درباره پیشنهاد آقای رضا پهلوی و واکنش مخالفان به ضبط ثروت عمال نظام

‌م. سحر
این هم یکی دیگر از شگفتی‌های فکری و عملی ما «مخالفان حکومت آخوندی!» ست و از این لحاظ میان چپ و راست ما چندان تفاوتی هم نیست:
 
عده‌ای چنان از پیشنهاد ضبط ثروت عمال نظام از سوی آقای رضا پهلوی به خشم آمده‌اند که گویی قرار است بزودی ارث پدرشان را از آنان بگیرند!
 
من وارد چند و چون چنین پیشنهادی نمی‌شوم و به نظرم پیشنهادی ست که بدلیل تضادش با قوانین مالکیت آزاد و لیبرالیسم اقتصادی جاری برجهان غرب مطلقا عملی نیست. ضمن آن که نمی‌توان از یک کشور خارجی هم خواست که اموال (هرچند غارت شده و به سرقت رفته) عده‌ای ایرانی (هرچند جنایتکار و دزد و خائن) را ضبط کند.
 
این موضوع امر ساده‌ای نیست و نتایجی بر او مترتب است و ابعادی دارد که در ابتدا به چشم نمی‌آیند ولی نتایجی به بار می‌آورند ارزیابی نشدنی.
 
حاصل چنین درخواستی از کشوری بیگانه که همواره به دنبال منافع خود بوده و سرنوشت مردم ایران برای وی بی ارزش شمرده شده بوده است، برای ملتی که همواره در تب استقلال خویش سوخته و در این هوا خود را به آب و آتش هم زده است می‌تواند بسیار مخرب نیز باشد.
 
اما از آنجا که عده‌ای این پیشنهاد (هرچند ناپخته و خام) را بهانه کوبیدن پیشنهاد دهنده کرده‌اند و پشت سر هم در تحریف اصل ماجرا می‌کوشند و همه مسائل را چندی ست به کناری نهاده و همه کوشش و توان خود را بر این نقطه متمرکز کرده‌اند تا بلکه بتوانند کینه‌های کهن خود را نسبت به خاندان پیشنهاد دهنده شفا دهند، لازم دانستم که نکات زیر را به این افراد گوشزد کنم.
 
افرادی که همه آرمانهای آزادی خواهی یا ادعا‌های مبارزه با نظام آخوندی را به راحتی قربانی حُب و بغض‌های کهنسال خود می‌کنند و در این راه همه بدبختی‌های و فلاکتی که ملت ایران با آن دست به گریبان است را از یاد می‌برند.
 
از این رو می‌باید به آنها بگویم که:
آقاجان اگر شما جزء نظام هستید که خوب علت خشمتان معلوم است. من هم می‌بودم نگران می‌شدم. اما اگر مخالف نظام هستید، چرا از چنین پیشنهادی (که هرگز عملی هم نخواهد شد و تنها جنبه نمادین دارد،) تن لرزه گرفته‌اید؟
 
اینها اموال غارت شده مردم است پس چه بهتر که در صورت ممکن در دست دشمنان سیاسی شما یعنی عمال حکومتی نباشد و نیروی قاهره آنها را تقویت نکند.
 
همین پولهاست که ۴۰ سال است صرف سرکوب ایرانیان و فراری دادن مردم از کشورشان شده است.
 
شما نگران چه هستید؟
 
آیامی ترسید خاندان رفسنجانی یا خامنه‌ای یا یزدی مصباح یزدی یا مکارم شیرازی یا جنتی یا علم الهدا یا طبسی فقیر بشوند؟
 
به راستی این خشم مخالفان یا مدعیان مخالف رژیم از آقای رصا پهلوی بابت چنین پیشنهادی برای چیست؟
 
آیا واقعا توجیه پذیر است؟
 
ما که از سیاست سر در نمی‌آوریم ولی گاهی از خودمان می‌پرسیم که نکند خدای ناخواسته (یا خداخواسته) تخم عقل را در کشور گل و بلبل آخوندی ملخ خورده باشد؟ این چه اپوزیسیونیگری ست که شما‌ها دارید؟
 
نقل است از ملا نصر الدین که برای خرید شکر نزد بقال رفته بود.
 
بقال ترازویی نهاده بود که سنگش گِل سرشوی بود. آورده‌اند که وقتی بقال به قصد آوردن شکر برای توزین به انبار می‌رفت ملا از این فرصت بهره می‌جست و تکه از آن گِل سرشوی را می‌کند و نوش جان می‌کرد.
 
بقال که به فراست دریافته بود به ملا گفت: بخور بخور که شکر خودت را می‌خوری!
 
حالا حکایت این آقایان و خانم هاست که به طور مستقیم و غیر مستقیم به خود زنی و خود سایی و استضعاف خویشتن مشغولند و همه توان خود را صرف تضعیف یکدیگر می‌کنند.
 
آیا در روزگاری که ایران را به پرتگاه برده‌اند و هرلحظه بیم سقوط کامل این کشور کهنسال می‌رود نمی‌باید ایرانیان خرده حساب‌های حقیرانه خود را کنار بگذارند و بر سرنجات ایران اگرنه وحدت، دست کم با بکدبگر همکاری و اگر نه همکاری، دست کم همدلی بورزند و ابنقدر بیهوده پادر کفش یکدیگر نکنند؟
 
آیا واقعاً این نکته خیلی خیلی هوش می‌خواهد که اپوزیسیون پراکنده ایرانی در خارج از کشور قادر به فهم و درک آن نیست؟
+142
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  اینهمه وقت منتظر شدیم که شاهزاده بعنوان اپوزیسیون جایگزین، راهکارى، سیاستى، پیام دلگرم کننده اى، چیزى ارایه کنن. ایشون چهل سال صبر کردن، بعد از صد ها سخنرانى در مورد مبارزه مدنى و دموکراسى و سکیولاریزم و غیره! که بنظر من مسیح علینژاد فعالیت و توضیح بهترى از مبارزه مدنى ارایه داد تا شاهزاده، و تکرار مخاطب قرار دادن قشر تحصیل کرده و سر بردن حوصله حتى این قشر از تکرار مکررات! حالا طرح مصادره أموال سران رژیم رو بمیون آوردن که بنظر من بیشتر شبیه تحلیل هاى سیاسى رانندگان عزیز تاکسى هست تا یه سیاست امیدوارکننده یک جایگزین محبوب قشر زحمت کشى که سرسفره هاى خالىشون نشستن و سرشون رو از خجالت زن و بچه اشون زیر انداختن و براى اینکه چشمشون تو چشم بچه هاشون نیفته که با نگاه میپرسن که پس حاصل یه عمر زحمت تو کجاست؟ تو رویاهاشون غرق شدن که وقتى رژیم عوض بشه، چه تغییرى قراره تو زندگى من بوجود بیاد. چه انتظارى بایداز جایگزین اینهمه ظلم و غارت و اختلاس و بى عدالتى داشته باشم؟ تنها نگرانى این قشر، گذاشتن غذا سر سفره و آینده اونایىه که دوراون سفره نشستن، نه دموکراسى و سکیولاریزم
  58
  76
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هرگاه رژیم اخوندی سقوط کرد انگاه در مورد همه چیز میتوان تصمیم گرفته شود , حتی ثروتهای که از طرف اخوندها و خانواده هایشان در این 40 سال بدست اورده اند. این هم میشه گفت سیاست اخوندهاست که بخاطر چنین چیزهای اپوزیسیون مخالفش را به جان هم میاندازد تا بیشتر اختلاف در بینشان باشد و از انطرف دیگر اخوندهای حاکم به عوامل خودش میگوید اگر ما سقوط کنیم هیچ که جانمان در خطر خواهد افتاد سرمایه های که بدست اورده ایم را هم از ما پس میگیرند پس همان بهتر که با هم متحد باشیم و نگذاریم اختلاف در بینمان بیفتد که مخالفانمان بتوانن بر ما پیروز شوند.
  32
  50
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  پیشترها در مکزیک و کشورهای امریکای جنوبی ، بانکهایی بودند که برای جلب سرمایه (از هر نوع که تولید شده باشد _ مواد مخدر ، سرقت از بانکها و ....) بیشتر از 50% از کل مبلغ واریز شده را میگرفتند و پولها را سفید میکردند، اما بمحض اینکه قاچاقچی و صاحب حساب اتفاقی برایش میافتاد کل سرمایه ها مصادره و بالا کشیده میشد. امروزه بانکهای انگلستان و بعضی از بانکهای معتبر اروپایی دقیقآ همان کار را میکنن و سرمایه های غارت شده ملل را در خود جای میدن. اخوندها تنها در انگلستان بیشتر از 500 میلیارد پوند سپرده دارن. در کانادا ، سوئیس ، بلژیک و لوکزامبورگ و المان و . چنانچه کمپین قوی و وکلایی پیگیر و مدارک معتبری به مدیا درز کنن باز پس گرفتن این سرمایه ها کار زیاد سختی نیست.
  46
  49
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  وقتی صحبت از اپوزیسیون میشه! دقیقا باید به کی و چه کسانی توجه کرد؟ آیا یک مشت خاله زنک که فقط بلدند حرف بزنند و کار دیگری از دستشون برنمیاد رو باید درنظر گرفت؟ یک مشت پیر و پاتال فریز شده در دوره مصدق و حزب توده و سازمان های چپ به اصطلاح روشنفکر؟ اینها که در قبل از انقلاب باهاشون مدارا میشد و بعد از انقلاب خمینی دمار از روزگارشون درآود؟ آیا این اوسکول ها اپوزیسیون هستند؟ حالا چه کسی میخواد با اینها متحد بشه؟ بگذارید اینها با چرندپراکنی دست خودشون را رو کنند تا مردم پی به ماهیت کثیف شان ببرند.
  16
  21
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان
  از قدیم گفتن سنگ را که برداری سگ دزده بخودش می ر. ! برام دیدن ککی که شاهزاده تو تنبان آقا دزدها انداخته بسیار جالبه چون تا دستت آلوده به خون و ثروت ملت ایران نباشه که نباید از این درخواست شاهزاده بترسی ، خلاصه دور و براتون را خوب نگاه و بو کنید از هر جا بوی بد اومد آقا دزده همونجا تو تنبونش از ترس بله ...! اگه لباس آخوندی هم دیدید که دیگه صدرصد خودشه ،برید یخه اش را بگیرید (دستکش و ماسک بینی جهت بهداشت فردی توصیه می گردد )
  55
  58
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. همون لیاقت تو مصی علینژاد صیغه آخوند جاسوس ترانزیت شده به اروپاس نه انسان شریفی مثل ولیعهد. ولی مطمئن باش 80 درصد مردم ایران که مخالف حکومتن اکثریت مطلق مثل تو فکر نمیکنن و پشم ولیعهد رو به این چلغوزا هم نمیدن.
  70
  28
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - بازل، سوییس
  اصلاازخودتون سوال میکنید چرامیخواهیم رژیم آخوندی راسرنگون کنیم؟آیایکی ازدلایلش دزدیها وغارت سرمایه های کشورنیست؟پس دیگه چرابیخودی به سخنان شاهزاده ایرادمیگیرید؟ طبیعیست که دزدان وغارتگران بازخواست خواهند شدواین اموال به خزانه مملکت بازخواهد گشت وملت حق اطلاع ازاین موضوع رادارند.بدیهیست که بااین مبالغ میتوان سه بار کشور راازنوساخت.
  23
  42
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  من از همه کاربران اعم از مخالف و موافق سئوال میکنم ایا در ایران شما شخص یا خانواده ای را شایسته تر از خاندان پهلوی می شناسید؟؟ ایا شما فرد شایسته تری از شاهزاده رضا پهلوی را سراغ دارید؟؟ ما ملت خسته شدیم که در طول 40 سال افراد گوناگون در لباس های متفکرین سیاسی. یا متفکرین مذهبی و ضمنا متعهد بدین و مذهب و ائین و سیاست و کشور داری وارد گود سیاست شدند و در پایان نتیجه ان شده که امروزه همه مردم ایران شاهد ان هستیم. ایا شما ها فرد یا خانواده شایسته تری از خاندان پهلوی سراغ دارید.؟؟؟ لطفا بدون هر گونه تعصب پاسخ دهید شاید نظر مخالف شما راهگشای اینده این کشور به فنا رسیده ما باشد
  35
  44
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  واقعا من هم موندم بعضی ها مغز خر خوردن که زبانا هم نمیگن این آخوندا باید برن
  55
  27
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  جناب سحر. شما که به قول خودتان از سیاست چیزی سر درنمی آورید پس بی خود حرص نخورید بجاش همان "گل سرشور" را بخورید که برایتان مفیدتر است. . هیچ کس و هیچ احدی جز شیخ و شیخ زاده و شیخ پرست از ضبط اموال آنان ناراحت نمی شود و نمی سوزد. ولی آنچه مهم است این است که چه کسی یا کسانی با چه نیتی این پیشنهاد را بدهند. وقتی آقای محمد نوری زاد برای خامنه ای با شدیدترین لحن نامه مینویسد همین بسیجیان دهان گشاد ربع پهلوی را بنگرید که چه برخوردی با وی میکنند بصرف اینکه یک روزی ایشان فرمانده سپاه بوده. و یا آفای منضور فرهمنگ که هفته پیش در انتقادی از جناب "ربع" تحلیلی دقیق کرد چه فخشها که از جانب شما ذوب شدگان کوره ولایت شاهی نخورد فقط بصرف اینکه 40 سال پیش برای مدت کوتاهی نماینده ایران در سازمان ملل بوده. پس به همین طریق دیگران نیز این حق را برای خود محفوظ میدارند که به صرف اینکه این خاندان طی 37 سال حکومت دست به چپاول و غارتگری زده اند پس حق این را ندارند که به قولی "رطب خورده را منع رطب کنند".
  36
  30
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  طبق معمول سلطنت طلبان شروع به فرافکنی کردند که اعتراضها به شاهزاده بخاطر درخواست او برای ضبط اموال سران جمهوری اسلامی است خیر ! ایشان در آن موسسه دو موضوع را بیان کردند اول این که اموال سران جمهوری اسلامی گرفته شود و دوم این که طرفداران جمهوری اسلامی حق اظهار نظر در رسانه ها را نداشته باشند . اعتراضها به این موضوع دوم بوده ولی طرفداران ایشون برای این که قضیه را ماست مالی کنند می گویند اعتراض ها بخاطر درخواست توقیف اموال سران حکومت است خیر ! ما اعتراضی به توقیف اموال سران حکومت نداریم اگر ساز و کار منطقی داشته باشد و بدانیم اموال در اختیار مردم قرار می گیرد اعتراض ما به تلاش ایشون برای سانسور مخالفان است که این مقدمه دیکتاتوری است و تمام نیروهای لیبرال باید در این نقطه جلوی ایشون بایستند تا خمینی دیگری خلق نشود
  30
  47
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::]. مشکل شماها اینه که می خواهید انقلابی به سبک 57 راه بیاندازید چنین چیزی رخ نمی دهد انقلاب 57 رخ داد چون خمینی مرجع تقلید بود و برای شیعیان مقدس . خمینی تهدید می کرد که اگر ارتش دست به سرکوب بزند من حکم جهاد اعلام می کنم و آنها می دانستند حکم جهاد اعلام بشه مردم از خانه کارد و ساتور و وردنه برمی دارند و می جنگند چنین کاراکتری نه در رضا پهلوی هست نه در هیچ فرد دیگری پس آن سبک انقلاب دیگه رخ نمی ده امروز در دنیا انقلاب مخملی رخ می دهد یعنی مردم میلیونی به خیابان می آیند بدون این که هیچ رهبری داشته باشند و احزاب ( که در ایران وجود ندارند ) آنها را حمایت می کنند و در نهایت ارتش به مردم می پیوندد و حکومت را ساقط می کند این روش انقلابهای امروزیست که به دلیل نبود احزاب و ارتش مستقل آن هم در ایران بعید به نظر می رسد
  22
  33
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  الوناازنا. مسکو روسیه. بسیار خوب انچه شما فکر میکنید و انجام میدهید درست .ولی بمن بگوئید در این انقلاب مخملی شما پس از اینکه ارتش وارد ماجرا شد و از طرفی حزبی هم ندارید پس کشور به چه طریقی اداره میشود؟؟ کشور را چه کسی اداره میکند؟؟ ان افرادی که در داخل خیابانها هستند بخاطر چه کسی و برای چه کسی بخیابان میایند؟؟ لطفا بفرمائید. ایا بعقیده شما انها بخاطر ارتش بخیابان امده اند یا سمبلی ویا فردی را فریاد میکشند. لطفا انرا بمن بفرمائید
  10
  22
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. جناب این دری وری هاچیه که اینجا سرهم میکنی ؟ کدام حکم جهاد؟ کدام مرجع تقلید؟ توی همین سایت از اعضا و یا پدران و مادرانشان بپرسید تا دو ماه قبل از زور چپون کردن این مردک جفنگ خمینی دحال چند نفر ایرانی ایشون رو میشناختند؟ مرجع تقلید کی بودند؟ حتما توی عراق برای جندتا خائنی که دور رو برش رو گرفته بودند. در بهمن ۵۷ این دجال بکمک دول خارجی سر مردم خراب شد و مردم جو زده ریختند توی خیابان . اینکه آنها می دانستند حکم جهاد اعلام بشه مردم از خانه کارد و ساتور و وردنه برمی دارند و می جنگند حرف مفتی بیش نیست و زیادی دارید مسئله رو گنده میکنید . الان بیان یک کم شل کنند و ببینند تیکه بزرگ خودشون و خانواده هاشون گوششان خواهد بود
  32
  22
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::]. شما همه اش می گویید مردم باید کسی را بخوانند نه مگر در مصر یا تونس یا اوکراین مردم کسی را صدا کردند ؟ نیازی نیست اگر مردم جمع شوند و فریاد بزنند فاسدها از این کشور بروید بیرون و در آن زمان اگر ارتش ملی وجود داشته باشد کنار مردم قرار می گیرد و حکومت را سرنگون کرده و انتخابات جدید برگزار می کند متاسفانه در این کشور هیچوقت ارتش ملی نبوده و همیشه دستبوس حاکمان بوده
  16
  15
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. آخه چى بهت بگم؟ اصلا خوندى کامنت منو؟ پشم کسى رو با هم مقایسه کرده بودم که تو پشم شاهزاده رو انتخاب کردى؟ فعالیت و مبارزه مدنى این دونفر رو با هم مقایسه کردم نه پشماشون رو، یکیشون فقط حرفشو میزنه، یکیشون کمپین آزادى هاى یواشکى راه میندازه! یکیشون فقط از دموکراسى میگه یکى دیگه شون چهارشنبه هاى سفید رو راه میندازه، یکیشون میگه سکیولاریزم فقط خوبه یکى دیگه شون از مردم میخواد که از دوربینشون بعنوان سلاح استفاده بکنن، بنظر تو، اگه بخوایم صادق باشیم با هم، نظر یک جدایى طلب بى وطن نژاد پرست زن ستیزى مثل تو، برام اهمیتى نداره، ولى کدومشون فعال ترن؟؟ در ضمن، نظرت در مورد این خانوم خیلى به نظر آقا! وبسیجى هاى آتش به اختیار! نزدیکه! اونا هم وقتى میخوان در مورد این خانوم نظر بدن، میگن جاسوس و فاحشه و این طور صفات! مطمینى یواشکى بسیجى نفوذى نیستى؟
  1
  7
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  الونسکا. روسیه. عجب حرفهای بی پایه ای میزنی . عجب اظهار نظر مسخره و خنده اوری میکنی. یعنی متفکرین سیاسی ایران ادم هائی مثل تو هستند؟؟ من چه میگویم تو چه جوابی میدهی. من سئوال میکنم ایا در ایران شما خاندان شناخته شده تری از خاندان پهلوی میدانید یا می شناسید؟؟ تو در جواب این حرفها را میزنی. من خیال میکنم که تعطیلات کریسمس روسیه است و همه نشسته اند با ودکا حال میکنند و تو هم جذا از انها نیستی. برو بابا خدا خیرت را جای دیگر حواله کند. اقای متفکر سیاسی
  13
  10
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. باشه من جدایی طلب نژاد پرست فلان! اما یه روزی با چشمهای خودت خواهی دید افرادی که یه شبه تغییر میکنن و ترانزیت میشن اروپا (مثل معصومه علینژاد و شاهین نجفی و سیدحسینی و امیرعباس فخرآور ووو) کی هستن. عجله نکن. ولیعهد وظیفش در همین حده. حالا چون مثل شماها بی دلیل به اعراب فحش نمیده و باهاشون دشمنی نداره و کلا اهل دژمن دژمن نیست ناراحتی؟ معصومه عینژاد با خانواده کاملا بسیجی و خودش صیغه امام جمعه دوم شهرشون بوده و اون آخوند میبرتش میشه مخبر مجلس و بعد یهو متحول میشه و مبارز میشه! واقعا باور کنم؟
  1
  3
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  شاه و شیخ. البته فقط شیخ ها نیستند که از مصادره مال مردم خوشحال میشوند بلکه یک عده خائن وطن فروش که با داشتن لیسانس شیمی و استخدام در شهربانی اقدام بچاپ اسکناس های تقلبی میکنند که دولت شاهنشاهی از وجود چنین ادم خبیث و کثیف وطنفروش و نوکر بیگانه ای با خبر میشود و این جرثومه کثافت را از خدمات نظامی و انتظامی محروم و پس از انکه لش کثیف انرا بزندان فرستادند . حالا اینگونه افراد وطن فروش و نوکر بیگانه هم خودشان را حامی ملت میدانند.این خائنین پول تقلبی چاپ میکنند و باقتصاد کشور صدمه میزنند و همین جرثومه کثافت خود را حامی مردم میداند. حالا پر رو تر از شیخ همین فرد است که ادعا های گنده هم دارد
  2
  8
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.