یکی دیگر از مدیران «نظام مقدس» از کشور فرار کرد!

کیهان لندن : - در یکی دو سال گذشته تعداد زیادی مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی و اختلاسگرهای میلیاردی از کشور فرار کرده‌اند. فرار مدیران و اختلاسگران در ماه‌های گذشته شتاب گرفته است.
 
بهزاد مریدی مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از ایران گریخته و به کانادا رفته است.
 
روزنامه کیهان چاپ تهران، دوشنبه سوم دی‎ماه، با اعلام این خبر نوشت وی دوتابعیتی بود و تیرماه ۹۷ استعفا داده بود.
 
این روزنامه توضیح بیشتری در مورد این خبر نداده و فقط نوشته است «به نظر می‌رسد منابع نظارتی و حراستی باید درباره انتصاب یک مدیر دوتابعیتی که حالا با اطلاعاتی از وضعیت فرهنگی در آغوش سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه قرار دارد، توضیح لازم را ارائه دهند!»
 
کیهان تهران با اشاره به ارتباط مریدی با برخی افراد اصلاح‎طلب یادآوردی کرده است که اردیبهشت امسال از دوتابعیتی بودن «ب.م» خبر داده بود که با تکذیب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روبرو شد.
 
بهزاد مریدی بهمن سال ۱۳۹۶ به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران منصوب شده بود.
 
گزارش‎های متعددی در مورد فرار مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی و بدهکاران بزرگ بانکی به خارج از کشور منتشر شده که در ماه‌های اخیر ظاهرا شتاب بیشتری گرفته است. ششم خرداد ۱۳۹۷، اعضای یک خانواده پس از اختلاس ۱۴۰۰ میلیاردی از ۸ بانک دولتی و خصوصی به خارج از کشور گریختند.
 
اول مهرماه ۱۳۹۷، یکی از مسئولان دوتابعیتی شرکت پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی که مسئول فروش فرآورده‎های نفتی به کشتی‌ها در منطقه بوشهر (بانکرینگ) بود پس از اختلاس چند ده میلیارد تومانی به گرجستان فرار کرد.
 
هفتم مهرماه ۱۳۹۷، دادستان تهران خبر داد که فرهاد زاهدی‌فر متهم پرونده‎ی موسسه «سکه ثامن» یک روز قبل از تشکیل پرونده قضایی از کشور فرار کرده است. این متهم چند روز پیش از آن همسرش را از کشور خارج کرده بود.
 
در جریان رسیدگی به اتهامات باقری درمنی معروف به «سلطان قیر» مشخص شد پنج نفر از همدستان او فراری هستند. مشخصات متهمان فراری افشا نشد اما به گفته مقام‌های قضایی، ۴ کارشناس رسمی دادگستری، ۲ سردفتر اسناد رسمی و ۲ کارمند بانک ملی با او همدست بوده‌اند.
 
پیش از اینها، در هشتم آبان ۱۳۹۶، جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد که متهم ۵۰۰ میلیارد تومانی پرونده «صندوق ذخیره فرهنگیان» از کشور گریخت. بیش از ۲۰ نفر در این ارتباط دستگیر شدند.
 
اول دی‌ماه ۱۳۹۶، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد یکی از مدیران مالی بخش اکتشافات وزارت نفت متهم به ۱۰۰ میلیارد تومان اختلاس سه ساعت پس از احضار از ایران گریخت. این فرد بیش از ۳۰ سال کارمند وزارت نفت بود.
 
شهرام جزایری از پیشکسوتان عرصه‎ی اختلاس اواسط سال ۹۷ در مرز ایران و ترکیه در حالی که در یک کامیون پنهان شده بود و قصد خروج از کشور داشت دستگیر شد.
 
چهارم شهریور نیز محسنی‎اژه‎ای اعلام کرد «م. ر» دست راست وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی که قصد خروج از کشور را داشت بازداشت شد.
 
۱۶ مرداد ۹۷ نیز خبرگزاری فارس از دستگیری استاندار کرمان به همراه چند تن دیگر هنگام خروج غیرقانونی از کشور خبر داد.
 
اینها فقط بخشی از فهرست فرارهای موفق و ناموفق است که رسانه‎ای شده و یا خبر آن به بیرون درز کرده وگرنه به احتمال بسیار زیاد شمار فراری‎ها بسیار بیش از این‎ است.
+116
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  کانادا دستش با این آخوند‌های کثیف تو یک کاسه هست میگه شما حق مردم رو بدزدین نصفش مال من نصفش مال شما قول میدم همه آخوندها بعد از انقلاب که بشه فرار کنن کانادا
  7
  153
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اقای بهزاد مریدی تنها کار خوبی که در عمرش انجام داده است همین فرار از کشور ایران بوده است. امید هست دیگر مسئولان نظام اخوندی سر عقل ایند و هرچه زودتر فرار را بر قرار در حکومت اخوندی ترجیح دهند.
  55
  76
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  جوابگو - مالمو، سوئد

  ۹۵ در صد از مدیران بیسواد و رانت خوار اگر امکان داشتند از مملکت فرار میکردن،همه دارن دزدیهاشنو جمو جور میکنند که فرر کنند،وزارت اطلاعات و قوه قزأیه تمام نیرو شنو گذاشتن که ببینند،دانشجو چی‌ میگه نصف شب برن دستگیرشون کنند واقعا که.
  0
  109
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  جقدر با خودش برده مهمه، وگرنه به درک که رفت!
  0
  117
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  رو مزار امام نشسته بودم و به موبایلم نگاه میکردم که فاجعه در گذشت ایت الله شاهرودی رو خوندم!. چند قطره اشکم واسه اون ریختم اومدم پای کامپیوتر!. حالا دیگه منقلب شدم! مسئول اعظم اداره ارشادی که هزاران دختر رو طول سالها چپونده تو مینی بوسهای ارشاد تا یاد بگیرن زلف موی سرشونو بپوشونن, طاقت نیاورده رفته نماز باکیفیت بخونه!. خدا کنه یه خورده نون و پنیری یا دو سه دلاری باهاش باشه گشنه نمونه وسط تقوا!. چقدر معنویات خدا!. رفتم که یه نیم ساعت دیگه بشینم و چند قطره اشک با صواب بر مزار امام بریزم!.
  2
  97
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  دو کلمه حرف درست - کرج، ایران

  بسیجی بیچاره فرار کن. آخوند ها تا چند ماه دیگه نابود خواهند شد
  18
  94
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  ایشون چقدر ار اموال ایرانی را دزدیدند
  3
  46
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک عده لات و یا بی لیاقت که تحصیلات ولی شعور ندارند بعلت اعتقادات قرون وسطائی و یا تظاهر و نوکری آخوند پست های کلیدی را اشعال کرده و البته با شدت تمام به مال اندوزی و اختلاس مشغول بوده و تمام آن ها چون ته دلشان میدانند که اعتقاداتشان چرند هست حالا بجای نجف و کربلا و عربستان به ممالک نسبتا منور الفکر کوچ میکنند تا آن اقالیم را هم به نجاست های مذهبی قرون وسطائی بکشانند
  1
  45
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  میرزا قلمدون! بیا یکی دیگه هم رفت پیش ترودو! بیا بمال براش حالا
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.