خرید کریسمس در تهران - تصاویر

+52
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  ما که اینجا هستیم، کریسمس رو جشن نمیگیریم و به بچه هامون از نوروز و عمو نوروز حرف میزنیم، ولى انگار تو ایران از اینجا بیشتر طرفدار داره!! فردا پس فرداست که از کریسمس بعنوان جشن باستانى ایرانى یاد بکنیم و بگیم عیسى هم ایرانى بوده!
  120
  75
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  کاش مردم قبل از "مد کردن کریسمس" تاریخچه کریسمس رو هم مطالعه کنند. جشنی که بیشتر ریشه در مراسم پیگن ها و با نفوذ رومی ها دارد تا مسیحیت . بگذریم که تولد مسیح در ژانویه است. به عنوان بهانه ای برای شادی و دیدار خوبه ولی وقتی جنبه مذهبی پیدا میکنه (هر مذهبی) معلوم نیست به کجا ها ختم میشه.
  9
  23
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. منفی بافی هم حدی داره،چون تو اومدی انگلیس و جشن نمیگیری ملاک هستی که مردم ایران چکار کنن؟ تو ژاپن هم‌که کشور غیر مسیحی هست کریسمس رو جشن میگیرن چون قشنگه. خیلی هم خوبه مردم در کنار جشنهای ایرانی اینجور مراسم قشنگی رو جشن بگیرن تا تولد اعراب عربستان و مراسم عقب مونده دیگه اونها رو.
  74
  138
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  +Hunter - تهران، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. به نظر من اینکه بچه‌هاتون را با فرهنگ ایرانی از کودکی آشنا و تربیت می‌کنید باارزشه. این عکس‌ها هم اغلب مربوط به محله‌هایی هست که هموطنان ارمنی‌مون زندگی می‌کنند. برخلاف نظر دوستمون (Nakamichi ) ما هم کلا با جشن‌های مذهبی مسیحی و اسلامی میونه خوبی ندارم و ازشون دوری می‌کنیم.
  7
  25
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - انکارا، ترکیه
  [::در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا::]. اتفاقا در روایت آمده است که ایشان سی و سه سال و شش ماه داشته اند که معراج کردند وچون تاریخ دقیق معراج او معلوم است, زمان تولدش باید دراواخر ماه سپتامبر باشد زمانیکه چوپانها شبها وپس از غروب آفتاب گله ها را برای چرا بیرون می برده اند(ر.ک: داستان سه مُغ) وبه تعبیری باید تولد آن حضرت در شب اعتدالین یا همان اکوئیناکس,که شب و روز باهم مساوی است,باشد.شبتان پُرستاره
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::+Hunter - تهران، ایران::]. دوست عزیز اگه مقداری در این مورد مطالعه کنید میبینید چیزهایی از قبیل درخت کاج،سانتا (بابا نوئل)،سورتمه . گوزنها..کلا این سمبلهای کریسمس در اصل هیچ ربطی به مذهب و مسیحیت نداشتن و هزارها سال قبل از بوجود آمدن دین مسیحیت وجود داشتن.بعدها مسیحیان تولد مسیح رو که اتفاقا در همین زمان سال بوده با این مراسم و نمادها ادغام میکنن. حتی خیلی جاها اشاره شده که این جشن و درخت کاجش مربوط و مرتبط با جشن یلدای ایران باستان هست که همزمان جشن گرفته میشه.
  4
  20
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  +Hunter - تهران، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. در مورد ریشه گرفتن بعضی از مراسم کریسمس از چله خودمون شنیدم و اگر درست باشه، ریشه اصلی را که آیین باستانی کشورم هست، به استحاله شده‌اش ترجیح می‌دم. در ضمن مهم اینه که کریسمس الان با دین آمیخته شده است حتی اسمش هم گویای همین موضوعه. در مورد زمان تولد مسیح و نقش امپراتور کنستانتین در پیدایش خیلی از آیین‌های فعلی مسیحیت هم من با (مسافران - انکارا، ترکیه) هم‌نظرم. به هر حال اگر چیزی که خودمون داشتیم اینقدر خوب بوده که دیگری ازش الگو گرفته چرا خودمون اصلش را حفظ نکنیم و اجازه بدیم زرق و برقی که تجار تجارت پرسود کریسمس (و مبلغان مذهب) بهش دادند فرزندانمون را از اصالتشون و آیین‌ و مراسم اصلی دور کنه؟!! البته من منکر اینکه هر کسی در مورد خودش و خانواده‌اش تصمیم گیرنده است، نیستم. فقط گفتم که من برای تلاش کسی که در محیطی دور از فرهنگ ایرانی، آیین و رسوم کشورش را در خانواده‌اش زنده نگه می‌داره و نمی‌گذاره که فراموش کنند ریشه‌شون چیه ارزش زیادی قائلم. در مورد عکس‌ها و اینکه به این موضوع که مردم ساکن ایران چه‌کار می‌کنند ربطی ندارند توضیح دادم. موفق باشید. :)
  2
  4
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::+Hunter - تهران، ایران::]. عزیز کسی نگفت جشنها و مراسم ایرانی رو ول کنیم کریسمس بگیریم،بلکه حرف من این بود در کنار جشنهای ایرانی مثل یلدا و نوروز و چهرشنبه سوری،کریسمس هم زیباست و خوبه که وارد فرهنگ کشور شده.اونم در کشوری که عده ای بزور سعی دارن اعیاد و مراسم وحشیانه و غم بار عربی مثل قربان و فطر و عاشورا رو ترویج بدن و موفقیت زیادی هم داشتن. حالا شما هی بیا در مقابل یه درست کاج تزئین شده و بابانوئل جبهه بگیر.
  3
  4
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  نگفتم؟ رابطه کریسمس و درخت کاج و یلداى باستانى هم پیدا شد!! منظور منو بد فهمیدید! با انتقاد از افراط بعضى از دوستان قصدم یادآورى أعیاد عربى نبود!از افراط و کاسه داغتر از آش شدن در مورد یه جشنى که هیچ ریشه اى در فرهنگ و ریشه ما نداره انتقاد کردم ولى بعد فکر کردم چرا که نه؟ در جامعه اى که قحطى شادى هست، هر بهانه اى براى شاد بودن غنیمته!
  2
  2
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  +Hunter - تهران، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. دوست عزیز، موضوع اینه که وارد فرهنگ کشور نشده. این عکس‌ها هم مربوط به مغازه‌های خیابان میرزای شیرازی(نادر شاه) و خیابان کریم‌خان زند و محله‌های مشابه هست که در اطراف کلیساهای تهران و محله‌های ارمنی‌نشین قرار دارند. در مورد نیاز به مراسم شاد، شدیدا با شما موافقم ولی فکر می‌کنم جشن‌های ایران باستان که هم پر تعداد هستند و هم اصیل این خلاء را به راحتی می‌تونند پر کنند. فقط مثل کریسمس لقمه آماده نیستند و بجای اینکه در تله تبلیغات کریسمس بیافتیم باید برای احیاء‌شون زحمت بکشیم. اگر هم شما کاج تزئین شده و بابانوئل برات جذابه و همین که شادت می‌کنه برات کافیه پس من هم از شادی شما شاد می‌شم. از قدیم گفتند موسی به دین خود، عیسی به دین خود. :) [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::] دوست عزیز، رابطه‌اش گم نشده بود. اگر بجای مطالعه تاریخ اسلام و عربستان، تاریخ کشور خودتون را مطالعه می‌کردید زودتر از این پیداش می‌کردید. ;) الان هم دیر نشده و می‌تونید بجای تدریس تاریخ اسلام و فجایع عصر جاهلیت در این سایت، کتاب خواندن با موضوع ایران قبل از اسلام را شروع کنید. ;) :)
  0
  2
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.