنیم.
حالا با هر شکل قالبی که دوست داریم خمیر رو قالب میزنیم.

بعد بیسکوییت هارو روی کاغذ روغنی گذاشته و روی هر کدوم یه پسته میذاریم و پسته رو کمی فشار میدیم تا به بیسکوییت بچسبه. حالا خمیر های بیسکوییت رو داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کردیم میزاریم.

این بیسکوییت ها خیلی زود میپزن و معمولا بعد 10 تا نهایتا 15 دقیقه آماده ان. همین که دیدین کناره های بیسکوییت ها در حال طلایی شدن هستش از فر درشون بیارین، بعد اینکه بیسکوییت ها رو از فر دراوردیم هنوز نرم هستن ولی تا سرد بشن کاملا ترد و منسجم میشن.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.