حزب سوسیال مسیحی خواهان اخذ مالیات بر مساجد در آلمان است

نمایی از مسجد جامع شهر کلن که در سال ۲۰۱۸ میلادی گشایش یافت
شهروندانی که در آلمان عضو کلیسا و جماعت‌های مسیحی هستند، موظف به پرداخت مالیات ویژه کلیسا‌ها هستند. حال رئیس فراکسیون دموکرات مسیحی در پارلمان آلمان خواهان آن شده‌ که در آینده مالیاتی ویژه بر مساجد اخذ شود.

 
سیاستمداران ائتلاف بزرگ دولت آلمان خواهان وضع و اخذ مالیات بر مساجد از شهروندان مسلمان در این کشور شده‌اند. تورستن فرای، رئیس فراکسیون حزب دموکرات مسیحی در پارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) در گفت‌وگو با روزنامه دی ولت تصریح کرد، "هدف از وضع چنین مالیاتی باید این باشد که اسلام در آلمان از حیطه نفوذ دولت‌ها و حکومت‌های خارجی استقلال یابد و فعالیت‌های خود را بیشتر منطبق بر جامعه آلمان پیش برد".
تورستن فرای از حزب دموکرات مسیحی آلمان
به گفته‌ی او وضع و اخذ مالیات بر مساجد می‌تواند "گامی مهم در این راه باشد". درآمد حاصل از اخذ این مالیات به مسلمانان در آلمان اجازه خواهد داد که از لحاظ مالی روی پای خود بایستند. به اعتقاد او راه [قانونی] برای وضع چنین مالیاتی امروزه باز است.
 
میشائیل فریزر، مسئول امور حقوقی و قانونی فراکسیون دموکرات مسیحی آلمان نیز نظری مشابه دارد. او گفت: «هدف این است که انجمن‌های مسلمان و مساجد در آلمان از استقلال لازم برخوردار باشند.» به باور او این مالیات سبب ایجاد شفافیت در فعالیت‌ها و امور مالی مساجد خواهد شد.
تصویری از مراسم نماز و عبادت در مسجد بزرگ اشتوتگارت در آلمان
حزب سوسیال دموکرات آلمان که دیگر حزب بزرگ در دولت ائتلافی آلمان است نیز اعلام کرده که رویکردی باز نسبت به این پیشنهاد دارد.
 
بورکارد لیشکا، مسئول سیاست داخلی در فراکسیون حزب مزبور موضوع مستقل ساختن مساجد و انجمن‌های اسلامی از کمک‌های مالی خارجی را شایسته‌ی بحث دانست. او در گفت‌وگو با روزنامه دی ولت تصریح کرد که تحقق این امر سبب خواهد شد که خطر اعمال نفوذ از خارج و رادیکالیزه شدن فعالیت‌های مسلمانان در آلمان کاهش یابد.
 
لیشکا در عین حال خاطرنشان ساخت که تا تنظیم کامل و اجرایی شدن این ایده راهی طولانی در پیش است، چرا که دولت‌های ایالتی نیز باید در این فرایند مشارکت کنند. اخذ مالیات‌های ویژه کلیسا و جماعت‌های مسیحی در آلمان در حوزه مسئولیت و اختیارات ایالت‌های این کشور است.
+59
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  مسلمونا از طریق مسجد دارن مثل سرطان ریشه میدن به کل اروپا و قانون کثیف شریعه رو به دست خودشون اجرا میکنن. یک نمونه در تورنتو پدر و مادر و برادر سه دختره بیگناه که دوست پسر داشتن کشتن از کی درس گرفتن اون امام تروریست مسجد ...مسجد ها باید کنترل بشه و در صورت تخلف رو سره اون مفتخور پیش نواز خراب ....بزن رنگو . 😂😂😎
  11
  24
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.