محسن رضایی: بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم از بقایای فرهنگ شاهنشاهی است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران «بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم» را از «بقایای فرهنگ شاهنشاهی» دانست و اعلام کرد که این فرهنگ باعث به وجود آمدن دو حادثه ناگوار اخیر در ایران شد.
 
بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جمعه 28 دسامبر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در پست جدید اینستاگرام خود که حاوی دو تصویر اتوبوس و کلاس درس سوخته بود، به دو حادثه ناگوار روزهای  اخیر در ایران، یعنی آتش‌سوزی مدرسه اسوه زاهدان و واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اشاره کرد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما در این پست خود «بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم را از بقایای فرهنگ شاهنشاهی» قلمداد کرد و گفت «نباید گذاشت این روحیه‌ها و رفتارها به اداره ایران برگردد تا باعث رقم خوردن چنین حوادثی شود».
 
رضایی در اینستاگرامی نوشت: «در گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش درباره آتش سوزی « #دبستاناسوه» #زاهدان آمده است که مکان این مدرسه #بدون مجوز سازمان نوسازی مدارس جابه جا شده بود. در گزارش واژگونی اتوبوس #دانشگاه آزاد هم که در آن 10 نفر کشته و 27 نفر مجروح و در بیمارستان بستری شدند، بازرسان می گویند اتوبوس #معاینه فنی نداشته است. در این باره باید پرسید چرا نظارت دستگاه‌های مربوط آن قدر ضعیف بوده که مدرسه، قبل از دریافت مجوز، تغییر مکان داده است و یا اتوبوس معاینه فنی نشده است؟ اهمال، بی مبالاتی و عدم احساس مسؤولیت، خسارات فراوانی در اداره کشور به بار آورده است. بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم از بقایای #فرهنگ_شاهنشاهی است . نباید گذاشت این روحیه‌ها و رفتارها به اداره کشور برگردد.»
 
گفتنی است که حوادثی از این نوع‌ طی دهه‌های گذشته بارها در مناطق مختلف ایران به وقوه پیوسته است. در یکی از حوادث ذکر شده توسط محسن رضایی، یک مدرسه در زاهدان‌ به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد، 18 دسامبر 2018 دچار آتش‌سوزی شد و در پی آن چهار کودک این مدرسه با 70 درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شدند ولی هر 4 نفر آنها جان باختند.
 
در حادثه دیگر هم که در 25 دسامبر 2018 روی داد، اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، به دلیل نقص فنی پس از برخورد به دیوار بتونی واژگون شد و در پی آن راننده و تعدادی از دانشجویان که مطابق آخرین آمار اعلام شده 10 نفر هستند، جان خود را از دست دادند.
+9
رأی دهید
-122

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  ببند در گاله رو !!
  6
  104
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  فقط یه آدم بدکاره میتونه انقدر بی حیا و پرو باشه ، بزودی مثل قزافی مجازات میشی
  5
  106
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  بی تفاوت به جان مردم شما ها بی عرضهای دین پرست هستید. بی تفاوت به جان مردم تو هستی که در عملیاتهای بدون برنامه[ فتح المبین . کربلای ۴ و ۵ ] و گوش نکردن به توصیه های فرماندهان ارتش جان هزاران و هزار جوان و بیگاه رو گرفتی ودر اخر هم از خط مقدم فرار کردی رفتی . حال امدی از جان مردم حرف میزنی . مردک پفیوز دزد نادان . دست تو رنگیه به خون خیلی از کشته شدگان جنگ .!! بی شرف
  8
  90
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  بی تفاوتی به مرگ فرزند از چیه پوفیوز اینو بگو
  3
  81
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  «بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم را از بقایای فرهنگ شاهنشاهی» خریت که پالون گوش دراز داشتن نیست.مردک بیشعور اگر یک هزارم انچه را که برای مدارس و دانشگاههای لبنان و عراق هدر دادید صرف مدارس و دانشگاهای کشور میکردید لان ایران مدرنترین مدارس و دانشگاه را در خاور میانه داشت.مثل اینکه شعار رضا شاه روحت شاد و ظهور رضا شاه خواب را از چشمانتان گرفته!
  14
  73
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه

  این همان بى وجودیست که فرداى معرکه گیرى ٨٨ اعلام کرد ؛ رأى مردم ناموس من است، اگر خیانتى ببینم خودم وارد میدان میشوم! و دیدیم چگونه با کسانیکه به ناموسش دست درازى کردند، بر سر یک سفره نشست و نرد عشق باخت!
  2
  64
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  پس خود خرت چکاره هستی عوضی جنایتکار
  17
  59
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این که اینک شما بی مقداران لجن پراکنی می کنید هم از بقایای حکومت پهلوی هست که به شما متحجرین عقب افتاده ی مذهبی امکان تحصیلات داد ولی با اینکه سوادتان بیشتر شد اما شعورتان در سطح نازل وحوش و بیسوادان عربستان در 1400 سال قبل باقی ماند
  7
  45
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  فقط میتونم بگم هر زری میخوای بزنی بزن چون روزهای آخرت هست پوفیوز. تو روح خمینی
  2
  51
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  علاوه بر گفتار اراجیف گونه این مردک پسرکش, برای حفظ پست و مقام ,بطور صد در صد توهین بشعور ملت است.برکسی پوشیده نیست که در طی این 40 سال هزاران نفر از مخالفین خود را بدینگونه از بین بردن,حتی بفرماندهان نظامی خود هم رحم نکردن,نمونه اش همین فرمانده آخری سپاه]منصوری
  2
  33
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::Hatef - پاریس، فرانسه::]. منظور از اینکه رای مردم ناموس اونه این بود که ناموسش براش زیاد مهم نیست!
  0
  3
  ‌سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.