حمله روزنامه کیهان‬‎ به ظریف: تحریف نکنید! نابودی اسرائیل سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران است

کیهان لندن: گفتگوی محمدجواد ظریف با هفته‌نامه لو پوان فرانسه و دروغ‌هایی که او در مورد سیاست جمهوری اسلامی در قبال اسرائیل برای خبرنگار و مخاطبان این نشریه بیان کرد در میان طرفداران حزب‌اللهی جمهوری اسلامی نیز جنجالی شده است.
 
ظریف در این مصاحبه اصلا انکار کرد کسی در نظام جمهوری اسلامی گفته باشد «[ما] اسرائیل را نابود می‌کنیم»! او در توضیح این تحریف آشکار گفته است که آیت‎الله خمینی گفته بود «اسرائیل از صفحه روزگار محو خواهد شد... [یعنی] اسرائیل با این سیاست‌هایی که دنبال می‌کند به این سرنوشت مبتلا خواهد شد... نه اینکه می‌خواهد آن را نابود کند.» این دروغ‌ آشکار در موارد یکی از شعارها و اهداف بنیادین جمهوری اسلامی نه‌تنها مورد اعتراض مخالفان نظام قرار گرفت که چطور وزیر خارجه دولت روحانی و «سردار دیپلماسی» با وجود اینهمه عکس و فیلم و اسناد و مدارک دروغ می‌گوید، اتفاقا با اعتراض طرفداران حزب‌اللهی هم نظام هم روبرو شد.
 
محمدجواد ظریف مدت‌هاست که به یکی از نمادهای دروغگویی جمهوری اسلامی تبدیل شده است. او در واقع کلکسیون دروغگویی و انکار است. وی که با دولت اول روحانی، دولت یازدهم، آمده بود تا «نرمش قهرمانانه» را اجرا کرده و مذاکرات توافق اتمی را به دستور خامنه‌ای پیش ببرد، بعد از روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ و پس از آنکه حمایت‎های عملی جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا در دولت اوباما را از دست داد عملاً هم او و هم دولت روحانی از «سیاست خارجی» کنار گذاشته شدند. حتی رکس تیلرسون وزیر خارجه پیشین آمریکا که ترامپ او را «کودن» خوانده بود هم ظریف را تحویل نمی‎گرفت. اعتبار ظریف پس از انتصاب مایک پمپئو و در نهایت خروج آمریکا از برجام رو به زوال رفت و ماه‌هاست بیش از آنکه عکس خود را در روزنامه‎های داخلی در مقایسه‌ای کاملا نابجا کنار دکتر محمد مصدق ببیند، به دلیل دروغگویی‌هایش با پینوکیو مقایسه می‎شود. وی پیشتر در اوج «سردار دیپلماسی» بودن نیز وجود زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران را انکار کرده و گفته بود کسی به خاطر عقایدش مورد پیگرد قرار نمی‌گیرد و به زندان نمی‌افتد. همان موقع نیز این دروغ وی به شدت مورد اعتراض مخالفان و زندانیان سابق و خانواده‌های شهروندانی قرار گرفت که در بازداشت بسر می‌برند. آن زمان البته حزب‌اللهی‌ها به این دروغ آشکار ظریف اعتراضی نکردند.
 
منتقدان محمدجواد ظریف طیف گسترده‌ای دارند، از سرسخت‎ترین مخالفان تا هواداران دوآتشه‌ی نظام؛ به هر حال وی در واقع انتصابی نظام و طبیعی است در مواضع خود از جمله دروغ‌هایش منافع جمهوری اسلامی را در نظر داشته باشد؛ اما وی چنان بد دروغ می‌گوید که صدای مریدان بالادستی نظام را نیز درآورده است. جالب اینجاست که دلواپسان و حزب‎اللهی‎ها برای اینکه ثابت کنند ظریف دروغ می‎گوید آرشیوی از اظهار نظرهای رسمی خمینی و دیگر شخصیت‌های جمهوری اسلامی را در مورد لزوم نابودی اسرائیل از آرشیوها در آورده‌اند تا هر آنچه ظریف در گفتگو با لو پوان درباره اسرائیل به خیال خودش رشته است، پنبه کنند. سند و مدرک درباره گفتار و کردار زمامداران نظام و مسئولان و طرفدارانش آنقدر زیاد است که نه تنها ظریف بلکه هیچ مقام دیگری نمی‌تواند چهره‌ی صلح‌دوست و متمدنی از آن ارائه دهد. حتی موشک‌های رژیم نیز شاهدانی بی‌بدیل‌اند!
 
روزنامه کیهان چاپ تهران، سوم دی‌ماه، در گزارشی خطاب به ظریف نوشته «تحریف نکنید! نابودی اسرائیل سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران است»! این روزنامه سپس در شرح دلایل اینکه چرا اسرائیل باید نابود شود تاکید کرده است که «ما روی موشک‌های دوربرد خود نوشته‌ایم اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود.»
 
فراتر از آن کیهان تهران می‎نویسد «اظهارات آقای ظریف درباره موضع حضرت امام، توأم با بی‌دقتی و تحریف است، چه اینکه حضرت امام صراحتا فرمودند اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.»
 
در اسفند سال ۹۴ در جریان رزمایش «اقتدار ولایت» روی موشک‎ها حتی به زبان عبری نوشته شد ישראל צריכ לימחק מעל: اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود!
 
امیر حاجی‎زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان تست این موشک‎ها تاکید کرد، «این رزمایش رنگ و بوی ضدصهیونیستی بیشتری نیز داشت» وی حتی در ادعایی عجیب اعلام کرد «عمر اسرائیل حتی قبل از شلیک موشک‌های سپاه در صورت جنگ به پایان خواهد رسید.»
 
محمدجواد ظریف ظاهرا فراموش کرده که بر در و دیوارهای پایتخت و برخی شهرهای ایران پر از بیلبوردهایی است که روزشمار نابودی اسرائیل روی آنها نصب شده و جمله مشهور خمینی درباره نابودی اسرائیل را تبلیغ می‎کنند. این‎بار بسیجی‎ها و حزب‎اللهی‎ها آرشیو وسیعی از انواع و اقسام اقدامات تحریک‌کننده «ضداسرائیلی» سپاه را در شبکه‎های مجازی به اشتراک گذاشته‌اند تا ثابت کنند نظام خواستار نابودی اسرائیل است و ظریف دروغ می‎گوید!
 
کار به جایی رسیده که بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه به مشارکت حزب‎اللهی‎ها در افشای دروغ‌های ظریف انتقاد کرده و گفته است: «همنوایی برخی افراد با رسانه‌های صهیونیستی و ضد انقلاب در تحریف سخنان وزیر امور خارجه عجیب، مشکوک و غیرقابل درک است.»
 
قاسمی تاکید کرده «جالب است که از یکسو رسانه‌های صهیونیستی در کنار رادیو فردا و رسانه‌های ضدانقلاب با توجه به تأثیر مصاحبه دکتر ظریف در برهم زدن فضای ایران‌هراسی و مظلوم‌نمایی رژیم صهیونیستی، ایشان را متهم به دروغگویی می‌کنند و همزمان برخی از افراد ناآگاه و یا مغرض در داخل بدون خواندن مصاحبه مفصل ایشان همان حرف‌های بدخواهان ملت ایران را به نوعی دیگر تکرار می‌کنند.»
 
از قرار معلوم بهرام قاسمی این تفاوت بزرگ را بین دفاع حزب‌اللهی‌ها (به گفته وی: افراد ناآگاه و یا مغرض در داخل) از عقاید و اهداف نظام و افشاگری مخالفان رژیم نمی‌بیند که حزب‌اللهی‌ها می‌گویند: ظریف دروغ می‌گوید و اسرائیل باید از بین برود! و مخالفان می‌گویند: ظریف دروغ می‌گوید و جمهوری اسلامی و زمامدارانش گفته‌اند و معتقدند که اسرائیل باید از بین برود!
+22
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  شنیده بودم که حتى تو قانون اساسى هم از نابودى اسرائیل بندى، تبصره اى چیزى وجود داره!!
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  آقای ظریف پوفیوز سعی میکند با آفتابه جمهوری اسلامی تطهیر کند آقای ظریف گند کاری که کردید تطهیر پذیر نیست جانم لطفا به حرفهای شریعت مداری کیهان گوش بده دروغ نگو
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  در دانشگاه دنور بهش میگفتیم ممدشوتی یادش بخیر خخخخخ
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.