تلویزیون اسرائیل : اسرائیل چگونه توانست یکصد هزار سند را با وزن نیم تن از شورآباد تهران به اورشلیم منتقل کند؟

کارشناس آلمانی گفت که حدود یکصد هزار سند، به وزن کلی نیم تن، در چند کامیون از محل دور شده است
 
تلویزیون ملی اسرائیل با پخش دومین برنامه خود درباره برنامه های اتمی ایران، از بخشی از شیوه دستیابی به اسناد اتمی ایران و انتقال آن ها به اورشلیم پرده برداشت.
 
به موجب این گزارش تلویزیونی، اسرائیل از دیرباز جریان انتقال اسناد را به انباری در شورآباد تهران دنبال می کرده و از جزئیات نقل و انتقالات به خوبی آگاهی داشته و دقیقا می دانسته است که در چه زمان و چه ساعتی می توان وارد انبار شده و عملیات را آغاز کرد.
 
در این برنامه یک ساعته تلویزیونی، دو تن از نخست وزیران پیشین اسرائیل به نام اهود اولمرت و اهود باراک و همچنین چند کارشناس اطلاعاتی اسرائیلی، آلمانی و آمریکایی سخن گفتند و مطالب انتشار نیافته ای را در این رابطه بیان کردند.
 
در این فیلم مستند گفته شده که بیش از بیست تن از ماموران اطلاعاتی اسرائیل در خارج کردن اسناد از انباری در شورآباد تهران شرکت داشتند که شماری از آنان متخصصین بازکردن گاو صندوق و برخی مسوول بیرون آوردن اسناد بودند و شماری دیگر، در خارج از انبار کشیک می دادند که مبادا غافل گیر شوند.
 
در بخش پایانی برنامه، دو نخست وزیر پیشین و یک کارشناس امور اطلاعاتی، افشاگری اسرائیل در مورد انتقال اسناد به اورشلیم را مورد انتقاد قرار دادند و گفتند که شایسته بود اسرائیل در این باره سکوت می کرد تا منابع اطلاعاتی و شیوه کار خود را به خطر نیاندازد. ولی شماری از کارشناسان اطلاعاتی خارجی و به ویژه دو کارشناس آمریکایی، این افشاگری را ضروری دانستند و آن را در تصمیم گیری پرزیدنت ترامپ برای خروج از برجام، مثبت تلقی کردند.
 
در این برنامه تلویزیونی گفته شده که ماموران اسرائیلی دقیقا می دانستند که کدام گاوصندوق ها را باز کنند و به دنبال چه نوع اسنادی باشند. ولی آنچه موجب شگفتی آنان شد، وجود چند هزار سی دی بود که در آن ها هزاران سند عکسبرداری و آرشیو شده است.
 
شرکت کنندگان در این برنامه تاکید کردند که در مورد شیوه انتقال اسناد از شورآباد تهران به اورشلیم هیچگونه اطلاعی ندارند. ولی کارشناس آلمانی گفت که حدود یکصد هزار سند، به وزن کلی نیم تن، در چند کامیون از محل دور شده است.
 
همه شرکت کنندگان در این برنامه مستند تائید کردند که در همه اسناد هیچ مدرکی که نشان تخلف رژیم ایران از تعهدات برجام بوده، وجود ندارد و همچنین هیچ مطلبی درباره برنامه های اتمی ایران در آن ها نیست که سازمان های اطلاعاتی غربی در گذشته از آن بی اطلاع بوده اند. ولی مجموعه این اسناد دو موضوع اساسی را به اثبات می رساند و آن این که رژیم ایران از اول، در این ادعا که قصد تولید بمب هسته ای ندارد، دروغ گفته است و در برخی از اسناد شیوه طراحی کلاهک اتمی در موشک ها و همچنین شیوه قرار دادن آن، به تصویر کشیده شده است.
 
نکته دوم آن است حفظ این اسناد و انبار کردن آن ها ثابت می کند که رژیم ایران از برنامه نهایی خود برای تولید بمب هسته ای منصرف نشده و پیشینه فعالیت های اتمی خود و نقشه ها و اطلاعات را به صورت کامل و دقیق نگاهداری و به این امید حفظ کرده بود که در پایان دوران برجام، بتواند به برنامه های هسته ای باز گردد. لازم به یادآوری است که رژیم ایران هیچیک از تاسیسات اتمی خود را بر نچیده و می تواند هر لحظه که اراده کند، عملیات غنی سازی و تولید مواد لازم برای ساخت بمب را در تاسیسات خود در نطنز، اصفهان، فُردُو و تاسیسات دیگر از سر بگیرد.
 
شرکت کنندگان گفتند که رژیم ایران، برای آن که سوءظن کشورها را در مورد برنامه های آینده خود برای ازسرگیری تلاش اتمی جلب نکند، اسناد را عمدا در یک انبار عادی در میان شهر نگهداری می کرد تا سوء ظن کسی جلب نشود – در حدی که هر کس از بیرون نگاه می کرد، هیچ قرینه ای وجود نداشت که این انبار محل نگهداری مهمترین اسناد اتمی رژیم ایران می باشد.
 
تلاش برای عادی نشان دادن این انبار در محله صنعتی و انبارهای مشابه در تهران، تا حدی بود که هیچ نگهبان یا محافظی در خارج از انبار به چشم نمی خورد تا توجه کسی جلب نشود.
 
کارشناسان اطلاعاتی در برنامه تلویزیونی دیشب گفتند که ماموران اسرائیلی، پیش از آن که وارد انبار شوند، اطراف را به خوبی بازرسی کرده بودند تا مطمئن گردند که دامی در کار نیست و افرادی از دیده بان های مخفی، آن انبار را زیر نظر ندارند.
 
از گفته های شرکت کنندگان در این برنامه تلویزیونی چنین برمی آید که اسرائیل در داخل دستگاه اتمی و اطلاعاتی ایران، دارای همدستان بسیار خوبی می باشد.
+109
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  فکر کنم أنبار کاغذ هاى باطله بوده و چند تا نقاشى بچه ها که سقف خونه رو بشکل مثلث میکشن و یه خورشید هم میندازن اون گوشه هم بین این کاغذ باطله ها بوده اینا فکر کردن کلاهک اتمیه!! شورآباد و إسناد اتمى؟ مثل اینه که بگیم قم و مرکز علمى یا مشهد و مرکز جلوگیرى از انتشار خرافه یا اصلا آخوند و رشد فکرى! هیچ ربطى با هم ندارن!!
  83
  113
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
  ۳۵
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  تا زمانی که سپاه خاعن و بسیجیهایه بیشرف و مزدورای چاسوسشون هستند . اوضاع همینه دیگه . اگه توی خود سپاه و بیت اقا [ دیکتاتور دژمن دژمن کن] جاسوس اسراعیل و روسیه وجود نداشت که اسراعیل نمیتونست این همه اسناد خارج کنه !! اینا تا رنگ شرت اقا رو به اسراعیل و روسیه میگن !!! سپاه و بسیج و اینهمه ارگان های اطلاعاتی فقط بلدن جاسوسی مردم را بکنند ! ! فقط بلدند برند اون روزنامه نگار یا فعال سیاسی . اجتماعی رو بگیرند . چون طرف یه کلمه پس وپیش به نظامشون و این دین کثیفشون گفته . اگه راست میگن این جاسوسها را بگیرند نه یه بیگناه رو به اسم سق النبی [فحاشی به پیغمبرشون] دار بزنید و بعدش به سازمانهای اطلاعاتی وجاسوسیتون افتخار کنید !!! وطن فروشای بیشرف عرب پرست
  12
  88
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  ۵۶
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  این یعنی‌ خنده دار‌ترین چیزی بود که خوندم آخه یعنی‌ اینقدر احمقن که اسرائیل بیاد ۴ تا کامیون از ایران خارج کنه و کسی‌ هم نفهمه و یا جای که اسناد مهم هست محافظ نداشته این از رامبو ۴ هم بالاتر هستش
  47
  84
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
  ۴۳
  roftegar - دوسلدرف، آلمان

  قابل توجه عزیزان نیم تن کاغذ توی یک ماشین کوچک هم براحتی جا میشه
  12
  60
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این عمق نفرت مردم ایران از حکومت آخوندی را می رساند که چگونه حتی ابواب جمعی سپاه با اسرائیل همکاری میکنند
  75
  37
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  ۶۱
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  [::roftegar - دوسلدرف، آلمان::]. دوست عزیز کاغذها که برگ برگ نبوده که کلاسور و طبقه بندی بوده و حجم بیشتری دارد
  11
  11
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. عزیز دل، جاسوسهای اسرائیل حتی پشت گردن رهبر هم فوت میکنن. وقتی فرمانده سپاه رو با پول دو تا تویوتا میخرن، خیلی ارزونتر از این حرفا میتونن کش برن.
  18
  13
  ‌پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.