کشف پایگاه نظامی هخامنشیان در شمال اسرائیل

باستان شناسان توانستند یک پایگاه نظامی متعلق به دوران ایران باستان را در شمال اسرائیل در نزدیکی شهر عکا کشف کنند.
 
قدمت این پایگاه به حدود ۲۵۰۰ سال پیش و دوران حکمرانی هخامنشیان بر ایران زمین برمی‌گردد.
 
گمان می‌رود این پایگاه نظامی که در سایت باستان شناسی «تل کیسون» قرار دارد، متعلق به نظامیان ارتش کمبوجیه، بزرگترین پسر کوروش کبیر باشد و در جریان حملات ایرانیان به مصر باستان در سالهای ۵۲۰ قبل از میلاد ساخته شده باشد.
 
بر اساس مطالعات انجام شده، احتمالا کمبوجیه در این پایگاه ارتش خود را جمع و سپس از این منطقه به سرزمین‌های تحت قلمرو پادشاهان نیل حمله کرده است.
 
حفاری‌های این منطقه تحت نظارت تیمی از پژوهشگران دانشگاه شیکاگو و در دو مرحله انجام شد؛ مرحله اول حفاری‌ها به سال ۲۰۱۶ میلادی برمی‌گردد و مرحله دوم آن نیز در سال ۲۰۱۸ انجام شده است.
 
پادشاهی هخامنشی در سالهای ۵۸۰ قبل از میلاد توسط کوروش کبیر و پس از غلبه او بر مادها، لیدی‌ها و کلدانی‌ها بنیان گذاشته شد. کمبوجیه پسر ارشد او نیز رویای پدر و حکمرانی بر کل منطقه را در سر داشت.
 
بر اساس یافته‌های باستان شناسی، به دلیل استراتژیک بودن این منطقه، حتی پس از حمله به مصر نیز ایرانیان بطور گسترده از این پایگاه استفاده کرده و علاوه بر استفاده نظامی، آن را به یک مرکز بزرگ فعالیتهای اداری تبدیل کرده‌ بودند.
 
باستان شناسان توانسته‌اند در این پایگاه اشیائی مانند شیشه‌های سرامیکی و ظرفهای سفالین پخت و پز نیز پیدا کنند. آنها می‌گویند که کشفیاتشان در این منطقه درباره ارتش کمبوجیه با اطلاعاتی که در منابع باستانی از جمله تاریخ هرودت آمده، همخوانی دارد.
+102
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  ایران مهد تمدن و انساندوستی است. باید فرهنگ و دین عربهای وحشی را از کشورمان بیرون کنیم و به هویت و اصالت انسانی خود برگردیم
  34
  168
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان

  الان باز این کوتولهای غضنفری میان عقده گشایی کنن.
  8
  108
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  در تاریخ قژ فژ تر چس مغولک ها چیزی در این مورد نیامده. ۲۵۰۰ سال پش هنوز بیشتر ادمها روی درخت زندگی میکردند و نارگیل و موز میخوردند اما قووم اریایی بزرگترین تمدن بشری را پایه ریزی کرد.
  3
  36
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::Cyrus749 - برایتون، انگلستان::]. با این خبرهای غیر مستند خودارضایی کن. نمیری فقط شهرستانی ترانزیت شده. نمیدونم چرا هرچی پیدا میکنن مال دوره کوتاه هخامنشیه!! جنگلهای آمازون رو بگردید ببینید گاری چیزی از دوران هخام منشی اونجا جا نمونده. کنتور که نداره.
  144
  1
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  بله درست است ایران هخامنشی پارسیان همیشه صلح و دوستی به ارمغان می آوردند
  1
  53
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی

  خدا را شکر که جای امنی از زیر خاک در اومد وگرنه حالا زیر ضربه های پتک احمدی نژاد پودر شده بود. فقط یه ایراد داره: تا زمانی که به تأیید ریاست ومعاون میراث فرهنگی کفیل ایسکندر و امیر غرغرو نرسه که نمیرسه ارزشی نداره.
  1
  63
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  خوب این هم نشان های از برادرزاده و پسرخاله بودن ما با اسراییل من دیگه حرفی ندارم
  3
  67
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من افتخار می‌کنم به تمام شهرستان‌های ایران و تهران عزیز با مردماش. تو از کدوم اشکول آبادی هستی؟ معلومه خیلی اذیت شدی تا زبان فارسیرو یاد بگیری
  1
  115
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. چرا هر چی پیدا میکنن مال دوران هخامنشیه؟ برای اینکه واقعا مال دوران پرشکوه هخامنشیه و متاسفانه سواد تو قد نمیده
  1
  68
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. دوران پر شکوه شکست کوروش در مقابل ملکه بخشی از فرمانروایی تورکها یعنی ملکه توموروس یا تامریش یا تهمورث و کشته شدن خوروس کبیر. شکست داریوش از اسکندر با لشگر 4برابری. خیلی دوران پر شکوهی بوده. کوروش و کلا هخام منشی ها به فرمانروایان تورک فلات ایران و قفقاز باج و خراج میدادن. شواهد تاریخی نشون میده کوروش که یک خاکم محلی مسلط به پارسها و یهودیها بود دست به یاقی گری زد و به توموروز باج و حراج نداد و به بابل حمله کرد. لذا توموروس دستور داد لشگرش رو منهدم کنن و خودشو سر ببرن. داستان داریوش روهم که میدونید در مقابل اسکندر نابود شد. به چی مینازید.
  23
  1
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Cyrus749 - برایتون، انگلستان::]. خخخخ افکر میکنی زبانی که از عربی و سانسکریت هندی و تورکی ساخته شده ارث باباته؟ شهرستانی اینترنت جای وزوزهای فاشیستی و قومی نیست. عقده هات رو برو جای دیگه تخلیه کنن.
  16
  3
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. امیدوارم هرچه زودتر یک پالونی یا نمدی چیزی از دوره غزنویان یا حداقل قاجار پیدا کنند تا تو خوشحال بشی.
  1
  15
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان
  معلومه خییلی کلمه شهرستانیو بهتون گفتن، حتما برای بزرگترا ترجمه میکردی، تنها چیزی که از شما وارد سرزمین فارس شده، چندتا جک هست که باعث مزاه و تفریحه ما فارسا بشه
  3
  18
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::مساوات - مساوات، ایتالیا::]. آره خوب چون شاه بودن و سوار اجداد تو پالون حتما پیدا میشه. شهری به نام اصفهان یه زمونی مجموعه آبادی به نام یهودیه بود که توسط تورکهای سلجوقی و بعد از اونها تورکهای صفوی به شهر تبدیل شد و الان فارسها دارن توش حال میکنن. شهر بی همتای تهران توسط قاجارها بنیان گذاشته شد و به خاطر از اولش مردمان تورک اینجا رو بنا گذاشتن یکی از قشنگترین شهرهای دنیا شد. شهر تبریز که همیشه شاخص بوده شهر تورکهاست. ساری و گرگان رو که تورکها بنا گذاشتن. شهر قزوین و زنجان و ارومیه و اردبیل وووو نشانه تورکهاس. شیراز هم که یک سومش قشقایی هستن و در دورانی صاحب استان فارس بودن. نشانه اینهاست. تورکها هرجا باشن اونجا آبادانی و رونق اقتصادی هست.
  14
  2
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. آزادی و دموکراسی و حقوق بشری که کوروش بزرگ خلق کرد مورد ستایش تاریخ بوده و هست . کوروش بزرگ حتی با دشمنانش جوانمرددبود و اموال آنها را به خودشان می بخشید و اجازه میداد به هر دینی که میخواهند خدا را بپرستند. خدمات دیگرکوروش و داریوش:ایجاد اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری ووکشوری به مدت چهل سال و بازنشستگی و گرفتن مستمری دایم , ایجاد طرح رایگان و اجباری سواد آموزی عمومی با جایگزین کردن خط میخی به خط آرامی یا فنیقی که بعدها خط پهلوی نام گرفت, احداث شاهراه سلطنتی و جاده سراسری آسیا از خراسان تا چین, طرح سکه های داریک طلا و سیکو نقره که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد, پایه گذاری تقویم عمومی ماه ۳۰ روز که روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بود و شامل پنج عید مذهبی در سال و سی و یک تعطیلی رسمی دیگر که یکی از آنها نوروز و دیگری مرگ سیاوش بود, پایه گذاری پادگان نظام وظیفه برای همه حتی فرزندان وزیر و پادشاه که به خدمت بروند , پرداخت مزد به کارگران سازنده پاسارگاد رد زمانی که برده داری در نیا مرسوم بوده, ایجاد وزارت راه و وزارت آب و سازمان املاک و سازمان اطلاعات
  1
  13
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  و سازمان پست و تلگراف( چاپارخانه), و اولین راه شوسه و زیر سازی شده. در طول سلطنت داریوش کبیر ۲۴۲ حکمران بر علیه او شورش کرده بودند و او با همگی مقابله کرد و عدالت را در ساسر ایران بسط داد و در سال آخر پادشا هیش به اندازه ده میلیون لیره انگلستان ذخیره مالی در خزانه دولتی بر جای گذاشت. , بوجود آوردن سدی عظیو بر روی رود سند برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان, آزاد کردن ۲۵ هزار یهودی که در زیر یوق بردگی شاه بابل بودند, دادن نیم میلیون طلال مزد و روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن وکره و عسل و پنیر به کارگران پاسارگاد و هر ده روز یک روز استراحت, و ... داریوش در سال ۵۲۱ قبل از میلاد فرمان داد که مت عدالت را دوست دارم و از گناه متنفرم و از ظلم طبقات بالا به طبقات پایین اجتماع خشنود نیستم.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. یعنی مثل ساسانیان رو سر زنهامون روسری بزاریم و بعدم برا گناهکار بودن یا بیگناه بودن کسی اونو از رو چاله اتیش ردش کنیم و بگیم اگه بیگناه باشه رد میشه اگه گناهکار باشه اتیش اونو به درون خودش میکشه؟. یا مثلا اموزش تحصیلی رو فقط برا فرزندای مقامات کشوری بزاریم و مردم عادی غلط میکنن درس بخونن؟. تاریخ همیشه در حقش اجحاف شده. تازه اریایی ها اصالتا از شمال دریای خزر هستن. یعنی شما اگه میخوایی به اصلتون برگردی باید برین شمال دریای خزر یعنی طرفای ترکمنستان و جنوب روسیه
  7
  0
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. عجب. اریایی ها خودشون از شمال دریای خزر پا شدن اومدن ایران بعد شما چی ور ور میکنی؟
  9
  2
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::Cyrus749 - برایتون، انگلستان::]. [::مساوات - مساوات، ایتالیا::]. بعد از تاریخ قژ فژ تر و چس حالا نوبت تاریخ ملکه هاچ خر زنبور و ارباب خروس قلی قاطرلویی قژی قژی است .اینها از بنیانگذاران سناع جل سازی بویدند و اسمشون تو منطق الحیوانات آمده.خب دوستان ایرانی حالا این خروس قلی قاطر لویی مربوط به عصر کدام راه راه لکویی است بماند و در تاریخ مرغ لویی و خرزنبور لویی و پرویز ترکه هم ازش بحثه. آخرین نعلهایی هگم که در تراوا پیدا شده ظاهرا به عصر یا به نقلی عای خرزنبوری تعلق داره. به این میگن تاریخ تکامل جانوران.یک نفر تو کومنت پیشی نوشته بود اینها با تمدن فارسها مشکل ندارند. ایها الناس کسی از این تاریخها یا جغرافیها چیزی شنیده. بعضیها باید اسمشون تو گنیس حماقت نوشته بشه.
  1
  11
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::Sepas - تهران، ایران::]. اعراب برادرزاده هاشون هستن نه ما. رابطه ی دوستی بین یهودو ایران به خاطر نجات یهودیها به دست کوروش هست. البته ما اینقدر داریم منت میدیم که کم کم اونام میان میگن نجات دادین که دادین خب میخواستین ندین. جار میری میگیم یهودیا رو نجات دادیم فلان کردیم اینقدرم با داد و بیداد میگیم که تبدیل به منت و سرکوفت شده تا یه عامل برا دوستی. نتیجه ی این منت گذاشت و سرکوفت زدنم معلومه خب.
  9
  1
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::Cyrus749 - برایتون، انگلستان::]. آینها برای ما جک هستند برای اینها(حقایق تاریخی)یا خاطر هستند. شما اما تعحداد را خیلی کم تخمین میزنید:=)
  3
  10
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. سخنانی از کوروش کبیر: عمر شما زمانی شروع میشود که که اختیار سرنوشت خویش را در دست میگیرید. وقتی زندگی چیز زیادی به شما یاد نمیدهد بخاطر این است که شما چیز زیادی از آن نخواسته اید.تنهاراهیکه به شکست میانجامدتلاش نکردن است,,انسان همان میشودکه اغلب به آنفکرمیکند,همواره بیادداشته باشیدآخرین کلیدباقیمانده شایدبازکننده قفل میباشد,کارومرارت چاشنی خوشبختی است.برماست که باتمام جهدوقوااسباب بزرگی ومردانگیراآماده وحفظکنیم تاآسودگی خاطرکه برترین وگرامیترین نعمتهاست بدست آیدوازغم ومحنت های سخت درامان باشیم
  1
  13
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی::]. شما از عصریا عشای یا شام خروس قلی چیزی شنیدید یا عصر ملکه زنبورها خاتون دمخروس یا تامروس ؟کومنت قبلی اینو با این کومنت مقایسه کنید،حتی کار به جایی رسوند که قوم اریاییی فارس را با خودشون مقایسه می کرد و از تاریخ دمخروسی یا استاقدوس یک چیزهایی نوشته بود ایلدی! این هم بده اخر تاریخ تو صفحه ملاحضات بنویس که کورش و هخامهنشیها به اسبهاشون و باج شما بگید یونجه میدادند. اینو هیچکس تو تاریخ اریایی رد نمیکنه که هخامهنشیها و کورش بزرهگ به حیوانات هم توهجه میکردند که از گرسنگی نمیرند.این هم یک ورق دیگر از تاریخ پر افتخار خروس قلی و ملکه خاتون دم خروس از تاریخ قژ فژ. پسر این جوک جدید را برای چند نفر به ام جک سال ۲۰۱۹ تعریف کردم تا حالا میخندند.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. خود نوشتی یا کسی برات نوشته در هر صورت بگو برات بازخوانی کنه قبل از نظر فرستادن. این دیگه تاریخ قژ فژ دم خروسی پرویز ترکه نیست
  1
  9
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. ...تاریخ همیشه در حقش اجحاف شده. تازه اریایی ها اصالتا از شمال دریای خزر هستن. یعنی شما اگه میخوایی به اصلتون برگردی باید برین شمال دریای خزر یعنی طرفای رکمنستان و جنوب روسیه...تازه فارسی یادت دادن یا از دره بقاع سوریه میا. در هر صورت این چرند تو را باید تو قسمت ملاحضات تاریخ نوشت.
  1
  9
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شما جواب حرفتهاتو وقتی میتونی پیدا کنی که یک کم مطالعه کنی, توصیه میکنم از ویکی پدیا شروع کن. هخامنشی و داریوش و کوروش را سرچ کن
  1
  10
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. صفوت الصفا قدیمی‌ترین اثری است که از تبارشناسی صفویان در دست است که در سال ۱۳۵۰ توسط ابن بزاز از شاگردان شیخ صدرالدین صفوی پسر شیخ صفی‌الدین اردبیلی نوشته شده‌است، این شجره نامه زمانی نوشته شد که حتی پدربزرگ شاه اسماعیل هم متولد نشده بود و بعد از آن هر کدام از پادشاهان صفوی نام خودشان را به این شجره نامه اضافه کردند این رو نوشتم تا ادعاهای دروغین تو که سند و مدرکی هم براش نداری رد بشه،با چرندیاتی که نوشتی میتونی یک کتابخانه راه بندازی در شهر مورد علاقه ات قزوین.
  0
  4
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  این جواب نوچه مغلها و کاسیه لیسان اعراب که خودشون را اذرپادگان(اذری)مینامند:واژه آذربایجان از واژه آتروپات نشأت گرفته است که نام ساتراپ (حکمران) ساتراپی ماد هخامنشیان در زمان حمله اسکندر به ایران بود .نام «آتروپات» که پس از فتح ایران توسط اعراب از پارسی میانه به «آذرباد» تبدیل شد، رابطه تنگاتنگی با زرتشتی‌گری دارد؛ به‌طوری که یک موبد مشهور زرتشتی به نام آذرباد مهراسپندان به عنوان مشاور در دربار شاپور دوم حضور داشت.[۶] همین‌طور آذربایجان به دلیل تعداد آتشکده‌هایش در بسیاری از منابع تاریخی به عنوان زادگاه زرتشت مورد توجه قرار گرفته است. با این وجود محققین امروزه هنوز به اجماعی در باب زادگاه وی نرسیده‌اند.[۷] بنا بر نظر دکتر منظور احمد" نام آذربایجان تغییر یافته یا معرب «آتروپاتکان» (مکان آتروپات) است. ریشه این نام به سردار پارسی «آتروپات» Atropat و آترو پاتگان برمی‌گردد. به این منطقه در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ نام آلبان و آران نیز گفته می‌شد که احتمالا هر دو تلفظ یک نام هستند. آذر تغییر یافته "آتر " و بایجان تغییر یافته "پاتگان" است...
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ....تاریخ پرسین یا سرزمین بزرگ اریایها ایران نشان داده هر مذهب جنبه سیاسی به خودش گرفته و وارد سیاست شده مملکت را به فنا داده. در زمان امپراتوری انوشیروان دادگر هخامهنشی و کوروش بزرگ دادگستردر سرزمین پهناور اریایی خورشید غروب نمیکرد تا اینکه زرتشت از تروپاتکان ظهور کرد و اهسته ولی مداوم موبدها یا حجت السلامهای انزمان که مثل اخوندهای کنونی عرضه کارکردن را نداشتند و دنبال مفت خوری بودند کم کم به مرکز قدرت نزدیک شدند،افول سرزمین اریایی زمانی شروع شد که زرتشت کتاب اسمانی را تقودیم گشتاسب کرد و در رکاب او خطبه خواند.و کم کم مثل ایران امروزی این طاعون مملکت را فرا گرفت و اعراب اولین بار به ایران نفوظ کردند و در اولین حرکت نمادهای قدرت اریایها را نابود کردند مثل درفش کاویانی!وقتی بابک خرمدین و ابومسلم خراسانی ازنشئه افیون مذهب ملت را بیدار کردند، آغاز افول حکمرانی خلفا در ایران شروع شد. در عصر نو زمانی که رضا شاه کبیر ایران را در دست گرفت، ایران مملکتی فقر زده بود ۹۸ درصد ملت بیسواد بودند ،ملوکالطوایفی حکمرانی میکرد. مملکت را با اقتدار اریایی دوباره به از عصر افتابه مسی و ذل السیطانها...
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ...عصر افتابه مسی و ذل السیطانها و میکروبهای قاجار به عصر اتم پرش داد. باز در عصر عظمت ایران. باز ویروس مذهب کم کم به مرکز قدرت رسید و کل جامعه را تخدیر کرد و نتیجه هم این ۴۰ سا است که میبینیم، وقتی خلخالی کره مغول در اوایل نکبت شیعی بیل و کلنگ برای نابودی تخت جمشید برداشت میدانست چکار میکند، ولی از خشم و بیداری ناگهانی خلق جرات اینکار را نداشت.نتینه این افیون مذهب امروز گله های وارداتی مغول و عرب اند به ایران که هر کدام در کمینند که تکه ای از این کهسار ابی رنگ را نصیب خود کنند.یکی با تاریخ قژ و فژ و تر و چس میخواد تاریخ بسازه یکی با تاریخ خلفای و شکم پروران شیعی و مهاجمان عرب. ولی همانطور که انسان نماند اینسان هم باقی نخواهد ماند، و انوقت دشمنان و مغول و نوکران عرب تازه ایرانی شده ها میدونند که جاشون کجاست.یک زمان پیشخری با کمک روسها میخواست نصف دیگر آتروپاتگان را از ایران جدا کند. ولی قدرت خشم اریایی را در چکمه های رضا شاه کبیر نر تنها او بلکه اربابهاش هم دیدند.منتظر چرخش این چرخ بمانند انهایی که عرعر خلیج ع ر ب ی سر میدهند.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. خانوم جان باقی که برن باد بیاد. اما از شما که محترم هستی و کپی پیست کردی میپرسم مستندات تحقیق شده اینا شما میگی کجاست؟ همون منشور گلی تقلبی که روی خشتهای بابلی حکاکی شده؟ من واقعا نمیدونم هخام منشیها چجوری بودن. اما میدونم به خاطر یهودی بودنشون روشون خیلی تبلیغ میشه. واقعا دشمنی هم باهاشون ندارم. چون فاصله تاریخیمون باهاشون زیاده و گزندی به من که نداشتن.
  8
  0
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. اونجایی که تو هستی قرص اعصاب و روان پیدا نمیشه؟ به خدا حالت خیلی بده. نزنی اطرافیان خودتو بکشی تو همین سایت خبر بزارن یک ایرانی قاط زد و خانوادشو کشت. ببین حرص نخور قارچ بخور. دنیا دو روزه. دو تا شب هم هست. هممون میریم آسمون نه خوروس کبیر میاد کمک تو نه نادرکبیر میاد کمک من. گناهکار هم که باشی عده ای با دسته بیل منتظرن. پس حرص نخور.
  10
  0
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  کوروش سرمشق جوانمردی و بزرگمنشی و بلند همتی بود. پروفسور ارتور کریستنسن ایرانشناس مشهور دانمارکی
  0
  7
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  کوروش همواره نسبت به دشمن مغلوب بلند نظر بود و بدو دست دوستی دراز میکرد. رومن گیر شمن. باستانشناس فرانسوی
  0
  7
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  آنکس که آرمان خویش را از گفته به کردار نمیآورد باید به یاد آورد که نیم مردی بیش نیست. کوروش کبیر
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  بودن با کسی که دوستش نداری و نبودن با کسی که دوستش داری همه اش رنج است پس اگر همچو خود نیافتی مثل خدا تنها باش. کوروش بزرگ
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم باشد. کوروش بزرگ
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  در دنیا از سه آهنگ میهراسم: صدای کودکی از بی مادری, صدای عاشقی از جدایی و صدای مجرمی از بیگناهی. کوروش کبیر
  0
  7
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  توماس جفرسون از نویسندگان قانون اساسی آمریکا میگوید: ما وقتی مشغول نوشتن قانون اساسی آمریکا بودیم دو الگو پیش رو داشتیم نیکولو ماکیاولی و کوروش هخامنشی, و ما کوروش را برگزیدیم
  0
  6
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  سه حرف آخر کوروش :1 - تابوتم را پزشکان حمل کنندتا همه بدانند هیچ طبیبی نمیتواند جلو مرگ را بگیرد .2 - تمام طلاهایم را در مسیر حرکتم بریزید تا مردم بدانند مال نتوانست نجاتم دهد. 3 - دست هایم را از تابوت بیرون بگذارید تا بدانند که باید با دست خالی رفت ..
  0
  7
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  . زمانی به کوروش بزرگ گفتند: چرا از غنیمت های جنگی چیزی را برای خود بر نمیداری وهمه را به سربازانت می بخشی؟کوروش گفت: اگر غنیمت های جنگی را نمیبخشیدیم الان دارایی من چقدر بود؟ عددی را با معیار آن زمان گفتند. کوروش یکی از سربازانش را صدا زد و گفت: برو به مردم بگو کوروش برای امری به مقداری پول و طلا نیاز دارد. سرباز در بین مردم جار زد و سخن کوروش را به گوششان رسانید.مردم هرچه در توان داشتند برای کوروش فرستادند.وقتی که مالهای گرد آوری شده را حساب کردند،از آنچه تخمین زده بودند بسیار بیشتر بود.کوروش رو به آنان کرده و گفت: ثروت من اینجاست.اگر آنها را پیش خود نگه میداشتم، همیشه باید نگران آنها می بودم. زمانی که ثروت در اختیار توست و مردم از آن بی بهره اند مثل این می ماند که تو نگهبان پولهایی که مبادا کسی آن را ببرد.
  1
  6
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان
  [::مساوات - مساوات، ایتالیا::]. [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. [::آزاذه - تهران، ایران::]. دوستان این حرفای شما یاسین به گوش .....خواندن است. اینا خودشون خوب میدونه قضیه چیه، فقط خودشونو زدن به ....
  0
  6
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تمام گذشته ما ایرانیان را همه دنیا حسرت میخورند داشته باشند و به نحوی سعی میکنند که جزیی از آن بشوند. تاریخ ایران و هنر و موسیقی و اشعار ایران را هیج کجای دنیا نمیتوانید پیدا کنید واین چرا برای ما ایرانیان مهم است؟ اگر ملتی بتونه هویت خودش را حفظ کنه و از گذشته پلی به سوی آینده بسازه میتواند پیشرفت کنه و دوام بیاره.اگرظالمان بخواهند بر شما حاکم شوند اول هویت شما را میگیرند بعد روی شما با استفاده از دین سوار میشوند و همه چیز شما را به تاراج میبرند. نمونه اش را سالهای سال داشتیم و از تاریخمان باید درس بگیریم تا بتوانیم کشورمان را بسازیم.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  این نوشته ها حیف است چشم ضد ایرانی یا مغولک یا دشمن ایران به ان بخورد و ان را نجس کند.زمانی که ایران پیرو این ایین بود خورشید در سرزمین بزرگ ایرایی غروب نمیکرد و حالا یکی میاد میشه تاریخ قاطرلو ،خرمکس و چغندر لو ملکه دم خروس وقژ فژ ساخته پ پرداخته تخیلات مالیخولیایی و نتیجه سالها احساس کمبود شخصیت نداشته و گاری کشیدن ارزوی چیز بودن که امکان نداره بلغور میکنه. یک ضر بالمصل میگه ماه باچشم دیده میشه ولی احمق اونو با انگشت میخواد نشون بده!حالا در جواب شما فورا یک کومنت چعندرلویی میاد و میگه دوران پر از یونجه ارباب قاطر نعل نقره ای ما بزرگترین گاریها را میکشیدیم. بدبختی ایراین و ایرانی اینه که مردم مهماننوازی داره و خیلیها همینکه بار میخوره یان ایران و همننجا لنگر میاندازند و هنوز یک جمله فارسی نمی تونند صحبت کنند برای ایرانی تاریخ میسازند.نمونه کم نیست از پیشخری تا خلخالی و تا گروهبان قندعلی معروف به سرخر نقدی
  0
  9
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من نمیدنم مشکل شما با دین یهود و یهودیان چیه. همه انسانهاآزادند خداشون را با هر دینی که میخواهند بپرستند.
  0
  6
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. خانوم جان یه زمانی مد شده بود جملات هر فیلسوف و عالمی رو میبستن تنگ کوروش. خیلی وقته از مد افتاده. شما ظاهرا خبر نداری این موضوع خیلی ضایع شد و دیگه کسی اینکارو نمیکنه. شما هم نکنید. تک تک این جملات رو سرچ کنید تا ببینید یا مال کس دیگه ای هست و یا رو هوا گفته شده. بیایید ساده نباشیم. بیایید متعصب نباشیم. بیایید خودخواه نباشیم. بیایید فاشیست نباشیم. بیایید واقعی فکر کنیم واقعی زندگی کنیم تا پیشرفت کنیم. خود ارضایی با توهمات و تاریخهای ساختگی دردی از این مملکت علاج نمیکنه و مارو از اینی که هستیم بی فایده تر و عقب مونده تر میکنه.
  9
  1
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. تورو خدا انقد مطالب تابلو و کاملا ساختگی و بدون کمترین استناد و تحلیل و تحقیق رو کپی پیست نکن. ناراحت میشم انقدر ساده لوحانه هرچیزی رو میپذیرید و بهش عشق میورزید. اصلا تو فکر کن 2500سال پیش همچین ادبیات یا تفکری بوده؟ اینا چیه کپی پیست کردی آخه.
  10
  2
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اینها همگی تاریخ و تمدن ایران هست و اینقدر غنی و باشکوه هست که باور کردنش برای شما که اصلا روی وب نمیری و مطالعه نداری سخته. اینها یی که من اینجا نوشتم قطرهای از اقیانوسه برای اینکه شما زحمت نمیکشی یه تک پا بری وب سایت ها رو سرچ کنی و من هم توانایی بیان این همه عظمت را ندارم, اشعار شهرای ایرانی, موسیقی های سنتی ایرانی, هنرهای ایرانی در هر زمینه و مهمتر از همه اینکه ایران مهد تمدن و انساندوستی بوده واقعا بینظیر و غیر قابل تصوره
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. باز به شما توصیه میکنم کمی تحقیق کنی که خودت به حقیقت برسی. برو یوتیب مثلا شاهنامه فردوسی را سرچ کن و گوش بده چون من نمیتونم این همه زیبایی و بزرگی را کپی پیست کنم. ولی خودت با عقل خودت در مورد معانی خردمندانه و زیبایی این شعرها فکر کن و ببین چقدرادبیات ما در آنزمان غنی بودهو ببین از اینها در جامعه امروزی چقدر داریم .
  0
  5
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. مگه من گفتم یهودیا بدن؟ گفتم چون یهودیا سلسله حخام منشی یا خاخام منشی یا حکم منشی واژه ای با ریشه عبری رو از خودشون میدونن. حمایت کوروش از یهودیهای اسیر در بابل و حمایت خشایار از نسل کشی پوریوم در مرکز ایران و جایگزینی یهودیها هم دلیل بر این مدعاست. ولی بازهم من مشکلی ندارم. چون تاریخ گذشته و ما در حال زندگی میکنیم و باید باحال زندگی کنیم و نچسبیم به دوره کوتاهی از تاریخ ایران. والا با هارتوپورتهایی که این رژیم میکنه و مانورهایی که با پول نفت و گاز و سایر منابع میکنه میترسم 200سال دیگه عده ای به دوره حکومت جمهوری اسلامی بنازن! مثلا احمدی نژاد هم بشه یکی از سیاستمداران شاخص گذشته. الان باید آزاد و بدون تکیه بر تاریخ دنبال کشوری درست و حسابی باشیم. برتری طلبیهای قومی دردی از این ملت دوا نمیکنه. چه بسا اکثر طرفدارهای این حکومت از مثلا قدرتمداری این حکومت لذت میبرن. یعنی فقط دنبال خودارضایی با ادعاهای این رژیم هستن و براشون مهم نیست چقدر فاصله طبقاتی زیاد شده. چقدر از مردم همه اقوام ایران در فشار و بدبختی و ناامیدی زندگی میکنن.
  8
  0
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. تو فقط قرصاتو بخور. حرص نخور. اینکه یه کرد برای تاریخ فارسها خودشو به درودیوار میزنه چیزی جز گلالود کردن و ماهی گرفتن نیست. خجالت بکش
  9
  2
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. مشکل فقر فرهنگی و بی خردی است و کسانی که نمیخواهند حتی واقعیت را ببینند. بنابراین تا جایی که امکان داره باید اطلاع رسانی بشه و مردم آگاه بشن . روزهای باشکوهی در پیش داریم, از بین رفتن اسلام و آخوند نزدیک است
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. بدبخت توده ای که تاریخ کشورش را نداندشوربخت تر از آن تودهای که نخواهدتاریخ کشورش را بداند وتیره بخت تر از آن توده ای که تاریخ کشورش را به ریشخند بگیرد. احمد کسروی
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اولا کوروش از انسانیت دفاع کرد و قصدش صرفا کمک به یک گروه دینی نبود چون اعتقاد داشت همه ادیان باید آزادانه با دینی که بهش اعتقاد دارند زندگی کنند. دوما ما در زمانی میکنیم که تقریبا همه سیاستمداران به هم هارت و پورت میکنن و رژیم ایران هم شاملش میشه. وقتی ما صحبت از ایران و تاریخش میکنیم منظورمان تمام اقوام ایرانی است و گروه خاصی مد نظرمان نیست. مورد بعدی مد شدن بود که بحث کاملا جداگانهای دارد و چیزی از حقیقت تاریخ بزرگ ما را کم نمیکنه. به نظر من اونهایی هم که از این حکومت طرفداری میکنن که خرده نانی هم به اونها برسه از خود این حکومتی ها بدترند چون اگر حمایت اونها نباشه راه ظلم به مردم و نهایتا فاصله طبقاتی کم میشه. مطالبی هم که من کپی میکنم و در کنارش استدلال میکنم و نظر خودم راهم میگم شما میتونی براحتی در وب سایت پیدا کنی فقط باید یک کم وقت بذاری. اگر مورد دیگه ای مونده لطفا بفرمایید
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  از طرف دیگر ما باید یاد بگیریم چطوری درمورد یک موضوع استدلال کنیم. اولا از دلایل ثابت شده عقلی و علمی میشه استفاده کرد و بهشون استناد کرد. مثلا بحث کردن در مورداثبات تاریخ غنی ایران تلف کردن وقت است چون باستان شناسان و تاریخ شناسان بزرگ دنیا این را با یافته هاشون ثابت کردند و اگر شما واقعا خواهان دانستن حقیقت هستید سری به گوگل. بزنید وسرچ کنید و خودتان ببینید و انگ کپی کردن به من نزنید. این که چطور کشوری را با کمک هم بسازیم نیاز به تحقیق وکارهای تخصصی و از همه مهمتر نیازمند مردم آگاهی است که بدون هیچ تعصب دینی یا قومی با هم از روی عقل حرف میزنن و به جای برچسب زدن به هم سعی میکنن همدیگر را کمک کنند و از هم حمایت کنند.
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. رفیق ازاده شما اگر با کسی منطقی حرف بزنی و طرف بدون هر منطقی جواب بده ،درست مثل اینجا شما از کوروش و دادگستر و منشور حقوق بشر مینویسید ،یک یا بو میاد و میگه مدرکت کجاست همون استوانه تقلبی گلی؟،خیلی جالبه تاریخ ملکه استاقدوس و ارواب خرمگس و قژ و فژ تر و چس ،تاریخی که ساخته کسانی ات که باور دارند از نسل الاغ خاکستری هستند،تاریخ صیحیح است اما منشور کورش دادگستر که بشریت(البته اینجا صحبت از بشریت است نه کسانیکه که هنوز مراحل تکاملی ا طی نکرده و در عصر گاریکشی موندن)به ان افتخار میکنه ،یک استوانه رقلبی است که احتمالا در در استانبول جعلش کردند.تاریخ تاریخ ملکه دم خروس و هاچ زنبور عسل است.در کل موارد هر جا شما استدلالم منطقی میارید طرف میگه در تاریخ قژ و فژ ننه بزرگ نوشته نشده،و از دوران ارباب ... طلایی استدلالم میاره که از کورش بزرگ یا از امپراتوری هخامه نشی که بر کائنات حکمرانی میکردند باج و نخراج میگرفتند . حالا این دوران طلایی ارباب خروس قندی مله خاتون دم خروس در کدام منطق ....امده احتیاجی به مدرک نداره چون تاریخ مغلهاست...
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  . یا نام خلیج فارس، اینجا شما اگر در تاریخ با عقب برگردید تا زمانی که به اولین نقشهای عهد باتان برمیخوریسم،اسمش خلیف فارس بوده ،ولی در تاریخ مغلی کنگر لویی و چغندر لویی و ....لویی اسمش خلیچ کنگرلو بوده و نه خلیج فارس.یا دریای خزر اسمش دریای قژ،قژ است و قوم قژ قژ ،دارای ....طلایی بودند.... و یک تیره از مغلهای تکامل نیافته بودند با زین و برگ خاص خودشون، بپرس کو مستند ،میگه تاریخ قژ و پژ ، از ننه بزرگ و هر چی ننه بزرگ بگه همونه.خلاصه کلام اگر اخر دیدند که کم میارن تو اسادیوم داد میزنند خلیج ع ر ب ی، به قول از ما بهتر ها اینها مثل قاطر چموش میمونند که به مرگ خودشون و ضرر صاب مال راضی هستند.یعنی حاضرند با هرکسی متحد بشن که به ایران یا فارستان انطوری میگن ضرر بزنند ،مگر قاجارها بخاطر همین کینه مغلی قسمت بزرگی از ایران را بثل مهر ننه جونشون نبخشیدند؟دست اخر وقتی حرفی برا گفتن ندارند فارسهامیشن همپیمان قبیله کهنه مغلها. و هرکس هر چی بگه یا عراقی است یا کرد است.حالا بگذریم از انکه عراق مهد تمدن بشری و قسمت کوچکی از سرزمین اریایی بوده و هست...
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  من دیشب یک متن عضنفر قز و'قژ را خواندم و به این نتیجه رسیدم از امروز این برای اینکه خونش گردن ما ایرانیها نیفته هرچی مینویسه صدقه سر ایران و ایرانی یک مثنت بهش بدیم و ازش رد شیم چون طرف دست اخریا خودکشی میکنه یا فامیک کشی یا راهی تیمارستان میشه دوباره.باز هم صدقه سر ایران و ایرانی یک حساب برای این عصنفر استاقدوس باز کنیم که بتونه قرص هاش و سر موقع بخره چون اینجا مرتب از قرص دارو و مینویسه خلاصه کلام با زبان بیزبانی کنگرویی یا خروس لویی میگه علیلم و ذلیلم و کمک میخوام. خلاصه کلام . اخه با این قبیل موجودات تکامل نیافته جر و بحث کردن مث اینه میمونه که با تمساح یزدی از کوانتم نور بگی.البته این عصنفر میگه چند کلاسی سواد داره و رشته مهندسی انهم سخترینش را خونده.
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  وقتشه که عصنفر خروس قندی ریش پرفسوری تاریخ را براشه و بحث تاریخ قژ قژ و کنگرلویی اباب خروس و ملکه هاچ زنبور عاسل را تمام کنه و ریش بزیخ بگذاره بلکه گرگ بخورش و به تاریخ ارباب خروس بپیونده
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. ....حرفای منو قرقره نکن.
  6
  1
  ‌چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.