مجازات حبس و دیه برای کور کردن خواهر

دختر جوانی که در جریان اختلاف خانوادگی چشم خواهرش را با سوئیچ خودرو نابینا کرده بود هفته گذشته در شعبه دهم دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستاد و به پرداخت دیه و حبس محکوم شد.

  این درگیری هشتم مرداد 95 بین دو خواهر و دختران آنها در ورامین اتفاق افتاد.

در جریان تحقیقات پلیس، مینا زن 48ساله‌ای که باعث کوری یک چشم خواهرش شده بــود ، را دستگیر کرد و او هفته گذشته در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور یک مستشار تحت محاکمه قرار گرفت.

در آغاز جلسه دادگاه یکی از دختران زن نابینا به قضات گفت: روز حادثه من در خانه بودم که متوجه تماس‌های پی‌درپی خاله و دخترخاله‌ام با مادرم شدم وقتی از پنجره  به بیرون نگاه کردم دیدم خاله و دخترش با مادرم و خواهرانم در حال دعوا هستند .  با دیدن این صحنه بیرون دویدم که آنها را از هم جدا کنم . وقتی بیرون رسیدم دیدم خاله و دختر خاله ام به سمت خودرویشان رفتند.

وقتی مادرم را به بیمارستان رساندیم پزشکان نابینایی او را اعلام کردند و حالا ما قصاص چشم خاله‌ام را می‌خواهیم.

متهم زمانی که پای میز محاکمه ایستاد گفت: من سوئیچ دستم بود و نمی‌دانستم ضربه من باعث نابینایی خواهرم می‌شود. من‌خیلی عصبی شده و کنترلم را از دست داده بودم.

پس از شور قضات دادگاه با توجه به نظریه پزشکی قانونی که امکان قصاص چشم این زن وجود نداشت او را به پرداخت یک دوم دیه کامل انسان مسلمان و تحمل حبس محکوم کردند.
+6
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.