لیست کامل ۳۸ مسئولیت و شغلی که علی اکبر ولایتی در سن ۷۳ سالگی به طور همزمان برعهده دارد

 کاربری در توئیتر نوشته است: «شما وقتی هشتگ "ولایتی استعفا" رو میزنی این بنده خدا متوجه نمیشه باید از کدوم یکی از ۳۷ تا شغلش استعفا بده!»رادیو فردا : بدنبال برکناری پنج نفر از معاونین و مدیران دانشگاه علوم و تحقیقات پس از واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان، شماری از چهره‌های سیاسی و کاربران فضای مجازی به طور مستقیم یا غیرمستقیم خواستار کناره‌گیری علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد، شدند.
 
بر اثر واژگون شدن یک دستگاه اتوبوس در محوطه داخلی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در تهران که روز چهارم دی بوقوع پیوست، تاکنون ده نفر کشته‌ شده‌اند و ۲۵ تن دیگر زخمی هستند که حال شماری از آنها «وخیم» اعلام شده است.
 
پس از رد ادعای «سکته» راننده پشت فرمان، حبیب‌الله دهمرده، جبار کوچکی‌نژاد و فریده اولادقباد، سه تن از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از محل حادثه بازدید کردند و متوجه شدند که «از راننده خودرو معاینه فنی و کارت سلامت دریافت نشده است».
 
آن‌طور که وب‌سایت خانه ملت به نقل از حبیب‌الله دهمرده، نماینده زابل گزارش کرده، «نقص فنی خودرو با توجه به گفت‌وگویی که با مجروحان هوشیار حادثه داشتیم، کاملا مشهود و محرز بود و همه آن‌ها به این مسئله اذعان داشتند که چند لحظه پیش از وقوع حادثه راننده اعلام کرده که خودرو ترمز بریده و به همین دلیل تعداد زیادی از مسافران خودرو به قسمت عقب رفته‌اند».
 
بر اساس گزارش این سه نماینده پس از دیدار با مقام‌های دانشگاه علوم و تحقیقات، «راننده فوت شده خودرو تنها ۲۰ روز بود که در دانشگاه به کار گرفته شده و واحد ترابری دانشگاه نیز با وجود قید در قرارداد مبنی بر اخذ کارت سلامت و معاینه فنی، این دو مدرک وی را دریافت نکرده و پیگیری‌‌هایی نیز در این زمینه صورت نگرفته است».
 
وقوع این حادثه و کشته‌شدن ۱۰ دانشجو، انتقادهای بسیاری را متوجه عملکرد مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی بویژه علی اکبر ولایتی، رئیس هیات امنای آن، کرده است.
 
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در کنایه به مقام‌های این دانشگاه نوشته که «اهمال، بی‌مبالاتی و عدم احساس مسئولیت، خسارات فراوانی در اداره کشور به بار آورده است».
 
به ادعای وی، «بی‌تفاوتی نسبت به مال و جان مردم از بقایای فرهنگ شاهنشاهی است».
 
آقای رضایی با اشاره به فقدان معاینه فنی اتوبوس یادشده، این سوال را مطرح کرده که «چرا نظارت دستگاه‌های مربوط آن‌قدر ضعیف بوده که ...اتوبوس معاینه فنی نشده است؟»
 
مصطفی کواکبیان، نماینده تهران در مجلس نیز بدون اشاره به نام ولایتی، گفته که «مسئولان اگر کناره‌گیری نمی‌کنند، حداقل عذرخواهی کنند. این کمترین کاری است که می‌توانند انجام دهند».
 
محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، هم درباره واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات گفت که این حادثه را «نمی‌توان جزو حوادث غیر مترقبه به حساب آورد» و قوه‌ قضائیه باید این ماجرا را بررسی کند.
 
پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نیز خواستار استعفای «مسئولان ارشد» دانشگاه آزاد اسلامی شده و از اینکه نظارتی بر دانشگاه آزاد اسلامی نیست، انتقاد کرده است.
 
به گفته وی «ضعف نظارت بر دانشگاه آزاد مانند صداوسیما باعث به چشم آمدن ناکارآمدی آن شد. از آنجایی که نمی‌توان برای بعد نظارتی دانشگاه اقدامی انجام داد و مجلس هم نمی‌تواند آن‌چنان که باید روی این نهاد نظارت داشته باشد، پاسخگویی لازم هم در این نهاد وجود ندارد».
 
خانم سلحشوری به صراحت گفته که «مسئولین ارشد دانشگاه آزاد و رئیس دانشگاه علوم و تحقیقات باید تماما پاسخگو باشند. شاید در حال حاضر سازوکار قانونی وجود نداشته باشد که این افراد به مردم و نمایندگان پاسخگو باشند، اما نمی‌توان از تمام این اتفاقات به سادگی عبور کرد».
فهرست ٣٨ مسئولیتی که علی اکبر ولایتی در سن ۷۳ سالگی به صورت همزمان بر عهده دارد. در حالی که انتقادها از مسئولان دانشگاه آزاد که دانشجویان آن برای تحصیل شهریه قابل توجهی می‌پردازند، رو به افزایش است، خبرگزاری مهر به نقل از حمیدرضا مقدم‌فر، مشاور فرهنگی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفته که پس از حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات به دستور رئیس دانشگاه آزاد، «تمامی اتوبوس‌های فرسوده این دانشگاه تعطیل شدند».
 
وی افزوده که «تنها دانشگاه آزاد نباید از این ماجرا عبرت بگیرد، بلکه تمامی دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی باید این از این اتفاق درس بگیرند».
 
در همین حال عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به ادامه تحقیقات قوه قضائیه از مقام‌های دانشگاه علوم و تحقیقات گفته که «رئیس دانشگاه به دلیل اینکه در شهریورماه روی کار آمده است، اذعان دارد که بر روی حوزه‌های نظارتی پیش‌بینی لازم را انجام نداده است».
 
وی با بیان اینکه «با هر شخص و نهادی که سلامت مردم را به خطر بیندازد برخورد می‌کنیم، حتی اگر آن نهاد یک دستگاه نظامی باشد»، اضافه کرده است: «ما نباید تمام هجمه‌ها را به دانشگاه آزاد وارد کنیم، زیرا در طول سال‌های گذشته شاهد حوادث مشابه زیادی در خصوص دانش آموزان و مسافرت‌های راهیان نور بودیم».
کاربران در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ‌های «ولایتی استعفا» و «پیرمرد پرحاشیه» به تندی از علی‌اکبر ولایتی انتقاد کرده‌اند و از وی خواسته‌اند توضیح دهد شهریه‌های دانشگاه آزاد در کجا خرج می‌شود که اتوبوس‌های آن فرسوده هستند. واکنش‌های کاربران با هشتگ «ولایتی استعفا»
همزمان در شبکه‌های اجتماعی کاربران با هشتگ‌های «ولایتی استعفا» و «پیرمرد پرحاشیه» به تندی از علی‌اکبر ولایتی انتقاد کرده‌اند و از وی خواسته‌اند توضیح دهد شهریه‌های دانشگاه آزاد در کجا خرج می‌شود که اتوبوس‌های آن فرسوده هستند.
 
کاربری به نام «فراز صادقی‌مقدم» در صفحه توئیتر خود نوشته است: «حذف مدیران میانی به جای استعفای سران دانشگاه آزاد ترفندی منسوخ شده برای فریب افکار عمومی است ، آقای ولایتی امثال شما و آقای طهرانچی [رئیس دانشگاه آزاد] باید استعفا بدهند».
 
«رضا بهرامی» نیز با اشاره به ولایتی نوشته است: «آنان که دیروز از اداره یک نانوایى عاجز بودند، امروز در ٧٣ سالگى، ٣٨ مسئولیت را به صورت همزمان بر عهده دارند. با این اوصاف، آیا فاجعه واژگونى اتوبوس دانشگاه آزاد قابل پیش‌بینی نبود؟»
 
به نوشته «هدا هاشمی»، «دو دانشجوی دیگه هم به کشته‌های دیروز اضافه شدند. آیا دکتر ولایتی عذر خواهی کرد؟ دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد چطور؟ شرمنده شدند از این حادثه؟ آقای دکتر مسعودی رئیس علوم تحقیقات چی؟ اصلا صدا وسیما گزارشی انتقادی رفت؟»
 
کاربری به نام «حمید» هم نوشته است: «شما وقتی هشتگ ولایتی استعفا رو میزنی این بنده خدا متوجه نمیشه باید از کدوم یکی از ۳۷ تا شغلش استعفا بده!»
 
«حسین» هم در واکنش به تشکیل کمیته بررسی این حادثه از سوی دانشگاه آزاد، توئیت کرده است: «اینکه رئیس دانشگاه آزاد کمیته ویژه برای بررسی علت حادثه تشکیل بده، مثل این میمونه که متهم در جایگاه قاضی خودشو محاکمه کنه، اگه قرار کمیته ویژه‌ای هم تشکیل بشه باید از طرف وزارت علوم یا مجلس این‌کار انجام بشه».
 
مسعود باستانی، روزنامه‌نگار هم توئیت کرده که «فیلم‌های دانشگاه آزاد علوم تحقیقات را نگاه می‌کنم. جنازه‌های پیچیده‌شده لای ملافه‌های سفید و تصویر تلخی که از ضجه‌های فردای مادران‌شان شکل خواهد گرفت، رهایم نمی‌کند! آی آقای جاسبی که رشد قارچی ساختمان‌ها رمز موفقیت‌تان بود، آی آقای ولایتی که تصفیه و خفقان ارمغان‌تان بود، بیدارید؟»
 
علی‌اکبر ولایتی، پزشک متخصص اطفال و کودکان است که پس از فوت اکبر هاشمی رفسنجانی، رویکردی ضد هاشمی در دانشگاه آزاد اسلامی دنبال کرد و بدنبال انتصاب به عنوان رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد از سوی وی، دست به تصفیه نیروهای بازمانده از دوران هاشمی زد که با انتقادهای بسیاری همراه شد.
 
وی علاوه بر سمت‌های خود در دانشگاه آزاد، مشاور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، عضو بنیاد دائرةالمعارف اسلامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و چندین مرکز و شورای دیگر است.
 
ولایتی ریاست اسمی بیمارستان مسیح دانشوری و جمعیت حمایت از پیوند اعضاء را هم بر عهده دارد.
+52
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد

  این مردیکه عوضی اگه قرار بود هر روز به یه شغل هم مشغول باشه, بازم شش تا هفت روز کم میاورد!!!!!!!! مرگ بر این رژیم ضد ایرانی!!!!!
  4
  46
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  از زندگی استعفا بده . حیف اون اکسیژنی که مصرف میکنید
  1
  28
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  در سرزمین کورها ی چشمی پادشاه هست. در این حکومت متحجر مذهبی کمتر ادم باسوادی پیدا می کنید که همراه با سواد اکادمیک دگم مذهبی باشد و یا بتواند اداهای مسخره ی آخوندی مذهبی در بیاورد و ایشان تمام این خصوصیات را بطور همزمان دارا هستند
  1
  20
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد
  موردشور ببره اون چفیه ایکه انداختی به گردن بدبخت دوکتوررر،که خودتو به پول و پاچخاری که به اون عادت کردی،مثل سگی که دوتا استخون میدزند جلوش که تا صبح نگاه بانی‌ بده کرده سلخ تو شکم خودت و خانوادت بره،۴۰ ساله پول خون می‌بری سره سفره زن و بچهات،تو نه به خدا اعتقاد داری،نه به اون چیزیکه انداختی گردنت مثل اسار خر.
  0
  10
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  اون حجم از تریاک ناب محمدی که این این بابا میکشه من بکشم تمام مشاغل کشور را میتونم در اختیار بگیرم
  0
  2
  یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.