عکسهای قبل و بعد از تخریب کامل یکی از پایگاه‌های حکومت ایران در سوریه

دیدگاه نو - این تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند که پایگاه جمهوری اسلامی در حملات هوایی ارتش اسرائیل در شامگاه سه‌شنبه ۴ دی ماه در نزدیکی دمشق تخریب شده‌ است. تصاویر گرفته شده از آن حکایت دارد که انبار تسلیحات متعلق به جمهوری اسلامی، که محل نگهداری موشک فجر۵ بودند، به کلی تخریب شده است. این پایگاه که وظیفه نگهداری تسلیحات ساخت جمهوری اسلامی، از جمله موشک های فجر ۵، برای تجهیز حزب‌الله و دیگر گروه‌های تروریستی را به عهده داشته، در منطقه المُنا واقع شده بود.
 
به گزارش شفقنا، تصاویر ماهواره ای آی اس آی نشان می دهند که پایگاهی که سه شنبه شب توسط نیروی هوایی اسرائیل مورد حمله قرار گرفته ، در چهل کیلومتری مرزهای اسرائیل واقع شده است. نیروی هوایی اسرائیل در این مجموعه عملیات که ساعت ده شب به وقت محلی آغاز شد، اهداف گوناگون دیگری از جمله چند مرکز نظامی حوالی دمشق ، امکانات دفاع ضد هوایی و ستادهای فرماندهی تیپ های ۶۸ و ۱۳۷ ارتش سوریه در منطقه دمشق و یگان دهم نظامی در منطقه کواتانا را هدف قرار داده است.
 
مقامات اسرائیلی تاکنون به کرات درباره افزایش حضور ایران در نزدیک مرزهای اسرائیل در سوریه و نیز ارسال تسلیحات نظامی از تهران به حزب الله لبنان از طریق سوریه اظهار نگرانی کرده و تاکید کرده اند که این فعالیت ها جزو خطوط قرمز دولت اسرائیل هستند.
 
بر اساس ادعای این مقامات، برای مقابله با حضور ایران و جلوگیری از انتقال تسلیحات نظامی پیشرفته به حزب الله، تاکنون صدها عملیات هوایی تهاجمی در سوریه به انجام رسیده است.
 
گفته می‌شود ۷ ایرانی در این حمله هوایی کشته شدند
تایمز اسرائیل - یک خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز سه‌شنبه گزارش کرد شمار کشته شدگان ایرانی در حمله‌ی هوایی منسوبه به اسرائیل علیه سوریه که پیش از این چهار تن اعلام شده بود، به هفت تن رسیده است.
 
روز دوشنبه یکی از کشته شدگان به عنوان سرهنگ نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، نیروی نخبه‌ی نظامی که مستقیما به ولی فقیه ایران گزارش می‌دهد، شناسایی شد.
خبرگزاری تسنیم‌ همچنین گزارش کرد اجساد کشته شده‌ها روز سه‌شنبه از سوریه به ایران بازگردانده شدند.
 
روز دوشنبه تهران اسرائیل را به خشونت‌های «بی‌شرمانه» در سوریه متهم کرد. وزارت خارجه‌ی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور «خشونت و حمله‌ی هوایی رژیم صیونیست» علیه پایگاه هوایی تی‌۴ در حومس را «به شدت»‌ محکوم می‌کند. ‌
 
این وزارتخانه «تمام کشورهای آزاد را... فراخواند علیه خشونت‌های بی‌شرمانه‌ی صیونیست خاموش ننشینند» و افزود حمله‌ی هوایی مزبور وضعیت کشور جنگ‌زده را بیش از پیش بغرنج کرده است.
 
دیدبان حقوق بشر سوریه، که بر زدوخورد این کشور نظارت می‌کند، گفت تعداد کشته شده‌ها ۱۴ تن بوده و در میان آنها مقامات نظامی سوری و کارکنان امنیتی ایرانی هر دو موجود بوده‌اند.
+147
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  جنگ لفظی رادیو بسیج با رادیو سیونیست. :رادیو بسیج: اگر اسراهیل در سوریه دست از پا خطا کند. در عرض ۴۸ ساعت اسراهیل را نابود می‌‌کنیم.رادیو سیونیست: : دیروز جنگند‌های ما سوریه را بمب زدند. .۲۶ ایرانی‌ کشتیم. .رادیو بسیج: چی‌ شد بمب بام. دروغ است .جهرهت ندارند.رادیو اسرهیل: این هم عکس و مدرکش.رادیو بسیج. دروغ .هیچ کسی‌ نمرد. اسرهیل شانس آورد . اگر یکی‌ از مدافهان حرام می‌‌مرد. خاک اسراهیل را در تبره می‌‌کردیم.رادیو اسراهیل. با با خودتان را مسخره کرده‌اید. این هم کشته عکس شدگان. رادیو بسیج. فردا در مسجد تهران مراسم ختم شهیدان حرم با همت ملت همیشه بیدار. این شهدا ربطی‌ هم هم به بمب ندارد. هنگام تمیز کردن حرم . پاا رو صابون لیز خورد .شهید شدند. رادیو اسراهیل ،والا خودمان هم زیاد راضی‌ نبودیم. چکار کنیم گردن کلفت هستیم .زدیم دیگر. رادیو بسیج . سیونیست کثیف. در ۳۲ سال آینده نابود خاهید شد. می‌‌بینی‌ .بین خودمان. کم کم دارد به ما کافران هم بر می‌‌خورد. نمی‌‌دانم .چقدر به ما پس گردنی زنند.؟ پس این سردار قاسم کجاست؟ سردار تکانی پاسخی یک کاری.
  144
  104
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  ما از ارتش اسراییل متشکریم که عده ایی تروریست و ادمکش را به درک واصل کرد و همچنین انبارهای موشکهای جنایتکاران را نیست و نابود کرد
  155
  166
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  انقدر متولیان جمهوری اسـ... بر اساس باور تقیه دروغ گفته اند که اگر بگویند ماست سفید هست من باور نمیکنم. امام قلابی این ها از پاریس دروغگوئی را شروع و با مجانی سازی اب و برق و تلفن و اتوبوس به بهشت زهرا کشانید و تا کنون هم این صنعت دروغ سازی با توان مضاعف همچنان لجن پراکنی می کند و با اخبار کذب نه تنها مردم که سر خودشان هم شیره می مالند.
  49
  70
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  دستتون درد نکنه
  57
  84
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  درود بر اسراییل
  20
  28
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  بیت امام و مراجع تقلید هدف بعدی است
  1
  18
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.