رییس جمهوری مصر از مردم کشورش خواست وزن کم کنند

 عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری مصر - آرشیو عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری مصر در پیامی تلویزیونی از این که افرادی با وزن زیاد در خیابان می‌بیند، ابراز ناخرسندی کرد و درخواست کرد مردم کشور لاغری پیشه کنند.
 
به گزارش روز سه شنبه چهارم دی ماه خبرگزاری آسوشیتدپرس، عبدالفتاح السیسی در این پیام تلویزیونی که چند روز پیش پخش شد همچنین گفت باید رژیم غذایی سالم در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس شود.
 
او افزود: «مجریان تلویزیونی چاق جلوی دوربین نیایند و مهمانان تلویزیونی با وزن زیاد را هم به برنامه‌ها دعوت نکنند.»
 
این گزارش می‌گوید یک روز پس از پخش این پیام تلویزیونی، عبدالفتاح السیسی با دوچرخه از منزل مسکونی خود به آکادمی ملی ارتش در حومه قاهره رفت.
 
گزارش آسوشیتدپرس می‌گوید این رفتار از آقای السیسی در موارد مختلف دیده می‌شود، چرا که او حس می‌کند در مورد همه چیز باید نظر بدهد؛ از ساخت جاده گرفته تا فیلم‌سازی و حتی اندرز به جامعه مصر برای این که برخی رفتارهای خود را اصلاح کنند.
 
ولی منتقدان رییس جمهوری مصر می‌گویند او این بار پا را فراتر گذاشته و فقط اظهار نظر نکرده، بلکه به کسانی که وزن‌شان از حدی بالاتر است دیدگاه تبعیض آمیز نشان داده است.
 
همچنین منتقدان یاد شده می‌گویند که آقای السیسی باید راه‌های بهبود وضع تغذیه و همچنین برنامه‌هایی برای معرفی غذای سالم هم به مدارس معرفی کند.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، هیچ کسی بحثی بر سر این ندارد که جامعه مصر با مشکل اضافه وزن روبرو است. طبق آمار سال ۲۰۱۷ که انستیتو واشنگتن در خصوص ابعاد بهداشت و تکامل جمع آوری کرده، ۳۵ درصد از مردم مصر دچار چاقی هستند.
 
طبق این آمار، در کشور ۱۰۰ میلیونی مصر، نزدیک به ۱۹ میلیون مشکل چاقی دارند. در طبقه سنی کودکان هم این آمار بالا و حدود ۱۰ درصد – ۳.۶ میلیون کودک – است.
+21
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  خودش راحت 20 کیلو اضافه داره بعد به مردم گرسنه مصر که شکماشون از گرسنگی باد کرده نصیحت میکنه
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.