اقلیم کردستان عراق مقصد جدید نیروی کار ایرانی

ابراهیم ریکانی عضو هیات مدیره پیمانکاران اربیل عراق در گفت‌وگویی با اقتصاد آنلاین در خصوص نقل و انتقالات بانکی و پول حاصل از صادرات ایران به این منطقه اظهار داشت: بیشتر انتقالات پول بین ایران و اقلیم از طریق صرافی است اما با سایر کشورها از طریق بانک صورت می‌گیرد. با توجه به اینکه اقلیم کردستان عضو سازمان‌های مالی جهانی شده است ملزم هستیم که با ایران نیز از طریق بانک نقل و انتقال پولی داشته باشیم.
 
عضو هیات مدیره پیمانکاران اربیل عراق در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر این نقل و انتقالات گفت: این مسئله بستگی به سیاست‌های دولت دارد اما بازرگانان به این شبکه احتیاج دارند و دولت نیز به این مسئله واقف است. اکنون ما با دینار عراق کار می‌کنیم و صرافی آن را تبدیل به ریال می‌کند.

ریکانی افزود: اکنون که شرکت‌های ایرانی خواهان حضور در اقلیم هستند بیشتر فرصت‌ها و پروژه‌ها توسط ترک‌ها گرفته شده است. اکنون فقط یک شرکت پیمانکاری در اقلیم کردستان ثبت شده در حالی که 1100 شرکت ترکیه‌ای وجود دارند.
 
کارگران ایرانی نسبت به سایر کشورها خیلی ارزان‌تر هستند
 
وی در خصوص حضور کارگران ایرانی در اقلیم کردستان گفت: در چند ماه اخیر شاهد حضور گسترده کارگران ساده و تحصیلکرده ایرانی در کردستان بودیم که هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ قیمت نسبت به سایر کشورها خیلی ارزان‌تر هستند البته بیشتر کارگران ساده هستند که برای کار در پروژه‌های ساختمانی و پیمانکاری به اقلیم آمده‌اند.
+15
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  universe123 - لندن، انگلستان
  گر کشورهای ضد کرد عاقل باشند، میتوانند در کنار کردها در صلح و صفا زندگی کنند و حتی میتوانند غربیها را از منطقه که به گند کشیدنش بیرونشان کنند. ایرانیها که هم زبان و تاریخشان به کردها نزدیک است میتوانند پیش قدم باشند.
  1
  3
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.