اتوبوس حادثه «علوم و تحقیقات» کارت معاینه فنی و سلامت راننده نداشت + فیلم کامل واژگونی اتوبوس

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام کرد: اتوبوس حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات معاینه فنی نداشته است.
 
نواب حسینی منش در گفت‌وگو با ایسنا،  با اشاره به حادثه روز گذشته و مرگ 10 نفر در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، اظهار کرد: در پی استعلام از سامانه سیمفا مشخص شد که اتوبوس واژگون شده ساخت شرکت شهاب تولید سال ۸۱ بوده است که متاسفانه با این که در سن فرسودگی قرار داشت اما معاینه فنی نداشته است.
 وی گفت: این اتوبوس به سن فرسودگی رسیده بود و علی رغم مشکلاتی که در نوسازی ناوگان وجود دارد و با این که ۱۶ سال از سال تولیدش گذشته بود؛ اما متاسفانه معاینه فنی نداشته است.
 
حسینی منش با بیان اینکه در شهریور ماه امسال استاندار سابق تهران بخشنامه‌ای مبنی بر اینکه سرویس خودرو کارکنان همه دستگاه‌ها ملزم به دریافت معاینه فنی هستند، صادر کرد، تصریح کرد: متأسفانه این حادثه نشان داد که دستگاه‌ها به بخشنامه استاندار بی‌توجه بودند.

وی با بیان اینکه در اخبار منتشره اعلام شد که نقص فنی ممکن است علت وقوع این حادثه باشد گفت: اگر این اتوبوس معاینه فنی داشت، قطعاً در معاینات فنی نقص فنی خودرو مشخص می‌شد.
 
حسینی منش گفت: در یک سال گذشته حدود ۹۴۳۰  وسیله نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند که بررسی‌ها نشان داد 10 درصد از این خودروها نقص فنی داشته‌اند و اگر این خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کرد و ایراد آن مشخص می‌شد قطعاً دیگر حالا شاهد مرگ 10 تن در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات نبودیم.
بازداشت دو نفر در رابطه با این پرونده
اولاد قباد نیز در گفتگو با خانه ملت با اشاره به بازداشت مدیرعامل و یکی دیگر از مسئولان شرکت مهران گشت (شرکت پیمانکار طرف قرارداد دانشگاه علوم تحقیقات برای انتقال دانشجویان)، تأکید کرد: ابعاد حادثه باید کاملا برای مردم و نمایندگان مردم مشخص شود به خصوص با توجه به اینکه در آیین نامه‌ها قید شده رانندگان حتما باید دارای کارت سلامت باشند، آیا راننده خودرو دارای این مدارک بوده است یا خیر.
 
راننده فوت شده خودرو تنها 20 روز بود که در دانشگاه به کار گرفته شده و واحد ترابری کارت سلامت و معاینه فنی را از وی دریافت نکرده و پیگیری‌‌های نیز در این زمینه صورت نگرفته است
 
همچنین نمایندگان مردم در مجلس در این نشست تأکید کردند که باید مشخص نحوه قرارداد دانشگاه با شرکت پیمانکاری که با مسئولیت جابه‌جایی دانشجویان را داشته به چه شکل بوده و آیا مدارک لازم برای احراز صلاحیت رانندگان و خودرو به منظور انتقال دانشجویان وجود دارد یا خیر که پس از توضیحات مسئولان دانشگاه مشخص شد، راننده فوت شده خودرو تنها 20 روز بود که در دانشگاه به کار گرفته شده و واحد ترابری دانشگاه نیز با وجود قید در قرارداد مبنی بر اخذ کارت سلامت و معاینه فنی، این دو مدرک وی را دریافت نکرده و پیگیری‌‌هایی نیز در این زمینه صورت نگرفته است.
 
همچنین مشخص شد که راننده فوت شده پدر یکی از رانندگان مشغول به کار در دانشگاه بود که شاید تعلل در اخذ مدارک لازم از وی به همین علت بوده است.
+33
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  یا خدا این چرا نصف شده. یعنی اتوبوسای ما انقدر شخمی هستن! بگو کفش حلبیه دیگه.
  17
  15
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  این اگه نصف نمیشد اینطوری کشته نمیداد. اینارو باید جمع کنن
  17
  13
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  اتوبوس ها از رده خارج کشورهای بلوک شرق را به قیمت نازل میخرند و کرایه میدهند و حضرت رسول هم بدادشان نرسید
  30
  16
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  این هاییکه منفی میدن از حرف راست و حقیقت خوششان نمیاد چون با دروغ و نیرنگ نفس میکشند مثل آخوندا
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.