افزایش آمار مهاجران ایرانی که با قایق بادی قصد عبور از کانال مانش و ورود به بریتانیا را دارند

 مهاجران پس از عبور از کانال آبی در بریتانیا- عکس آرشیو گزارش شده است که دوازده شهروند ایران و سوریه تلاش داشتند تا با استفاده از دو قایق بادی، مرز آبی فرانسه و بریتانیا را رد کرده و به صورت غیرقانونی وارد انگلیس شوند.
 
به گزارش روز جمعه هفتم دی ماه روزنامه گاردین، نیروهای امنیت مرزی بریتانیا ضمن اعلام این خبر گفتند این دو قایق بادی تلاش داشتند از کانال مانش عبور کنند.
 
چارلی الفیک، از اعضای پارلمان بریتانیا که موضع افزایش اقدامات امنیتی برای مرزهای آبی را دنبال می‌کند، گفته است: «آمار مهاجران ایرانی که پول زیادی به قاچاقچیان می‌پردازند تا آن‌ها را به شکل غیرقانونی از مرز آبی رد کنند، رو به افزایش است.»
 
او افزود: «باید گروه‌های خلافکاری که چنین کارهایی می‌کنند را درجا دستگیر کرد و اجازه نداد از ساحل فرانسه بتوانند خارج شوند.»
 
این گزارش می‌گوید در ۱۱ ماه اول سال جاری میلادی، دستکم ۲۵۰ مهاجر غیرقانونی در کانال مانش ردیابی و دستگیر شده‌اند. فقط در سه هفته گذشته جلوی عبور ۶۵ مهاجر ایرانی در این کانال گرفته شده است.
 
کارولاین نوکز، وزیر مهاجرت بریتانیا، قرار است روز شنبه راهی «دوور» شده و با مقامات امنیت مرز آبی از نزدیک دیدار کرده و شرایط را بررسی کند.
 
در آذرماه هم وزارت کشور بریتانیا در گزارشی گفته بود هشت مهاجر ایرانی را در ساحل دوور از آب نجات داده است.
 
کانال مانش یا کانال انگلیس، از مرزهای آبی نزدیک میان دو کشور فرانسه و بریتانیا است و تنگه دوور از مسیرهای نزدیک برای عبور مهاجران غیرقانونی است.
+7
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  یارو ۲۰ هزار پوند میده جون خودشو زن و بچه رو میذاره تو خطر که وارد انگلیس در پیت بشه، واقعا آخر حماقت
  6
  13
  شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.