گوگل نقشه «کردستان بزرگ» را از نقشه جغرافیایی حذف کرد

روداو، شبکه تلویزیونی کرد زبان عراق از حذف نقشه کامل کردستان بزرگ از پلت‌فرم نقشه جغرافیایی گوگل My Maps خبرداده است.
 
به گزارش روداو، شرکت گوگل پس از حذف نقشه کردستان بزرگ در توضیحی آورده است: «این نقشه به دلیلی نقض شرایط استفاده از خدمات و قوانین ما دیگر در دسترس نیست.»
این اقدام در حالی صورت می گیرد که دولت ترکیه پیشتر از گوگل خواسته بود نقشه «کردستان بزرگ» را که بخش هایی از اراضی این کشور را در خود جای داده از گوگل مپ حذف کند.
 
یک قانونگذار ترک در همین راستا گوگل را به دلیل انتشار نقشه ای که به اعتقاد او ناقض قوانین ملی و مرزهای این کشور است زیر سوال برده و تاکیده کرده بود که اقدام گوگل در ارائه مجوز برای نمایش نقشه کردستان در حالی صورت گرفته که کشورش با «سازمان های تروریستی نظیر پ.ک.ک یا حزب اتحاد دموکراتیک» در حال مبارزه است.
 
هنوز مشخص نیست که اقدام گوگل در حذف نقشه «کردستان بزرگ» بر اساس درخواست مقامات کشور ترکیه صورت گرفته یا غول اینترنتی جهان در پی بازنگری در قوانین و رویکردهای گذشته خود دست به اتخاذ چنین تصمیمی زده است.
بر اساس گزارش بخش شفافیت گوگل، نهادی که اطلاعات مربوط به نفود دولت ها و شرکت ها بر داده های اینترنتی را در اختیار کاربران قرار می دهد، ترکیه از سال ۲۰۰۹ تاکنون بیش از ۹ هزار درخواست برای حذف بیش از ۵۰ هزار مقاله و مطلب اینترنتی به گوگل ارائه کرده است.
 
روداو مدعی است که گوگل بخشی از محتوای گزارش شده در هجده درصد درخواست های ترکیه را حفظ کرده است.
+100
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  خخخخ. کردستان بزرگ!! کلا همین سلیمانیه و اربیل عراق هم برای جمعیتشون زیادیه. کل دنیا مجموعه حدود 15میلیون کرد هست اونوقت برای خودشون ماژیک برمیدارن هرجارو عشقشونه در نقشه به نام میزنن. جمعیتشونم که معلومه و این توزیع جمعیتی که این اسکلا میکشن نمیدونم چرا ما ندیدیم. متاسفانه کردها به شدت متوهم و زیاده خواه هستن و با دزدی تاریخ تورکها و عربها و فارسها برای خودشون میخوان تاریخ بسازن. این قوم یک گروه ترکیبی از پاکستانیهای تبعیدی و عربهای عراق هستن. من قصد تحقیر ندارم چون همه انسانها برابرن اما واثعا این تقکراتشون و نقشه های خیالشون رو مخه. آخه این ترکیب جمعیتی که کشیدین چیه؟ مگه ما نمیدونیم در کجای کشورمون چه قومی هستن و با ماژیک کاری چیو ثابت میکنین؟ متاسفانه زمان شاه طبق فرارداد الجزایر و بعد انقلاب زمان جنگ گروههای کرد عراقی رو به آزربایجان غربی کوچ دادن و اونها هم با حمایت گروهکها و اربیل زاد و ولد زیاد کردن. اما هنوز کلا در ایران 3الی 4 میایون کرد فوقش باشه. جالبه حرف میزنن لرها و لکها رو هم به خودشون میبندن. در صورتی لرها و لکها اکیدا از کردها بدشون میاد و مراوده نمیکنن.
  64
  75
  ‌پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  از نظر کردها هر شهر و منطقه ای که یک خانواده کرد به اونجا کوچ کنه اونجا جزو نقشه کردستان به حساب میاد!.
  55
  75
  ‌پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  آن دسته از اقلیت کرد نژاد که رسم میهمان نوازی ایرانیان و کشور‌های همسایه را سو استفاده کرده و روشون زیاد شده باید به همان مناطق شمال سیبری که از آنجا به فلات ایران یورش آورده بودند فرستاده شوند تا در نکبت و فلاکت به آن زندگی بدوی خود ادامه بدهند تا دیگه از این غلط‌ها نکنند که خواب کردستان بزرگ را ببینند.
  60
  80
  ‌پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  گوگل خواهشن به نقشه ها تجاوز نکن و نامهای جعلی را فورن از رو نقشه دنیا وردار مخصوصا شاخاب همیشه فارس را انگلک نکن
  31
  44
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  حتما منظورمون جدایى طلب هاى کرده، نه همه کرد ها! اون دسته اقلیت مفلوکى هستن که تحت تاثیر اوهامات PKK و امثال اون، این اراجیف رو تکرار میکنن
  30
  32
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  یه مثال قدیمی هست که میگه خدا نکنه گیوه هیچ کردی در خونه کسی بیوفته که اگه افتاد اونجا رو صاحب میشه !! این مثال قدیمی رو بی دلیل نساخته بودن و نمیگقتن !!!
  30
  34
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. کورش کبییر اصل و نصبش بختیاری بوده و نژاد بختیاری ها هم با کوردها یکی است پس این را بدان کوردها با اصل و نصب تر از هر نژاد دیگری در ایران هستند .
  29
  28
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  behran - کردستان، ایران

  تا زمانیکه قدرت همه شاخه های علوم در دست جهان غرب است، ما مردمان متعصب و قوم گرا گوشتهای قربانی همدیگر هستیم؛ زمانی مردمان شرق آسیا را به جان هم انداخته بودند، سپس آمریکای لاتین و امروز آفریقا و خاورمیانه؛ ترسیم چنین نقشه هایی اگر صرفاً جنبه مردم شناسی داشته باشد ایرادی ندارد ولی زمانیکه از آن، تعابیر سیاسی و قومی و نژادی خود را در حالیکه هنوز الفبای آنرا یاد نگرفته ایم، استخراج کنیم، نتیجه اش میشود همین کامنتها و نفرت و دشمنی که برای ما مردم جاهل تدارک دیده اند!
  4
  35
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - آخن، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. با تمام اشتراک ارایی که داریم برادر بزرگوار بنظرم کردها حق داشتن و تاسیس یک کشور( از طریق رفراندم و بدون جنگ و خونریزی البته ) را اگر خواستار باشند برای خود را دارند اما در حیطه سرزمینی خود نه بیشتر.
  11
  22
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  ملتی که توانایی درست کردن یک کشور را ندارد بهتر است همان شلوار کردی اش را سفت نگهدار تا از تنش در نیارن
  23
  18
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. من کاملا موافقم قوم کرد یک کشور داشته باشن. اما نه با سرزمینهایی که 4روزه داخلش مهاجرت و زادو ولد کردن. همین مهاباد رو کردهای عراق در بلوشو انقراض قاجار حمله کردن و غصب کردن و هنوز قدیمیهاشون تورک هستن. من فقط در ایران شهر سنندج و بانه و پیرانشهر و همون حدودها رو مال کردها میدونم. گرچه همینها هم تا 250 سال پیش قبل شروع ورود کردها به ایران مناطق تحت سکونت تورکها بوده و نامهاشون هم تورکی هست. یا کرمانشاه لک و فارس و لر هستن اصیلشون. به هرحال ایراد کردها زیاده خواهی و توهمه. همیشه رک میگم. میخوان ناراحت بشن یا نشن. باید دست از این خصوصیات بردان. از نظر تجربه شخصی هم به نظرم اصلا بامعرفت نیستن. شاید بعضیاشون خوش رفتاری هم بکنن اما نه خیری برای آدم میرسونن نه معرفتی. نمیدونم شاید برحسب سختی که در زندگیشون داشتن اینطوری شدن. امیدوارم کردها و همه اقوام ایران و جهان زندگی خوبی داشته باشن. با معرفت یا بی معرفت.
  25
  8
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. دوست عزیز لرها و لکها کاملا از نظر تیپولوژی و اسکلت و جمجمه با کردها متفاوت هستن. اتفاقا بی ربطترین چیز اینه که شبیه ترین قوم با لرها از نظر قیافه و استایل تورکها هستن. بخصوص تورکهای کهن بخشهای مرکزی ایران مثل قزوین و همدان و اراک و قشقایی و کهکیلویه.
  25
  6
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::behran - کردستان، ایران::]. دوست عزیز میدونم حرفای مثل مثل من برات ناراحت کنندس. اما واقعا دشمنی با کردها یا هر قوم دیگه ای ندارم. همه انسانها برام عزیز هستن. اما وقتی گروهی از آدما شروع به زیاده خواهی و موزیگری میکنن بدم میاد. شما خودت همین ترکیب جمعیتی رو که داره در فیلم توضیح میده ببین کدوم مناطقه بعد برو تحقیق کن ببین چنتا کرد اونجا هست. هرجا 4تا خانواده کرد مهاجرت کرده که نباید بردارن ترکیب جمعیتیشون رو بکن کرد و ببرن داخل نقشه توهمی. خوب اینکارا درد داره برای آدم.
  22
  10
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان
  اینقدر باهم دعوا نکنید، تمام این مناطق متعلق به ایران هست و گرداننده تمام منطقه خاور میان ایران بوده و هست. اینقدر هم برای جبران تاریخ نداشتتون خودتونو به مردم بزرگ لرو و بختیاری نچسبونید
  11
  9
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  behran - کردستان، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. دوست گرامی من از حرفهای کسی در اینجا ناراحت نیستم، چون بسیار بدتر از اینها را قبلتر شنیده و امروزه هم به لطف فن آوری بر حجمشان افزوده؛ اصولاً زبان ناشناسیست که انگار از الواح سنگی از دل خاک برآمده که رمزگشایی وخواندن و فهمیدنش نیاز به باستان شناس دارد،اگر هم چند خطی اینجا سیاه میشود به ظن خود درست یا غلط، به قصد پاشیدن چند قطره آبی به کبریتهای روشن دامنه داریست که دامن ها میسوزاند؛ وگرنه آن تُرکی که حرفی برای گفتن دارد نیازی به تاریخهای نوشته شده در وبلاگ و بلاگ و دل نوشته ندارد و آن فارسی که چیز چشمگیری برای نمودن دارد نیازی به سخره گرفتن گیوه و شلوارم ندارد و آن کُردی که ادعای وحدت و همگرایی دارد نیازی به نقشه های دلخوشکنگ گوگلی ندارد. تا زمانیکه شناخت ما از ذات هر مردمی به تجاربی کوچک در دایره وجود آن حاکم و این برزگر بازگردد، ناراحتیها و دشمنیها و دوستیها و ادراک ما هم از این دایره برون رفتی ندارد! قلمتان شکوفا باد!
  6
  25
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  حالم از این بحث های قومیتی و لهجه ایی و خود بزرگ بینی های توخالی به هم میخورد، کردها یکی از قدیمی ترین اقوام ایرانی هستند که نه بهتر از بقییه اقوام هستند و نه بدتر، همه آدم خوب دارند و هم آدم بد! اینکه عده ایی بجنگند، بکشند و کشه شوند تا عده ایی خاص به قدرت برسند و از منافع آن قدرت بهره مند بشوند، یک داستان تکراری و تهوع آور شده!
  2
  13
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::behran - کردستان، ایران::]. چی بگم والا. امیدوارم هرکی به حقش برسه. نه بیشتر نه کمتر.
  2
  7
  جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. دوست عزیز لرها و لکها کاملا با ترکها چه از نظر زبانی و چه از نظر فرهنگی و حتی از نظر شکل و قیافه با ترکها خیلی زیاد تفاوت دارند . لرها و لکها از هرنظر به انها نگاه کنید با کوردها هم رگ و هم خون هستند . نصف زبان لری کردی است و لباس لرها تماما" شبیه لباس کوردی است و خیلی شباهتهای دیگری با کوردها دارند . انچه که کوردها و لرها را از هم جدا کرد مسئله مذهب هستش متاسفانه بیشتر کوردها مذهب سنی دارند و لرها مذهبشان شیعه هست .
  1
  3
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  kurdistan01 - کردستان، ایران
  amirgheryou-تهران،ایران. چقدر ذوق کردی چه مشکلی با کردها داری؟. رفتی از زیر زمین خونتون چند تا کتاب پیدا کردی و این چرندیات رو تحویل میدی؟. امروزه برای صحت وسقم چیزی در گوگل و سایتهای معتبر جهانی سرچ می کنند. برو ببین کردها اولین ساکنان ایران زمین بوده اند و اولین حکومت و تمدن ایران مال دیاکو بوده. اما شما ترکها طایفه ای از مغول هستید که به هنگام حمله چنگیز وارد ایران شدید و از لحاظ زبان و چهره و ژنتیک هیچ سخیتی با ایرانیان ندارید. ما کردها دوست نداریم مثل شما تحقیر بشیم و همیشه و در هر فرصت برای ایجاد کردستان بزرگ میکوشیم هر چند سیاستمداران بزرگ می گویند هر جا کرد هست آنجا ایران است. تو در تهران زندگی میکنی و از تحقیر خوشت میاد و احتمالا جوکهای زیادی در مورد خودتون بلدی
  5
  4
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  kurdistan01 - کردستان، ایران
  raha 1984-هامبورگ،آلمان. شما اگر خودت رو به ... نزنید میدونی که تاریخ ایران از کوروش شروع نمیشه بلکه از مادها و دیاکو شروع میشه اما چون کرد هستند فارسهای عرب پرست و سلطه طلب از تاریخ حذف کردند
  8
  6
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. کردها ته لهجه عربی دارن ولی لرها و لکها ته لهجه تورکی دارن. لرها و لکها اصلا شباهتی چه از نظر چهره و جمجمه و چه از نظر فرم استیل با کردها ندارن. این چیزیه که به راحتی هرکسی متوجه میشه. لرها و لکها مثل تورکها صورت استخونی و کشیده دارن و اندامشون مثل تورکها کشیده هست.
  2
  1
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::kurdistan01 - کردستان، ایران::]. فارسها با این قدمت و جمعیت خیلی زور بزنن خودشون رو همسطح تورکها قرار بدن. واقعا یه قوم کوچیک و بدون بیشینه درست حسابی مثل کردها چطوری روت میشه درباره تورکها نظر بدی؟ خیلی خنده داره. اینترنته دیگه هرچی عشقته بگو.
  7
  1
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  kurdistan01 - کردستان، ایران
  حسین سلطانزاده-برلین،آلمان. شلوار کردی ما محکمه شما برو فکری برای ساپورت دخترهای فارس بکن که عربها با پول از پاشون در میارند و پولش رو به مردهای همراه اون دخترها میدند.
  5
  4
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::kurdistan01 - کردستان، ایران::]. یارو حق نداری به هیچ دختری بخصوص دختران ایران با هر قومیت و دین و مسلک توهین کنی. تو مگه آمار گرفتی دیدی همه دخترانی که دبی میرن فارس هستن؟! دور اطراف خودتو نگاه کنی میبینی دخترانی که برای پول یا پیشرفت یا تفریح از این کارا میکنن همه جا و در همه اقوام و ملتها هستن. همه زنان ایران شریف هستن مگر خلافش ثابت بشه.
  4
  2
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::kurdistan01 - کردستان، ایران::]. کدوم اسکلی گفته مادها به قوم کرد تازه تاسیس تازه وارد به ایران ربط داره؟ لباسهای کولیهای پاکستان رو میپوشید و لهجه عربی دارید و قیافه کاملا عراقی دارید رقص عربی دارید فرهنگتون اصلا شبیه ایرانیها نیست بعد مدعی ماد بودن دارید؟ یه کرد متوهم اومده برای خودش کتاب نوشته و هرکی رو دلش خواسته به کردها چسبونده شماها رو توهم برداشته. کتاب معتبر ملک سلیمان به صراحت میگه اکراد عده ای از ندیمه های آشپزخانه حاکم پاکستان امروزی هستند که به دلیل بزهکاری به عراق تبعید میشن و با عبریها (عربها و آشوریها) اختلاط نژادی میکنن و مردم کرد فعلی نوادگان اونها هستند و اصلا به عنوان یک قوم یا زبان مستقل شناخته نمیشن. جمعیتشون تا سالهای اخیر که زادو ولد زیاد کنن خیلی کم بوده. با توهمات و دروغ ایزدیها و لکهای عراق رو به همه کرد معرفی میکنن و با توهم و دروغ علوی های تورک ترکیه و زاگ های قفقازی ترکیه رو هم به نام خودشون میزنن. خیلی جماعت دروغگو و متوهم و زیاده خواهی هستید. اعصابمو خورد میکنید. ...بدم میاد از توهم.
  4
  2
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::kurdistan01 - کردستان، ایران::]. تهران رو اجداد تورک قاجاری و صفوی من بنا گذاشتن و جمعیت اولیه تهران رو تورکهای قزوین و تبریز پایه گذاری کردن. پس و بعد سه نسل که پدر بزرگ از قزوین به تهران اومده به بچه تهران بودنم افتخار میکنم و اونو ارث اجدادم میدونم. تو درباره اربیل و سلیمانیه حرف بزن.
  5
  0
  شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] نکته دیگری که یادآوری آن ضروری می نماید افشاگری در مورد نامگذاریهای جعلی شهرها و مناطق جغرافیایی است. سیاست تغییر نام شهرها یکی از بزرگترین خیانتها وجنایتهای رژیم پهلوی و رژیم کنونی در حق فرهنگ و زبان این مملکت است.
  4
  1
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ۱. پیرانشهر - نام واقعی پیرانشهر «خانا» می باشد. شایسته است بدانیم کلمات «خان، خانات،‌خانه و خانم» همگی اسامی ترکی هستند.
  5
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ۲- مهاباد - نام واقعی مهاباد «سویوق بولاغ - نام ترکی بمعنی چشمه آب خنک» است.
  5
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ۳- نام واقعی نقده «سولدوز» می باشد. سولدوز نام ترکی بمعنی «دشت پرآب و حاصلخیز» می باشد.
  5
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  این شهرهایی که در بالا نام برده شد سرزمین و وطن مردمان ترک است. تغییر نام شهرها و مناطق جغرافیایی عملی است بیشرمانه که «دزدی» نامیده می شود. حافظه تاریخی مردمان ترک، نه سمیتقو و دستجات اشرارش و نه یورش تروریستها به «سولدوز» را فراموش نکرده اند.
  5
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  behran - کردستان، ایران
  [::kurdistan01 - کردستان، ایران::]. من اسم کاربری شما را در سایت جستجو کردم و هیچ سابقه ای در سایت نداشتی، و درست در زمانیکه آتش نفرت پراکنی خوابید بعد از این همه مدت زمانی که از این خبر میگذرد، یهو با توپ پُر و فحاشی به این و آن سربرآوردی؛ آنهم با تابلویی نئون دار که همه جاشو نوشتی کردستان؛ گویا به قصد نفرت پراکنی آمدی که بسیار کار شرم آوریست!
  1
  4
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  behran - کردستان، ایران
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. قدمت این شهرها به زمانی برمیگردد که اصولاً در آندوره چنین زبانی که شما این شهرها را به آن اسامی منتسب میکنید وجود خارجی نداشته؛ البته چنین بازیهایی را فاشیسم قبل از به قدرت رسیدن در آلمان هم انجام میداد، امروز و در سکوت جهانی نیز حکام ترکیه هزاران روستا و شهر کُردنشین را با خاک یکسان کرده اند و به سرزمینهای دورتر عقب رانده اند، نیمی از شهرهای کُردنشین سوریه را اشغال و کُردهایی که هزاران سال در آنجا ساکن بودند رانده شدند و با مهاجرینی از آسیای میانه و بخش مسلمان نشین چین و آفریقایی ها توسط حکومت ترکیه جایگزین شدند؛ شهرهای کُردنشین ایران هم تا چند صباحی دیگر توسط ترکیه اشغال خواهد شد و لابد همه شما تُرکها هم شاد و خندان و خوشحال خواهید بود که بالاخره به حق خود رسیدید و تازه مگر جز این است که ما معلوم نیست از کجا آمدیم ولی شما از همان روز اول آفرینش از کول خدا اینجا پیاده شدید!
  1
  4
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  kurdistan01 - کردستان، ایران
  behran-کردستان،ایران. چی میگی تو؟ تو واقعا کردی؟ من یک اکانت داشتم به اسم kkkurdistan و جواب این ....را میدادم اما رمز عبور رو فراموش کردم ایمیل هم ناشناس بود مجبور شدم اکانت جدید بسازم. اول باید بگم که هر کس به شما و کردستان اهانت کرد با نرمی و دوستی حرف نزن بزن تو دهنشون چون این ....در حکومت و فضایی بزرگ شدند که به اسم کردستان حساسیت دارند. این ....شیشه زده رفته مریخ میگه چون اسم چند جا ترکی هست پس اونجا کردستان نیست آخه .....این هم شد دلیل؟ اسم اون مناطق قبلا کردی بوده و تحت تاثیر حکومتهای قاجار وماجار که مایه ننگ تاریخ ایران هستند ترکی شده اند. الان تحت تاثیر حکومت فارسها خیلی از مناطق آذربایجان اسم فارسی پیدا کرده اند دلیل نمیشه فارسها 500 سال آینده بگن اونجا آذربایجان نبوده
  1
  1
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  behran گرامی، باسلام وعرض ادب ،نوشته اید: «البته چنین بازیهایی را فاشیسم قبل از به قدرت رسیدن در آلمان هم انجام میداد(پایان نقل قول)» ادامه
  1
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ادامه behran گرامی، بر خلاف تصور شما، فاشیسم(ناسیونالیسم ایتالیا) هیچگاه در آلمان بقدرت نرسید تا بخواهد کاری هم بکند! خطای مرگبار و تاریخی فاشیستهای ایتالیا(بخوانید ملی گرایان ایتالیا که آرزوی احیای Lupa Capitolina) بواقع اتحاد استراتژیک با نازیستها(بخوانید Heiliges Römisches Reich deutscher Nation) یعنی رویای احیای امپراتوری مقدس آلمان بود.
  2
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ادامه. آنهم درست زمانیکه سوئد و با آنهمه عظمت و اقتدار، با درایت از این هندوانه زیر بغل دادنها، جا خالی داد و «بیطرفی» پیشه کرد، و فنلاند عملا یخ زد(هنوز نیز این یخ زدن آگاهانه در محافل سیاسی «فنلاندیسم» کاربرد دارد). ناگفته نماند هیتلر و موسولینی بدرستی از نفوذ روسیه(همانند پوتین امروزی) در دریای مدیترانه(نگاه کنید به لاذقیه) بیمناک بودند. پاداشی که موسولینی بابت خطای استراتژیک فاشیسم(ناسیونالیسم بیخرد در ایتالیا) داد این بود که جسد بی جانش بر چنگال قصابی ها آویزان شد، ادامه ..
  1
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ادامه. تاریخ ملت ها از این عاقبتهای عبرت انگیز بسیار بخود دیده است. نوری سعید در عراق، دکتر نجیب در افغانستان، چائوچسکو در رومانی و قذافی در لیبی. شما قاضی محمد را نیز باین جمع بیافزایید. خطای مرگبار فاشیسم موسولینی سبب شد بسیاری از نواحی استراتژیک از جمله جنوب آلبانی و بسیاری از جزایر واقع در دریای مدیترانه را نیز مفت و مجانی به یونان تازه به استقلال رسیده واگذار کنند. Korfu کورفوی زیبا و دل انگیز تنها یکی از آنها بود.
  2
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ادامه . شاید دانستن این موضوع نیز برایتان خالی از فایده نباشد که اگر کشور مقتدری چون ترکیه نبود، همین یونان تازه بدوران رسیده که دول متحد زیر بغلش را گرفته و بزور سرپایش نگه داشته بودند، کم مانده بود در آغوش روسیه بنشیند.
  1
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  behran گرامی، اگر نوشته های مرا دنبال کرده باشید، فکر می کنم می دانید من باندازه کافی در مورد سیاست هلوکاست زبانی، کوره های فرهنگ سوزی(که بنادرست نام مدرسه و مرکز تحصیلی) نامیده می شوند سیاست ختنه فرهنگی، تغییر نام مکانهای جغرافیایی برای ایجاد حصر وراثت(بخوانید بنام ایران - اما بکام فارس) ، ایجاد خصومت و دشمنی بین ملت های ساکن ایران( تفرقه بینداز - سرکوب کن) و راههای اعاده این حقوق برای تمامی ملت های ساکن ایران بسیار نوشته ام.
  1
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اگر اینجا هستید و این مطالب را می خوانید، اطلاع دهید تا ادامه دهیم. با آرزوی روزهایی خوش برای همگی
  1
  0
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  behran - کردستان، ایران
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. دوست گرامی، برای رفع سوء تفاهمی که برایتان پیش آمده و بنابه تصورتان فاشیسم فقط در ایتالیا به قدرت رسیده باید خدمتتان عرض کنم «از نظر تاریخی فاشیسم نخست در ایتالیا در سال ۱۹۱۹ به وجود آمد و سه سال بعد توانست حکومت را در این کشور در دست گیرد. حزب فاشیستی آلمان در سال ۱۹۲۰ ایجاد شد و نام حزب ناسیونال‌ سوسیالیست کارگران آلمان برخود نهاد. این حزب در سال ۱۹۳۳ به کمک انحصارهای بزرگ آلمانی و خارجی حکومت را بدست گرفت و دیکتاتوری هیتلری را مستقر کرد» ادامه »»
  1
  2
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  behran - کردستان، ایران
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. اما فاشیسم از نظر مفهومی و کارکردی «از نظر گونه‌ای دانش سیاسی و طبق برخی دیدگاه‌ها، هدف فاشیسم، حفظ نظام دیکتاتوری است در هنگامی که حکومت به شیوه‌های متعارف، امکان‌پذیر نباشد. حکومت فاشیستی کلیه حقوق و آزادی‌های دموکراتیک را در کشور از بین می‌برد و سیاست خود را معمولاً در لفافه‌ای از تئوری‌ها و تبلیغات مبتنی بر تعصب ملی، نژادی، ایدئولوژیک یا مذهبی می‌پوشاند.نژادپرستی، شوونیسم و تئوری‌های نظیرِ آن، حربه‌های اساسی ایدئولوژیک فاشیسم را تشکیل می‌دهند.» ادامه.
  1
  2
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  behran - کردستان، ایران
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. اما چرا به فاشیسم اشاره کردم ، با نگاهی به کارنامه سیاسی اردوغان بدون شک دلیل آنرا خواهید دانست، و در آخر اینکه میدانم شما میتوانید این بحث ها را تا ابد ادامه دهید و سانتی از مواضع خود عدول نکنید، جهان بینی من و شما تفاوتهایی دارد، که رشته دیدگاههای سیاسی،تاریخی،فرهنگی،اجتماعی و و برخاسته از آن جهان بینی نمودار واضحی از این تفاوتها را نشان میدهد، با این وجود اگر قرار باشد ادامه دهیم به کدام نقطه نظر مشترکی که براستی حقوق انسانها را بدور از قوم و نژاد و دین و عقیده و رنگ دربرگیرد خواهیم رسید!؟ همچنین با آرزوی بهروزی
  1
  2
  یکشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.