نکاتی که باید در باره تحریک جنسی در مردان و زنان بدانیم

در هنگام تحریک جنسی در بدن مرد و زن یک سری تغییرات اتفاق می افتد تا هر دو بتوانند رابطه جنسی رضایت بخشی را تجربه کنند مثلاً در بدن مرد فشار خون در آلت تناسلی افزایش می یابد در نتیجه آلت تناسلی سفت و راست می شود . و بیضه‌ها نیز متورم و سفت شده و به سمت بالا کشیده می شوند .
 
زنان هم هنگام برانگیختگی جنسی واژن یا ﻣهبل آن ها لزج می شود . کلیتوریس سفت و متورم و لب های کوچک و بزرگ متورم می شود برای اینکه زن و مرد زودتر تحریک شوند به هر دو زوج توصیه می شود نقاط تحریک یکدیگر را بدانند مثلاً زنان با لمس قسمت های شهوت زای بدن ، نوازش ، صحبت های رمانتیک و عاشقانه ، و ... برانگیخته می شوند ،  در حالی که مردان بیشتر از طریق محرک های بینایی و دیدن برانگیخته می شوند . به همین علت به زنان توصیه می شود برای تحریک مردان لباس مناسب و تحریک کننده بپوشند ، تمیز و آراسته و عطر زده باشند ، و ... . هم چنین برای تحریک مردان می توانند بوسیدن لب ، گردن ، صورت یا هر قسمتی از بدن مرد که نقاط حساس او است را انجام دهند .

در این مقاله به تحریک جنسی در مردان و زنان ، تعریف آن و اختلال آن پرداخته می شود .
تعریف تحریک جنسی
تحریک جنسی یا برانگیختگی جنسی حالتی است که در آن فرد برای برقراری رابطه جنسی آماده می شود یا تمایل به برقراری رابطه جنسی دارد . مرحله تحریک جنسی با احساس ذهنی لذت جنسی و تغییرات فیزیولوژیک در مردان و زنان همراه است . برای اطلاع بیشتر از مراحل چرخه جنسی در مردان و زنان در کانال تلگرام روان شناسی جنسی ، زوج و خانواده عضو شوید .
تحریک جنسی در مردان
در هنگام تحریک جنسی در مردان نعوظ اتفاق می افتد یعنی آلت مردی سفت و راست می شود ، اندازه بیضه ۵۰ درصد افزایش می یابد ، هم چنین کیسه بیضه سفت ، ضخیم و پهن شده و به سمت بالا کشیده می شود . پوست عرق می کند ، تنفس افزایش می یابد ، ضربان قلب ، و فشار خون نیز بالا می رود .
” در هنگام تحریک جنسی در مردان نعوظ اتفاق می افتد یعنی آلت مردی سفت و راست می شود . “
تحریک جنسی در زنان
در هنگام تحریک جنسی در زنان اندازه پستان ۲۵ درصد افزایش می یابد ، نوک پستان برآمده و برانگیخته می شود . چوچوله یا خروسه یا کلیتوریس سفت ، بزرگ و متورم می شود لب های دستگاه تناسلی زن  (لب های ﮐﻮﭼﮏ و بزرگ ) ﻣﺘﻮرم ﺷﺪه و دچار پرخونی و تغییر رنگ می شوند . مهبل تغییر رنگ به بنفش تیره می دهد و ترشحات مهبلی ظاهر می شود ، ﻃﻮل واژن یا مهبل بیشترﺮ و گشاد می شود و لوله مهبلی یا واژنی زن در یک سوم خارجی انقباض مشخصی دارد . کمی گردن رحم متورم می شود در نتیجه رﺣﻢ ﺧﻮد را به ﺳﻤﺖ بخش ﺧﺎرﺟﯽ و بالای ﻟﮕﻦ ﻣﯽﮐﺸد . تغییرات قلب ، فشار خون و تنفس مانند مردان افزایش می یابد .
” در هنگام تحریک جنسی در زنان اندازه پستان ۲۵ درصد افزایش می یابد . “
اختلال تحریک جنسی
عملکرد جنسی ممکن است تحت تأثیر منفـی هر نوع استرس ، اختلال هیجانی ، یا ناآگاهی از کـارکرد و فیزیولوژی رفتار جنسی قرار گیرد . اخـتلال عملکـرد جنسی ممکن است تمام عمر وجود داشته باشد یا پس از یک دوره عملکرد طبیعی پدیـد آیـد . هم چنین  اخـتلال عملکرد جنسی می تواند فراگیر یعنی در همه موقعیت ها رخ دهد یا موقعیتی باشد یعنی فقط تحت شرایط خاصی اتفاق می افتد . اخـتلال عملکرد جنسی شامل اختلال در میل جنسی ، تحریک جنسی ، ارگاسم و فرونشینی است . در این بخش اختلالات مرحله تحریک جنسی بیان می شود که شامل اختلال برانگیختگی جنسی در زن ، اختلال نعوظی در مردان ( ممکن است اختلال نعوظی در مرحله ارگاسم و فرونشینی هم رخ دهد ) ، مقاربت دردناک به علت بیماری پزشکی در زنان یا مردان  ، و اختلال تحریک جنسی ناشی از مصرف مواد یا دارو در مردان یا زنان است .
منبع: فیلیا
+48
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  بعد از رفتن آخوندا زندگی جنسی مردم هم بهتر میشه
  12
  28
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.