کره جنوبی بزرگ‌ترین سلاخ‌‌خانه سگ‌ها را تعطیل کرد + ویدیو

کره جنوبی بزرگ‌ترین سلاخ‌‌خانه سگ‌ها را تعطیل کرد.
 
این اقدام که در پی انتقادهای گسترده مدافعان حقوق حیوانات روی داد، نشانه‌ای از یک تغییر فرهنگی عمده در سبک زندگی شهروندان این کشور به شمار می‌رود.
 
کره جنوبی در دهه‌های اخیر با انتقادات بسیاری درباره سوء رفتار با سگ‌ها و مصرف گوشت این حیوانات در برخی شهرهای خود مواجه بود.
 
تاریخچه مصرف گوشت این حیوانات در این کشور به دوران سه پادشاهی در سده اول میلادی در شبه جزیره کره بار می‌گردد.
 
مبارزات و تبلیغات سازمان‌‌‌های دفاع ازحقوق حیوانات در ماه ژوئن سال جاری نتیجه داد و دادگاهی در این کشور کشتار سگ‌ها را ممنوع کرد.
 
مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی تابستان امسال به عنوان چهره تبلیغاتی کمپین حمایت از سگ‌ها حاضر شد که مردم را از خوردن گوشت این حیوانات منع می کرد.
 
آخرین نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد که ۷۰ درصد مردم کره جنوبی و جوانان مایل به خوردن گوشت سگ نیستند. این آمار در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۴۰ درصد بود.
 
نگهداری از سگ‌ها به عنوان حیوان خانگی طی سال‌های گذشته یکی از عوامل این تغییر دیدگاه در میان مردم کره جنوبی است.
 
نتیجه تحقیقات نشان می دهد که از هر ۴ کره‌ای یک نفر از سگ‌ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند. و در ماه نزدیک به ۹۰ دلار برای حیوانات خود هزینه می‌کنند.
+69
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  استفاده از لغت حیوون براى این آشغال ها، توهین به حیوونه. واقعا نگاه اون سگ که دهنش رو بسته بودن، آزارم داد
  6
  58
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  آقایون- خانوما! از فردا آب دستتونه بذارید زمین فقط ببینید غربیها به چی میگن تمدن شما همون کارو بکنید وگرنه یا شب می میرید یا روز! بابا، احمقها! بدن انسان تا یک حدی به گوشت حیوانات نیاز داره. حالا شما گاو و گوسفند و خوک را همبرگر می کنید، آسیای شرقیها هر چی که بهشون بسازه را می خورند. توی هند هم یکعده دیوانه به خود شما بد نگاه می کنند که چرا گاو را می خورید؟! حیوون، حیوونه دیگه. حالا چون شما در فرهنگتون به سگ مثل گاو توی هند احترام می گذارید و پول و اسلحه و رسانه دستتونه باید فرهنگ خودتونو به دیگران تحمیل کنید؟!
  15
  18
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک
  باعث تاسف هست که این حیوان باهوش با وفا که استفاده های زیادی بانسان میرسونه بوسیله موجوداتی پست و احمق باین صورت وحشیانه مورد آزار قرار گیره
  1
  16
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  خیلی آدم های کثیف تشریف دارند این کره یی ها و اغلب چشم ...رها، بیچاره سگ ها
  4
  15
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان
  ما ایرانیها که مرتب تو جراید رسمی و غیر رسمی می بینیم و می شنویم به لطف آخوندها در حال حاضر تو قصابیها و رستورانهایمان از گوشت سگ و گربه و خر تا آدمهای فضایی سلاخی و سرو میشه کسی هم نیست بگه خرت به چند من ! یک همچین ملت نجیب و همه چیز خوار متمایزی هستیم ما ، ماشالا چشم بادومی نخوریم ایشالا
  4
  10
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. توصیه میکنم آزمایشى یه سگ رو دو ماه بیار پیش خودت بعد برگرد نظر خودت رودوباره بخون، شرط میبندم اونموقع نظر متفاوتى خواهى داشت در مورد سگ. همین کار رو اگه در مورد گاو و گوسفند هم بکنى، همبرگر بعدى رو کاملا بى تفاوت میخورى!!
  1
  7
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  گوشت خواری همیشه گوشت خواری هست و فرقی بین گوشت گاو و گوسفند و خر و اسب و شتر مرغ نیست. نگاه من به سگ ها عاطفی و عاشق ان ها هستم اما در قسمتی از اسیا خوراکشان هست. در هندوستان همین نگاه عاطفی به گاوها وجود دارد. اما در منطق گوشتخواری فرقی بین گوشت مرغ و گوسفند و سگ و گربه نیست
  3
  3
  جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.