نجات ۴۰ پناهجو از جمله چندین ایرانی از کانال مانش

تصویری از پناهجویانی که توسط نیروی دریایی فرانسه نجات داده شدند
حدود ۴۰ پناهجو در روز کریسمس در کانال مانش نجات پیدا کردند. مقام‌های بریتانیایی گفته‌اند این پناهجویان از جمله ایرانی بوده‌اند. در چند ماه گذشته ده‌ها پناهجوی ایرانی از طریق این کانال خود را به سواحل بریتانیا رسانده‌اند.
 
مقام‌های بریتانیایی و فرانسوی گفته‌اند صبح روز سه‌شنبه ۴ دی (۲۵ دسامبر) مجموعا ۴۰ پناهجو، از جمله چندین کودک را طی چند عملیات جداگانه در کانال مانش نجات داده‌اند. این پناهجویان سوار بر پنج قایق بوده‌اند و به گفته مقامات بریتانیایی اهل سه کشور عراق، ایران و افغانستان هستند.
 
هشت تن از این پناهجویان از جمله دو کودک پس از آنکه موتور قایق‌شان در ۲۰ کیلومتری بندر کاله دچار نقص فنی شد، توسط مأموران نیروی دریایی فرانسه نجات داده شدند. فرانسه این پناهجویان را به بریتانیا تحویل داده است.
 
تمامی پناهجویان نجات‌داده شده به گفته مقام‌های بریتانیایی پس از معالجات اولیه پزشکی به اداره مهاجرت واگذار شده‌اند. کودکان نیز به نهادهای حمایت از نوجوانان تحویل داده شده‌اند.
 
در سال‌های گذشته هزاران پناهجو سعی داشته‌اند از طریق فرانسه خود را به بریتانیا برسانند. دو سال پیش مقامات فرانسوی یک کمپ پناهجویان را در بندر کاله که به "جنگل" معروف بود، تعطیل کردند. در این کمپ دستکم ۶ هزار پناهجو سکونت داشتند. از آن زمان تا کنون فرانسه تلاش داشته تا مانع تشکیل کمپ‌های کوچک پناهجویی شود.
 
در چند ماه گذشته چندین پناهجو که گفته می‌شد ملیت آنها ایرانی بوده توسط نیروهای بریتانیایی در کانال مانش نجات داده شدند. به گزارش رویترز آبان‌ماه امسال حدود ۱۰۰ پناهجو که بیشتر آنان ملیت‌شان را ایرانی اعلام کرده‌اند، از طریق کانال مانش خود را به سواحل بریتانیا رساندند.
 
کانال مانش در شمال فرانسه و جنوب انگلیس واقع شده و از پرترددترین مسیرهای کشتی‌رانی بریتانیا به شمار می‌رود.   
+19
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  ارژن پارت - شیراز، ایران
  چرا و تا کی باید هموطن های بیچارمون [به هر دلیلی] کشورشون و میهنشون رو برای زندگی بهتر و ازادی بیشتر وبعضأ نجات جانشون از خانه و کاشانه رونده بشن تا مجبور باشن جانشون رو به خطر بیندازند . اگر در کشور شرایط بهتری از هر نظر [ اقتصادی . سیاسی . رفاه اجتماعی و...] میبود . این عزیزان هموطن مجبور نبونند این همه مصاعب و سختی را متحمل بشونند . اگر خدایی وجود داره (که من شک دارم) از سر تقصیرات این جمهوری جهل و جور نمیگزه . ما نمی توانیم کشورمون رو از دست این دژخمانان زمان نجات بدهیم . مگر انکه متحد شویم . دیدن وشنیدن ای چنین خبر هایی درد اور و زجراور است. از ایران . ساقط گردد حکومتشان و از ریشه دراید دینشان !!
  2
  17
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.