نماینده آشوری مجلس ایران: رد درخواست پارتی‌بازی نمایندگان منجر به استیضاح وزرا می‌شود

نماینده آشوریان در مجلس شورای ایران اعلام کرد گاه به دلیل اینکه وزیری، درخواست و یا سفارش شخصی، نماینده‌ای در خصوص فامیل یا آشنای وی را انجام نمی‌دهد، آن نماینده تصمیم به استیضاح وزیر می‌گیرد.
 
«یوناتن بت کلیا»، سه‌شنبه25 دسامبر به خبرگزاری ایرنا گفت: «گاه به دلیل اینکه وزیری، درخواست و یا سفارش شخصی نماینده‌ای در خصوص فامیل یا آشنای وی را انجام نمی‌دهد، بعضا یک چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد و آن نماینده تصمیم به استیضاح وزیر می‌گیرد».
 
وی افزود: «ما هیچ‌گاه عملکردهای یک وزیر را کنار هم نمی‌گذاریم تا مقایسه کنیم و ببینیم که عملکردهای وی به چه میزان مثبت و یا منفی است و بعد آنها را جمع و تفریق کنیم و اگر دیدیم که واقعا عملکردهای مثبت وی جایگاه بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند، دیگر به دنبال استیضاح وی نباشیم».
 
وی تصریح کرد: «اینکه عده‌ای در این شرایط به فکر خودشان هستند و به صورت قاچاق، چاه عمیقی را برای ویلای خصوصی، زمین و باغ و مزرعه خود حفر کرده و از آب‌های روی زمین بهره‌برداری شخصی می‌کنند، وزیر در این شرایط چه کاری می‌تواند انجام دهد».
 
بت‌کلیا عنوان کرد: «مثلا همین چند روز پیش اعلام کردند که 50-40 چاه غیرمجاز را مسدود کردند. اینها مواردی است که اتفاق افتاده و انجام می‌گیرد و وزارتخانه‌ها نیروهایی را ندارند که 24 ساعته اینگونه موارد را کنترل کنند که مثلا در یک چهاردیواری چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است».
 
نماینده آشوریان در مجلس ایران درباره افزایش قیمت گوشت و مرغ در کشور نیز گفت: «در این خصوص اقداماتی از سوی وزارتخانه در حال انجام است. البته در شرایط فعلی تحریمی کشور، ما با کمبود تولید گوشت و مرغ مواجه هستیم».
 
در میان دولت‌های دوازده‌گانه جمهوری اسلامی ایران، دولت دوم روحانی با پنج استیضاح از جانب مجلس دهم، در این زمینه رکورددار محسوب می‌شود. تاکنون رضا فرجی دانا (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)، علی‌اصغر فانی (وزیر آموزش و پرورش)، عباس آخوندی (وزیر راه و شهرسازی)، علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی)، محمود حجتی (وزیر کشاورزی) استیضاح شده‌اند و به تازگی زمزمه هایی شنیده می‌شود که حاکی از تصمیم نمایندگان برای استیضاح دوباره وزیر کشاورزی دارد.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.